• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • South Hams

  Przeczytaj także...
  Modbury – miasto i civil parish w Anglii, w Devon, w dystrykcie South Hams. W 2011 civil parish liczyła 1677 mieszkańców. Modbury jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Mortberie/Motberia/Motbilie/Motbilia.Sherford – wieś w Anglii, w Devon. W 1961 wieś liczyła 258 mieszkańców. Sherford jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Sireford/Sirefort/Sireforda
  Wembury – wieś i civil parish w Anglii, w Devon, w dystrykcie South Hams. W 2011 civil parish liczyła 2740 mieszkańców.

  South Hamsdystrykt w hrabstwie Devon w Anglii.

  Woodleigh – wieś i civil parish w Anglii, w Devon, w dystrykcie South Hams. W 2011 civil parish liczyła 171 mieszkańców. Woodleigh jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Odelie.Strete – wieś i civil parish w Anglii, w Devon, w dystrykcie South Hams. W 2011 civil parish liczyła 474 mieszkańców.

  Miasta[ | edytuj kod]

 • Dartmouth
 • Ivybridge
 • Kingsbridge
 • Modbury
 • Salcombe
 • Totnes
 • Inne miejscowości[ | edytuj kod]

  Ashprington, Aveton Gifford, Avonwick, Berry Pomeroy, Bickleigh, Bigbury, Blackawton, Brixton, Brownston, Buckland, Buckland-Tout-Saints, Capton, Charleton, Chillington, Chivelstone, Churchstow, Cornwood, Cornworthy, Dartington, Dean Prior, Diptford, Dittisham, Down Thomas, East Allington, East Portlemouth, Ermington, Frogmore and Sherford, Hallsands, Halwell, Halwell and Moreleigh, Harberton, Harford, Holbeton, Holne, Hope Cove, Kingston, Kingswear, Littlehempston, Loddiswell, Malborough, Marldon, Newton and Noss, North Huish, Puslinch, Rattery, Ringmore, Roborough, Shaugh Prior, Sherford (miasto), Sherford (wieś), Slapton, South Brent, South Huish, South Milton, South Pool, Sparkwell, Staverton, Stoke Fleming, Stoke Gabriel, Stokenham, Strete, Thurlestone, Ugborough, Wembury, West Alvington, West Buckfastleigh, Woodleigh, Yealmpton.

  Churchstow – wieś i civil parish w Anglii, w Devon, w dystrykcie South Hams. W 2011 civil parish liczyła 465 mieszkańców.Hallsands – była nadmorska wieś w Anglii, w hrabstwie Devon, w dzisiejszym dystrykcie South Hams. Wieś została zniszczona przez sztorm w 1917, który oszczędził tylko jeden dom.
  West Alvington – wieś i civil parish w Anglii, w Devon, w dystrykcie South Hams. W 2011 civil parish liczyła 536 mieszkańców. West Alvington jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Alvintone/Alvintona.Holbeton – wieś w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie South Hams. Leży 52 km na południowy zachód od miasta Exeter i 299 km na południowy zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 1402 mieszkańców.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Roborough – wieś w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie South Hams. Leży 8,3 km na zachód od miasta Plymouth, 51,4 km na zachód od miasta Exeter i 306,3 km na północny wschód od Londynu.
  Hope Cove – mała nadbrzeżna wieś w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie South Hams, w parafii South Huish. Znajduje się około 8 kilometrów na zachód od Salcombe oraz 8 kilometrów na południowy-zachód od Kingsbridge. Znajdują się tam dwie plaże odzielone przez przylądek Bolt Tail.
  Stoke Gabriel – wieś w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie South Hams. Leży 37 km na południe od miasta Exeter i 276 km na południowy zachód od Londynu. Miejscowość liczy 1205 mieszkańców.
  South Brent – wieś i civil parish w Anglii, w Devon, w dystrykcie South Hams. W 2011 civil parish liczyła 2822 mieszkańców. South Brent jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Brenta/Brente.
  Thurlestone – wieś i civil parish w Anglii, w Devon, w dystrykcie South Hams. W 2011 civil parish liczyła 863 mieszkańców. Thurlestone jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Torlestan. To zawiera Buckland, Avenmouth i Bantham.
  Dean Prior – wieś i civil parish w Anglii, w Devon, w dystrykcie South Hams. W 2011 civil parish liczyła 201 mieszkańców. Dean Prior jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Dene/Dena.
  Aveton Gifford – wieś w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie South Hams. Leży 52 km na południowy zachód od miasta Exeter i 293 km na południowy zachód od Londynu. Miejscowość liczy 772 mieszkańców.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.127 sek.