• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Soulicious  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Sarah Connor, właśc. Sarah Terenzi (ur. 13 czerwca 1980 w Hamburgu) – niemiecka piosenkarka amerykańskiego pochodzenia, autorka tekstów muzycznych oraz tancerka. Sławę zyskała w 2000 roku.The Impossible Dream (The Quest) – singel niemieckiej wokalistki Sarah Connor ze studyjnego albumu Soulicious (2007). Utwór został wyprodukowany przez duet Kay Denar i Rob Tyger oraz wydany jako pierwszy, główny singel z albumu. Piosenka miała premierę 30 marca 2007 w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

  Soulicious – piąty album studyjny wydany przez niemiecką wokalistkę pop Sarah Connor 30 marca 2007 w krajach niemieckojęzycznych nakładem wytwórni Universal Music.

  Spis treści

 • 1 Informacje o albumie
 • 2 Produkcja
 • 3 Single
 • 4 Lista utworów
 • 5 Pozycje na listach
 • 6 Przypisy
 • 7 Linki zewnętrzne
 • Informacje o albumie[]

  Prace nad płytą wokalistka rozpoczęła w roku 2006, natomiast zakończyła na początku 2007. Na wydawnictwie znalazły się odnowione wersje klasycznych utworów soulowych, wykonywanych przez amerykańskich artystów tego gatunku popularnych w latach 60. i 70. XX wieku. Connor sama zadecydowała o wyborze repertuaru na listę utworów wydawnictwa, tłumacząc stworzone przez covery jako "potrzebę własnej interpretacji utworów, które miały wpływ na trwanie jednej z najważniejszych er afroamerykańskiej muzyki". Na Soulicious znalazły się wersje takich utworów jak "I Never Loved a Man (The Way That I Love You)", "Part Time Love", czy "Your Precious Love" opatrzone nową oprawą muzyczną. Album, według Connor, powstał aby upamiętnić artystów, których muzyka była inspiracją przy tworzeniu poprzednich albumów wokalistki.

  Ne-Yo, właściwie Shaffer Chimere Smith (ur. 18 października 1979 w Camden w stanie Arkansas) – afroamerykański piosenkarz R&B, autor piosenek i kompozytor. Smith jest odpowiedzialny m.in. za hit Mario, „Let Me Love You”. Na początku 2006 roku nagrał w wytwórni Def Jam Records własny album In My Own Words. W marcu uzyskał on z jego singlem So Sick 1. miejsce na w Stanach Zjednoczonych. W maju 2007 Ne-Yo wydał drugą płytę Because of You, w tym celu wydał singiel o takim samym tytule Because of you. Współpracował z Britney Spears nad jej nowym albumem Blackout. Pod koniec października 2007 roku wziął udział w telewizyjnej gali stacji VH1 – „Hip Hop Honors 2007” oraz w dyskusji stacji MTV – „Black History Month”. 16 września 2008 została wydana kolejna płyta pt. Year of the Gentleman, z której najbardziej znany jest utwór "Closer".Joe Sample, właśc. Joseph Leslie Sample (ur. 1 lutego 1939 w Houston) – amerykański pianista jazzowy, członek zespołów The Jazz Crusaders, a następnie The Crusaders. Od lat osiemdziesiątych z powodzeniem poświęca się również karierze solowej, jak również wspomaga w nagrywaniu płyt takich wykonawców jak Miles Davis, George Benson, B.B. King, Eric Clapton, Steely Dan i Randy Crawford.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Overdubbing to dogranie części wokalnej lub instrumentalnej do wcześniej już nagranego materiału. Ma to na celu uzyskanie pożądanego efektu o charakterze artystycznym. Ważnym czynnikiem w overdubbingu jest mikser i reżyser dźwięku łączący materiał w całość.
  Universal Music Group (UMG), wcześniej MCA Music Entertainment Group – największa grupa biznesowa oraz rodzina wytwórni płytowych w przemyśle muzycznym. Jest jedną z wielkiej czwórki wytwórni płytowych.
  Szwajcaria, Konfederacja Szwajcarska (Confoederatio Helvetica, Schweiz, Schweizerische Eidgenossenschaft) – państwo federacyjne w Europie Zachodniej. Jest jednym z niewielu państw, w których obowiązuje demokracja bezpośrednia. Szwajcaria od kongresu wiedeńskiego w 1815 roku jest państwem neutralnym. Do Organizacji Narodów Zjednoczonych przystąpiła dopiero 10 września 2002 po przegłosowaniu tej decyzji w referendum minimalną większością 52% głosów.
  Stevie Wonder, właśc. Stevland Hardaway Judkins (ur. 13 maja 1950 w Saginaw) – amerykański wokalista popowy, kompozytor, producent i multiinstrumentalista.
  Sexual Healing – piosenka nagrana w 1982 przez amerykańskiego wokalistę soulowego Marvina Gaye’a. Był to jego pierwszy singiel wydany od czasu odejścia z wytwórni Motown.
  Cover – nowa aranżacja, interpretacja istniejącego utworu muzycznego odtwarzana przez wykonawcę, który nie jest jego pierwotnym, znanym wykonawcą.
  Luther Ronzoni Vandross (ur. 20 kwietnia 1951 r., zm. 1 lipca 2005 r. w Edison) – amerykański piosenkarz związany z gatunkiem rhythm and blues.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.041 sek.