South Holland

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

South Hollanddystrykt w hrabstwie Lincolnshire w Anglii. W 2011 roku dystrykt liczył 88 270 mieszkańców.

Holbeach – miasto w Anglii, w hrabstwie Lincolnshire, w dystrykcie South Holland. Leży 61 km na południowy wschód od miasta Lincoln i 145 km na północ od Londynu. Miasto liczy 9448 mieszkańców.Spalding – miasto w Anglii, w hrabstwie Lincolnshire, w dystrykcie South Holland. Leży 56 km na południowy wschód od miasta Lincoln i 142 km na północ od Londynu. Miasto liczy 30 000 mieszkańców.

Miasta[ | edytuj kod]

 • Crowland
 • Holbeach
 • Long Sutton
 • Spalding
 • Inne miejscowości[ | edytuj kod]

  Deeping St. Nicholas, Donington, Fleet Hargate, Gedney Hill, Gedney, Gosberton, Guthram Gowt, Holbeach St. Johns, Hop Pole, Moulton, Pinchbeck, Pode Hole, Quadring, Surfleet, Sutton Bridge, Tongue End, Weston Hills, Whaplode.

  Gosberton – wieś w Anglii, w hrabstwie Lincolnshire, w dystrykcie South Holland. Leży 50 km na południowy wschód od miasta Lincoln i 149 km na północ od Londynu. Miejscowość liczy 2500 mieszkańców.Holbeach St. Johns – wieś w Anglii, w hrabstwie Lincolnshire, w dystrykcie South Holland. Leży 65 km na południowy wschód od miasta Lincoln i 138 km na północ od Londynu.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Area: South Holland (Local Authority) (ang.). Neighbourhood Statistics (ONS). [dostęp 2016-05-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-10-10)].
  Tongue End – wieś w Anglii, w hrabstwie Lincolnshire, w dystrykcie South Holland. Leży 56 km na południe od miasta Lincoln i 139 km na północ od Londynu. Miejscowość liczy 41 mieszkańców.Crowland – miasto w Anglii, w hrabstwie Lincolnshire, w dystrykcie South Holland. Leży 67 km na południe od miasta Lincoln i 130 km na północ od Londynu. Miasto liczy 3607 mieszkańców.
  Warto wiedzieć że... beta

  Dystrykt (od łac. districtus) to nazwa jednostki administracyjnej, a także okręgu sądowego, wyborczego lub innego, stosowana współcześnie lub dawniej w wielu państwach. Dystrykty mogą być zarówno jednostkami administracyjnymi najwyższego rzędu (np. w Izraelu, Luksemburgu, czy na Cyprze), jak i niższych rzędów (np. w RPA, czy Indii).
  Quadring – wieś w Anglii, w hrabstwie Lincolnshire, w dystrykcie Boston. Leży 48 km na południowy wschód od miasta Lincoln i 151 km na północ od Londynu.
  Sutton Bridge – wieś w Anglii, w hrabstwie Lincolnshire, w dystrykcie South Holland. Leży 71 km na południowy wschód od miasta Lincoln i 142 km na północ od Londynu. Miejscowość liczy 3936 mieszkańców.
  Lincolnshire – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne we wschodniej Anglii, w regionie East Midlands, położone nad Morzem Północnym, zatoką The Wash oraz estuarium Humber.
  Gedney Hill – wieś w Anglii, w hrabstwie Lincolnshire, w dystrykcie South Holland. Leży 72 km na południowy wschód od miasta Lincoln i 129 km na północ od Londynu.
  Guthram Gowt – wieś w Anglii, w hrabstwie Lincolnshire, w dystrykcie South Holland. Leży 53 km na południe od miasta Lincoln i 143 km na północ od Londynu.
  Gedney – wieś w Anglii, w hrabstwie Lincolnshire, w dystrykcie South Holland. Leży 64 km na południowy wschód od miasta Lincoln i 144 km na północ od Londynu. Miejscowość liczy 2305 mieszkańców.

  Reklama