• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Spadkobiercy - program telewizyjny  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Wojciech Karolak (ur. 28 maja 1939 w Warszawie) – polski muzyk jazzowy, pianista, kompozytor, saksofonista altowy i tenorowy, aranżer, wirtuoz organów Hammonda.ipla – interaktywna telewizja internetowa i serwis typu wideo na życzenie prowadzony przez Redefine sp. z o.o., związaną z grupą Polsat. W 2010 r. ipla osiągnęła oglądalność na poziomie ok. 2 milionów stałych użytkowników. Konkurencję stanowią TVN Player, TVP PL, Iplex, Kinoplex, AXN Player, YouTube, TV Jard i Cineman
  Jonathan Owens, głowa rodziny Owensów (Artur Andrus)
  George Owens, syn Jonathana (Robert Górski)
  Bill Owens, syn Jonathana (Marcin Wójcik)
  Dorin Owens, córka Jonathana (Joanna Kołaczkowska)
  Ken Heighly – Czechosłowak, mąż Dorin (Wojciech Kamiński)
  John McPherson, ojciec Kena (Piotr Bałtroczyk)
  Frank Dealey, czarny charakter serialu (Janusz Rewers)
  Harriet Ferguson, narzeczona Jonathana (Agnieszka Litwin)
  Harry Ferguson, brat Harriet (Michał Wójcik)
  Warren Johnson, przyjaciel Owensów (Wojciech Tremiszewski)
  dr Janusz Dreyfus – lekarz rodziny Owensów (Marek Grabie)
  Reżyser Dariusz Kamys

  Spadkobiercypolska sceniczna, improwizowana parodia konwencji opery mydlanej, na motywach między innymi Dynastii, Dallas czy Santa Barbara, emitowany od 2008 jako niezależny serial telewizyjny na antenie TV4 i Comedy Central Polska, choć pomysł realizowany jest na scenach klubów i festiwalów kabaretowych cyklicznie od 1993.

  Olaf Lubaszenko, właśc. Olaf Sergiusz Linde-Lubaszenko (ur. 6 grudnia 1968 we Wrocławiu) – polski aktor filmowy i teatralny, reżyser i producent, także wokalista i konferansjer. Związany z Teatrem Buffo. Dyrektor artystyczny Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.Marek Grabie (ur. 16 października 1970 w Koszalinie) − polski satyryk i aktor kabaretowy, autor tekstów satyrycznych. Założyciel, lider i autor tekstów Kabaretu Grabiego Marka oraz Kompanii Grabi.

  Podstawą pomysłu jest brak sztywnego scenariusza. Aktorzy dopiero tuż przed wejściem na scenę zostają poinformowani z kim i na jaki temat mają rozmawiać. Reszta to improwizacja aktorów.

  Realizacja[ | edytuj kod]

  Serial polega na prawie stuprocentowej improwizacji aktorów, którzy posiadają wiedzę jedynie na temat linii fabularnej oraz wiedzą, jakich rekwizytów mogą użyć, kto w danej scenie występuje oraz jak dana scena powinna się zakończyć. Wszystkiego dowiadują się dopiero na chwilę przed wejściem na scenę, dlatego dialogi, sceniczne gagi czy sposoby realizacji podyktowanej fabuły pozostają improwizowane.

  Robert Józef Rozmus (ur. 19 stycznia 1963 w Korczynie koło Krosna) – polski aktor, prezenter telewizyjny, konferansjer i showman.Mirosław Michał Baka (ur. 15 grudnia 1963 w Ostrowcu Świętokrzyskim) – aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, wykonawca piosenki aktorskiej, absolwent PWST we Wrocławiu.

  Często w serialu występują w roli gościa osoby znane powszechnie w środowisku telewizyjnym – ich rolą jest obejrzenie początku odcinka z poziomu widza, a następnie po zabrzmieniu sygnału, wejście na scenę, wysłuchanie reżysera i odegranie postaci przez niego podyktowanej. W takiej sytuacji scena jest skupiona przede wszystkim na gościu, od którego zależy humor i dobre przeprowadzenie sceny. Maria Czubaszek, po odegraniu epizodycznej roli, została wcielona do serialu na stałe.

