• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Sopot Hit Festiwal

  Przeczytaj także...
  Opera Leśna (niem. Die Waldoper) – leśny amfiteatr o powierzchni 4 ha otwarty w lipcu 1909 w Sopocie. Opera Leśna znajduje się na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w kompleksie leśnym Lasów Oliwskich. Obiekt charakteryzuje się przede wszystkim dobrą akustyką i atrakcyjną lokalizacją. Widownia opery mieści 4400 widzów, a scena (o długości 50 m i powierzchni 536 m²) jest w stanie pomieścić ponad 100 osobową orkiestrę. Sceneria Opery Leśnej jest kojarzona przede wszystkim z odbywającym się tu corocznie festiwalem. Scena opery to również miejsce licznych koncertów muzyki poważnej, koncertów bluesowych, rockowych, pokazów mody i innych. W pobliżu Opery Leśnej przebiega turystyczny szlak Wzgórz Szymbarskich.TVP Polonia (Telewizja Polonia, TV Polonia, TVPolonia) – polski, satelitarny kanał Telewizji Polskiej, skierowany głównie do Polaków mieszkających za granicą. TVP Polonia rozpoczął regularną emisję od 31 marca 1993 roku, choć wcześniej, od 24 października 1992 roku, nadawana była emisja próbna programu.
  Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu (KFPP OPOLE) – polski festiwal muzyczny organizowany od 1963 roku, corocznie w Opolu, zwykle w czerwcu. Stanowi podsumowanie sezonu artystycznego (od Opola do Opola) polskiego środowiska twórców i wykonawców piosenek.

  Sopot Hit Festiwal – międzynarodowy festiwal muzyczny organizowany w sierpniu w Polsce, odbywający się w Operze Leśnej w Sopocie. Od początku koncert składa się z dwóch konkursów - konkursu krajowego i zagranicznego. Zwycięzca konkursu na Polski i Zagraniczny Hit Lata wygrywa statuetkę i nagrodę pieniężną (w 2008 roku - 50 tys. złotych; w 2009 roku - 40 tys. złotych; w 2010 roku - 30 tys. złotych), a także występ podczas finałowego koncertu Hity Na Czasie, a zwycięzcę wybierają widzowie poprzez głosowanie SMS. Emisja festiwalu odbywa się na żywo w TVP2, TVP HD, Radiu Eska i TVP Polonia (a w 2008 również w Eska TV).

  TVP HD – polska stacja ogólnotematyczna Telewizji Polskiej, uruchomiona 6 sierpnia 2008 roku, nadawana w wysokiej rozdzielczości (HDTV). Emitowane są w niej programy rozrywkowe, sportowe, dokumentalne, seriale oraz pozycje filmowe.Bydgoszcz (Sopot) Hit Festiwal 2010 – III edycja widowiska muzycznego Hit Festiwal, która odbyła się w dniach 28-29 sierpnia 2010 w Bydgoszczy w Hali sportowo-widowiskowej Łuczniczka, z powodu remontu Opery Leśnej. W pierwszym dniu został wybrany Polski Hit Lata 2010 (Volver − "Voleremos"), a w drugim Zagraniczny Hit Lata 2010 (Safri Duo & Velile - wspomagani przez bębniarzy Etno Sceny − "Helele"). Festiwal był transmitowany na żywo przez stacje telewizyjne – TVP2, TVP Polonia, TVP HD oraz za pośrednictwem Radia Eska i Eska TV.

  W 2010 roku z powodu remontu Opery Leśnej festiwal odbył się pod koniec sierpnia w Bydgoszczy pod nazwą Bydgoszcz Hit Festiwal 2010. Była to ostatnia edycja konkursu.

  Hity na czasie – cykl koncertów organizowanych od 2005 do 2011 roku w okresie letnim w różnych miastach Polski. Od początku był on współorganizowany przez TVP2 i Radio Eska. W roku 2011 cykl współorganizowała stacja TVP1. Impreza w 2005 roku była organizowana w klubach tanecznych i miała charakter zamkniętych koncertów telewizyjnych. Od 2006 zyskała charakter plenerowego koncertu telewizyjnego. Od 2005 do 2007 imprezę prowadzili m.in. Marcin Bisiorek oraz byli prezenterzy TVP2 - Dorota Wellman i Marcin Prokop (obecnie TVN). W 2008 był to Marcin Bisiorek, Paweł Pawelec, Beata Sadowska i Tomasz Kammel. W 2009 byli to Krzysztof Jankowski Jankes (prezenter Radia Eska), Beata Sadowska, Paweł Pawelec, Samuel Palmer, którego po pierwszym koncercie zastąpił Jakub Klawiter. W 2010 roku koncert w Płocku poprowadzili Agnieszka Szulim, Kinga Zdrojewska i Krzysztof Jankowski. W 2011 roku koncert, który odbył się w Inowrocławiu poprowadzili Anna Matusiak (prezenterka TVP Polonia) oraz Krzysztof Jankowski. Jej emisja pojawiła się w TVP1. Ostatni koncert na pożegnanie lata odbył się 28 sierpnia w Bydgoszczy.Radio Eska – największa polska sieć rozgłośni radiowych, wchodząca obok stacji Eska Rock, VOX FM i Radio Wawa w skład Grupy Radiowej Time zorganizowanej wokół Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych. Siedziba Radia Eska S.A. mieści się w Warszawie.
  Wejście do Opery Leśnej w Sopocie

  Zwycięzcy[ | edytuj kod]

  Zobacz też[ | edytuj kod]

 • Festiwal Jedynki
 • Sopot Festival
 • Sopot TOPtrendy festiwal
 • Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu
 • Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona festiwalu z 2010
 • Oficjalna strona festiwalu z 2008 i 2009
 • Sopot TOPtrendy Festiwal – jeden z festiwali muzycznych w Polsce. Składa się z dwóch koncertów: TOP i trendy oraz Kabaretonu.Sopot Festival (początkowo Międzynarodowy Festiwal Piosenki, w okresie 1977-1980 Międzynarodowy Festiwal Interwizji, po wznowieniu w 1984 ponownie pod nazwą „Międzynarodowy Festiwal Piosenki”, od 1992 do 2009 Sopot Festival, od 2012 Sopot Top of the Top Festival) – polski festiwal muzyczny odbywający się w Operze Leśnej w Sopocie.
  Warto wiedzieć że... beta

  Sopot (kaszb. Sopòt lub też Sopòtë, Copòtë, Copòt, niem. Zoppot) – miasto na prawach powiatu w północnej Polsce nad Zatoką Gdańską (Morze Bałtyckie), położone na Pobrzeżu Gdańskim, pomiędzy Gdańskiem i Gdynią, z którymi tworzy Trójmiasto. Jest jednym z miast aglomeracji gdańskiej. Sopot jest najmniejszym pod względem ludności miastem na prawach powiatu w Polsce.
  Festiwal muzyczny – cykl imprez i widowisk, najczęściej kilkudniowych, których głównym elementem są występy muzyczne zaproszonych wykonawców. Festiwale muzyczne przyjmują nierzadko formułę konkursu. Festiwale odbywają się najczęściej w sezonie letnim.
  TVP2 (Program Drugi Telewizji Polskiej, potocznie Dwójka, do 23 marca 1992 oficjalny skrót TP2) – polska publiczna stacja telewizyjna, utworzona 2 października 1970. Początkowo część programu była retransmisją TVP1.
  Eska TV – polskojęzyczna stacja telewizyjna o charakterze muzycznym, będąca rozwinięciem multimedialnej platformy internetowej Radia Eska.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.