• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Soner Aydoğdu

  Przeczytaj także...
  Trabzonspor - turecki klub piłkarski z siedzibą w mieście Trabzon, założony w 1967, występujący w rozgrywkach Superligi.Ankara (wcześniej Angora, a w czasach starożytnych Ancyra, gr. Ἄγκυρα co znaczy kotwica) – miasto w środkowej Turcji, będące jej stolicą od 1923 roku. Jest drugim co do wielkości miastem w Turcji, po Stambule. Miasto wznosi się 938 m n.p.m. i zamieszkuje je 3 848 440 mieszkańców (2010).
  Reprezentacja Turcji w piłce nożnej – narodowa drużyna piłkarska Turcji. Turecki Związek Piłki Nożnej został założony w 1923 roku. Wtedy także Turcja została członkiem FIFA.

  Soner Aydoğdu (ur. 5 stycznia 1991 w Ankarze) − turecki piłkarz występujący na pozycji pomocnika w Akhisarze Belediyespor.

  Kariera klubowa[]

  Aydoğdu jest wychowankiem klubu Gençlerbirliği, w którym występował, z roczną przerwą na grę w Hacettepe SK, aż do 2012 roku. po zakończeniu sezonu 2011−2012 przeniósł się do Trabzonsporu. W 2016 roku odszedł do Akhisaru Belediyespor.

  Kariera reprezentacyjna[]

  W reprezentacji Turcji zadebiutował 29 lutego 2012 roku w towarzyskim meczu przeciwko Słowacji. Na boisku pojawił się w 86 minucie meczu.

  Turcja (tur. Türkiye, Republika Turcji – Türkiye Cumhuriyeti) – państwo położone w Azji na półwyspie Azja Mniejsza, a częściowo również w Europie, ze stolicą w Ankarze. Część europejska – Tracja – stanowi 3% powierzchni i oddzielona jest od części azjatyckiej morzem Marmara oraz cieśninami Bosfor i Dardanele. Turcję od północy otacza Morze Czarne, od zachodu Morze Egejskie i morze Marmara, a od południa Morze Śródziemne (nazywane w języku tureckim Morzem Białym).Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.

  Przypisy

  Bibliografia[]

 • Profil w bazie National Football Teams (ang.)
 • Profil na stronie soccerway.com • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Akhisar Belediyespor (tur. Akhisar Belediye Gençlik ve Spor Kulübü) – turecki klub piłkarski, od 2012 roku grający w Süper Lig, mający siedzibę w mieście Akhisar na zachodzie kraju.
  Gençlerbirliği Spor Kulübü, turecki klub piłkarski z siedzibą w stolicy kraju Ankarze, nazwa klubu z naczy dosłownie Zjednoczenie Młodych, obecnie klub występuje w rozgrywkach Superligi.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.