• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Sorry

  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Madonna, właśc. Madonna Louise Veronica Ciccone (ur. 16 sierpnia 1958 w Bay City) – amerykańska artystka, przede wszystkim piosenkarka (głównie popowa i taneczna), ale także autorka i producentka muzyki, tancerka, osobowość filmowa (aktorka, reżyserka, scenarzystka, producentka), pisarka, projektantka ubrań, przedsiębiorca i filantrop. Pod koniec lat 70. przeniosła się z rodzinnego miasta do Nowego Jorku w celu rozpoczęcia kariery tancerki nowoczesnej, jednak tam ukierunkowała się na muzykę. Początkowo grała w zespołach, a potem rozpoczęła karierę solową, w 1983 roku wydając debiutancki album Madonna. Kolejne jej płyty spotykały się z olbrzymim sukcesem komercyjnym i wysokimi wynikami sprzedaży, a single stawały się przebojami. Artystka wpłynęła nie tylko na rozwój muzyki popowej, ale i mody oraz pojęć koncertu i teledysku, stając się ikoną popkultury; zasłynęła ze skandali na tle seksualnym i religijnym. Upowszechniła model piosenkarki łączącej muzykę z wizerunkiem scenicznym oraz gwiazdy-businesswoman. Jej kariera i sukcesy trwają nieprzerwanie do dziś, a sama Madonna nazywana jest „królową popu”.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Sorry – drugi singel promujący album Madonny Confessions on a Dance Floor.

  Lista utworów i formaty singla[ | edytuj kod]

  2-ścieżkowy Promo CD-Singel

  1. Sorry (Radio Edit) – 3:59
  2. Sorry (Album Version) – 4:42

  UK 2-ścieżkowy CD-Singel

  Confessions on a Dance Floor - dziesiąty studyjny album Madonny. Krążek został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez publiczność jak i przez krytykę - otrzymał między innymi nagrodę Grammy 2007 w kategorii Najlepszy Album Taneczny.Hung Up – singel i piosenka amerykańskiej piosenkarki Madonny. Pochodzi z albumu Confessions on a Dance Floor, wydanego 15 listopada 2005 roku. Został wydany jako pierwszy singel z tego albumu i stał się jednym z najlepiej sprzedających się singli Madonny, plasując się na szczytach list przebojów w czterdziestu jeden krajach.
  1. Sorry (Radio Version) – 3:59
  2. Let It Will Be (Paper Faces Vocal Edit) – 5:24

  Europejski 3-ścieżkowy CD-Singel

  1. Sorry (Radio Version) – 3:59
  2. Let It Will Be (Paper Faces Mix) – 7:28
  3. Sorry (Man With Guitar Mix) – 7:25

  UK 5-ścieżkowy CD-Maxi Singel

  1. Sorry (Radio Version) – 3:57
  2. Sorry (Man With Guitar Mix) – 6:00
  3. Sorry (PSB Maxi-Mix) – 8:34
  4. Sorry (Paul Oakenfold Remix) – 7:12
  5. Sorry (Green Velvet Remix) – 6:05

  Amerykański 6-ścieżkowy CD-Maxi Singel

  1. Sorry (Single Edit) – 3:58
  2. Sorry (Man With Guitar Edit) – 6:04
  3. Sorry (PSB Maxi-Mix) – 8:36
  4. Sorry (Paul Oakenfold Remix) – 7:22
  5. Sorry (Green Velvet Remix) – 6:07
  6. Let It Will Be (Paper Faces Vocal Edit) – 5:24

  Teledysk[ | edytuj kod]

  Klip do piosenki "Sorry" kręcony był w Londynie w dniach 17 i 18 stycznia 2006 roku. Reżyserem klipu został choreograf Madonny, Jamie King. Teledysk jest kontynuacją klipu "Hung Up", rozpoczyna się w momencie, gdy Madonna i jej tancerze opuszczają dyskotekę. W teledysku możemy obserwować Madonnę śpiewającą na tle neonów, dającą popis umiejętności tanecznych w klatce, jadącą samochodem oraz jeżdżącą na wrotkach. Samochód użyty w wideoklipie został wyremontowany i zaprojektowany przez autorów emitowanego na antenie stacji MTV programu Pimp my ride.

  Odpicuj mi brykę (ang. Pimp My Ride) – popularny program telewizyjny stworzony i emitowany przez telewizję MTV. Ekipa West Coast Customs złożona ze specjalistów od tuningu samochodowego przeprowadza renowację i modyfikację samochodów należących do osób zamieszkujących okolice Los Angeles i południowej Kalifornii.Album – wydawnictwo muzyczne zawierające nagrania muzyczne na płycie długogrającej longplay (LP) lub dysku kompaktowym (CD).

  Premiera teledysku została przesunięta z 3 na 8 lutego 2006 roku, ponieważ jego pierwsza wersja została uznana przez wytwórnię za zbyt obraźliwą. Została z niego usunięta scena, w której Madonna pokazuje do kamery środkowy palec.

  Listy przebojów[ | edytuj kod]

  Sprzedaż[ | edytuj kod]

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Okładka
 • Informacja o okładce singla w serwisie innastrona.pl
 • Serwis Mad-Eyes
 • Tłumaczenie i teledysk • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Europa – część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
  Singel (SP, singiel) – w muzyce krótkie wydawnictwo zawierające jeden lub więcej utworów zazwyczaj zapowiadające i promujące album, z którego pochodzi tytułowy utwór na singlu.
  Promo (ang. promotional recording) – wydawnictwo muzyczne lub filmowe o charakterze promocyjnym, np. singel lub album promocyjny. Nagrania tego typu są często rozpowszechniane w specjalnych opakowaniach w celu obniżenia kosztów lub zredukowaną właściwą oprawą graficzną wydawnictwa.
  MTV (skrót od Music Television) to najpopularniejsza stacja muzyczna na świecie, należąca obecnie do MTV Networks, wchodzącej w skład Viacomu. Stację odbierać można za pośrednictwem telewizji satelitarnych i naziemnych oraz sieci kablowych.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.