• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Song of Songs Festival  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Zespół staromiejski Torunia – najstarsza część Torunia, składająca się ze Starego Miasta, Nowego Miasta i zamku krzyżackiego.Maleo Reggae Rockers – polski zespół wykonujący reggae. Zespół został założony w 1997 roku przez Dariusza "Maleo" Malejonka. W 1998 roku wydał on swoją pierwszą Za-Zu-Zi, a 21 listopada 2006 roku ukazała się druga studyjna płyta zespołu pt. Reggaemova. Trzecia studyjna płyta Addis Abeba ukazała się 3 sierpnia 2009 roku. Maleo Reggae Rockers wystąpił podczas czterech Przystanków Woodstock - w 2002 i 2003 roku w Żarach oraz w 2006 i 2010 roku w Kostrzynie nad Odrą. 12 lipca 2012 roku, zespół wystąpił w Dębowcu, na XXV Międzynarodowym Saletyńskim Spotkaniu Młodych.
  Song Of Songs 2006 - koncert finałowy
  Grupa Dubska na festiwalu Song of Songs w 2008 roku

  Song Of Songs Festival – Międzynarodowy Ekumeniczny Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej, odbywający się corocznie w Toruniu w latach 1998 - 2010 i reaktywowany w 2017 roku. Jest to jeden z największych festiwali muzycznych o tej tematyce w Europie.

  TVP Polonia (Telewizja Polonia, TV Polonia, TVPolonia) – polski, satelitarny kanał Telewizji Polskiej, skierowany głównie do Polaków mieszkających za granicą. TVP Polonia rozpoczął regularną emisję od 31 marca 1993 roku, choć wcześniej, od 24 października 1992 roku, nadawana była emisja próbna programu.Siostra Cristina Scuccia, znana jako Suor Scuccia lub Sister Christina (ur. 19 sierpnia 1988 na Sycylii) – włoska zakonnica i piosenkarka, zwyciężczyni w 2014 roku konkursu The Voice of Italy 2, włoskiej edycji programu The Voice. Od 2010 roku należy do zgromadzenia Orsoline della Sacra Famiglia, jednej z gałęzi rodziny urszulańskiej. W lipcu 2016 roku zaśpiewała dla pielgrzymów w Krakowie z okazji Światowych Dni Młodzieży.

  Charakterystyka[ | edytuj kod]

  Festiwal odbywał się w plenerze, w obrębie ruin Zamku Krzyżackiego i średniowiecznej Fosy Staromiejskiej na toruńskiej Starówce. Organizowany był na początku wakacji, w jednym z ostatnich weekendów czerwca. Od I do XI edycji trwał 2-3 dni (piątek, sobota, niedziela). Od początku miał na celu promocję współczesnej muzyki tworzonej przez chrześcijan oraz jedność chrześcijańską (przynajmniej na płaszczyźnie muzycznej), stąd nieodłącznym elementem festiwalu były nabożeństwa ekumeniczne. W 2000 roku zrezygnowano z biletowania festiwalu, poszerzając tym samym krąg jego odbiorców. Pierwsze 10 edycji było częściowo retransmitowanych przez Program 2 TVP i TV Polonię, dzięki czemu polska muzyka z przesłaniem chrześcijańskim mogła dotrzeć do odbiorców nie tylko w całej Polsce, ale i na świecie.

  Lao Che – polski crossoverowy zespół muzyczny, założony przez byłych członków zespołu Koli w 1999 roku, w Płocku. Nazwa zespołu pochodzi od Lao Che ("Starego Che"), jednej z drugoplanowych postaci filmu Indiana Jones i Świątynia Zagłady.Mate.O, a właściwie Mateusz Otremba (ur. 1977 we Wrocławiu) – polski wokalista, gitarzysta, fotografik, kompozytor i autor tekstów, a także lider uwielbienia we Wspólnocie Chrześcijańskiej "Genesis" w Poznaniu.

  W 2008 roku organizatorzy postanowili nieco odświeżyć formułę festiwalu. W związku z tym XI edycja odbyła się pod hasłem „Festiwal nie tylko dla wierzących”. Wystąpiły wtedy zespoły niekoniecznie identyfikujące się z chrześcijaństwem, jak Indios Bravos. Natomiast XII i XIII edycja przebiegła w formule maratonu muzycznego „dzień i noc” (z piątku na sobotę lub z soboty na niedzielę). Edycja XIII była ostatnią, ponieważ organizatorzy stwierdzili, że muzyka chrześcijan stała się już dość rozpoznawalna i weszła do głównego nurtu muzycznego, w związku z tym formuła festiwalowa jako miejsce promowania muzyki CCM już się wyczerpała. Wielkim wydarzeniem ostatniego festiwalu był jubileuszowy koncert Armii, która obchodziła swoje 25-lecie.

  Niedziela. Tygodnik katolicki – czasopismo wydawane z przerwami od 1926 w Częstochowie początkowo jako pismo diecezjalne, a po II wojnie światowej jako tygodnik ogólnopolski.Przecinek jest jednym z najczęściej używanych znaków interpunkcyjnych. „Przecina” zdanie, czyli je rozdziela. Może być zastosowany pojedynczo lub podwójnie.

  Pomysłodawcami i organizatorami festiwalu byli Remigiusz Trawiński i Wojciech Zaguła, a jego rzecznikiem prasowym - ks. Dariusz Iwański. Dyrektorem artystycznym pierwszej edycji festiwalu był Jan Pospieszalski, a kolejnych edycji Tomasz Kępiński.

  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki – wielofunkcyjna sala koncertowo-kongresowa znajdująca się w otulinie Zespołu Staromiejskiego na Jordankach w Toruniu. Oficjalne otwarcie obiektu nastąpiło 12 grudnia 2015 roku.
  Mieczysław Wojciech "Miecz" Szcześniak (ur. 9 lipca 1964 w Kaliszu) – polski piosenkarz, kompozytor i autor tekstów.
  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
  Europa – część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.
  Nabożeństwo – forma modlitewnego zgromadzenia wiernych danego wyznania. Sens teologiczny nabożeństwa w protestantyzmie i katolicyzmie jest odmienny.
  Chili My - polski zespół muzyczny, wpisujący się w nurt muzyki chrześcijańskiej, grający mieszankę rocka, popu i folku.
  Toruń stanowi jeden z ośrodków kulturalnych w północnej Polsce. W Toruniu odbywa się kilkanaście festiwali teatralnych, filmowych, muzycznych i kulturalnych.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.03 sek.