• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Spacemonkeyz

  Przeczytaj także...
  Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).Lil’ Dub Chefin’ – jedyny singel z dub albumu zespołu Gorillaz, stworzony przez zespół Spacemonkeyz. Na owym singlu znalazła się również jedyna oficjalna kompozycja tego zespołu - „Spacemonkeyz Theme”.
  Gorillaz – wirtualny zespół założony przez Damona Albarna i Jamie Hewletta w 1998 tworzący muzykę będącą połączeniem hip-hopu, rocka i innych gatunków muzycznych. Zespół cechuje nietypowy, wirtualny image. W rzeczywistości w zespole od strony muzycznej na stałe jest tylko Damon Albarn, który współpracuje z bardzo wieloma różnymi muzykami na potrzeby danego utworu. Przez wiele pierwszych lat członkowie nie pokazywali się osobiście, nawet na koncertach (z wyjątkiem pięciu występów w Manchesterze i Nowym Jorku) czy rozdaniach nagród, a zastępowali to wirtualnymi postaciami zespołu Gorillaz (2D, Noodles, Murdoc oraz Russel). Obecnie Albarn otwarcie występuje osobiście na koncertach wraz z całym gronem współpracujących muzyków w składzie zależnym od granego utworu.

  Spacemonkeyzzespół muzyczny składający się z Darrena Galea, Richiego Stevensa i Gavina Doddsa. Stworzyli oni remiks piosenki Tomorrow Comes Today (Gorillaz), który tak bardzo spodobał się Damonowi Albarnowi, że zaproponował im stworzenie albumu z przeróbkami wszystkich piosenek Gorillaz z pierwszej płyty. Album ten nazwano Laika Come Home, został wydany w czerwcu 2002 roku.

  Remiks – utwór muzyczny, który powstał dzięki zmianie innego. W odróżnieniu od covera, remiks jest opracowaniem utworu z wykorzystaniem tzw. śladów oryginału udostępnionych przez pierwotnego autora.Laika Come Home – album złożony z przeróbek piosenek z płyty Gorillaz zespołu Gorillaz, które stworzył zespół Spacemonkeyz. Kiedy Damon Albarn usłyszał przeróbkę piosenki Tomorrow Comes Today, poprosił zespół Spacemonkeyz, aby stworzył właśnie ten album. Płyta miała tylko jeden singel – Lil’ Dub Chefin’

  Zespół Spacemonkeyz skomponował również utwór Spacemonkeyz Theme. który ukazał się na Singlu Lil’ Dub Chefin’.

  Damon Albarn (ur. 23 marca 1968 w Leytonstone, w Londynie) – brytyjski wokalista, kompozytor i producent, zdobywca nagrody Grammy. Dzięki swoim rozpoznawalnym tekstom i muzyce, nawiązującej do wielu rozmaitych stylów, stał się jednym z najbardziej popularnych muzyków angielskich ostatnich 20 lat, zdobywając sobie uznanie nie tylko w ojczyźnie, ale i na całym świecie.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.732 sek.