  Krzysztof Kowalewski (ur. 20 marca 1937 w Warszawie) – polski aktor filmowy, telewizyjny, teatralny i radiowy. Znany głównie z licznych ról komediowych. Na filmowym ekranie zadebiutował w 1960 w filmie Aleksandra Forda Krzyżacy, do dziś wystąpił w około 120 filmach i serialach telewizyjnych. Zagrał ponad tysiąc ról w Teatrze Polskiego Radia.Maciej Kozłowski właśc. Marian Kozłowski (ur. 8 września 1957 w Kargowej, zm. 11 maja 2010 w Warszawie) – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny.

  Scenariusz, choć nieodbiegający stylistyką od innych oper mydlanych, zrealizowany jest tak, by umożliwić komikom i gościom jak największe pole do popisu. Często obecne jest także wzajemne prowokowanie, w postaci próśb o zacytowanie wiersza, zaśpiewanie piosenki czy wyszkolenia kogoś w danej (często nieznanej dla aktora) dziedzinie. Jako że jest to serial obyczajowy, nie brakuje także scen lirycznych i dramatycznych, które poprzez zachowanie widzów i publiczności, przeradzają się w komedię.

  Andrzej Grabowski (ur. 15 marca 1952 w Chrzanowie) – polski aktor filmowy, teatralny, kabaretowy i telewizyjny, stand-uper oraz wokalista.Piotr Najsztub (ur. 1962 w Żninie) – polski dziennikarz i publicysta. Absolwent LO w Żninie (1981), PWSSP w Poznaniu – grafiki (1988). Dwukrotnie żonaty, ma dwie córki z pierwszego małżeństwa, miłośnik psów oraz zdeklarowany ateista.

  Reżyserem spektakli jest ich pomysłodawca Dariusz Kamys, który pełni też rolę inspicjenta opiekującego się fabułą, wtajemniczającego aktorów w tematykę następnych scen i kontrolującego grę z pozycji suflera. Ponadto zaprasza gości na scenę, prezentuje didaskalia widzom telewizyjnym oraz kończy daną scenę za pomocą sygnału.

  PAKA (Przegląd Kabaretów Amatorskich) – ogólnopolski festiwal grup kabaretowych odbywający się co roku w Krakowie w Centrum Kultury "Rotunda".Stanisław Tym pseud. Andrzej Kill (ur. 17 lipca 1937 w Małkini Górnej) – polski satyryk, aktor, komediopisarz, reżyser i felietonista.

  Całość historii jest spójna od początku istnienia programu i stanowi jedną z najdłuższych historii polskiej telewizji i kabaretu.

  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Michał Wójcik, właśc. Paweł Michał Wójcik (ur. 22 listopada 1971 w Lublinie) – polski artysta kabaretowy, jeden z członków kabaretu Ani Mru-Mru.
  Wojciech Piotr Mann (ur. 25 stycznia 1948 w Świdnicy) – polski dziennikarz muzyczny, autor tekstów piosenek, współpracujący na stałe z Programem III Polskiego Radia.
  Teatr Bajka - warszawski teatr mieszczący się przy ul. Marszałkowskiej 138 (u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej), dawniej kino.
  Piotr Bałtroczyk przedstawia – cotygodniowy program rozrywkowy telewizji Polsat, stworzony i prowadzony przez Piotra Bałtroczyka. Program był nadawany od 2006 do 2008 roku.
  Tomasz Raczek (ur. 15 czerwca 1957 w Warszawie) – polski krytyk filmowy i publicysta, wydawca (Instytut Wydawniczy Latarnik im. Zygmunta Kałużyńskiego), autor programów telewizyjnych (TVP1, TVP2, Canal+, Kino Polska, nFilm HD, nFilm HD 2) i radiowych (Polskie Radio, TOK FM, RMF FM, Radio Klasyka). Od września 2012 do czerwca 2013 ostatni redaktor naczelny miesięcznika „Film”.
  Przemysław Saleta (ur. 7 marca 1968 we Wrocławiu) − polski kick-boxer i bokser wagi ciężkiej, mistrz świata w kick-boxingu, a także mistrz Polski, Europy i interkontynentalny w zawodowym boksie, osobowość telewizyjna.
  Dariusz Stanisław Kamys (ur. 4 maja 1963 w Łaszczowie) – aktor kabaretowy, a także autor tekstów i opiekun zielonogórskiego środowiska kabaretowego (tzw. Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego). W latach 80. kierownik klubu Gęba.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.139 sek.