• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Something for the Pain

  Przeczytaj także...
  Mainstream Rock Songs (dawniej Mainstream Rock Tracks) – publikowana od 21 marca 1981 roku, jedna z wielu list przebojów regularnie opracowywanych przez amerykański magazyn muzyczny Billboard. Przedstawia ona najpopularniejsze piosenki grane przez stacje radiowe o formacie mainstream rock.UK Singles Chart – notowania opracowywane przez The Official Charts Company, w oparciu o aktualną sytuację na brytyjskim rynku muzycznym. Obejmują one okres od niedzieli (godz. 0:01) do soboty (północ) każdego tygodnia, a sporządzone na podstawie otrzymanych danych listy drukowane są w magazynie Music Week oraz publikowane w Internecie na stronie internetowej radia BBC Radio 1. Dane dotyczące sprzedaży poszczególnych singli czy albumów pochodzą ze współpracy z ok. 6,500 sklepów oraz części internetowych stron, oferujących muzykę cyfrowo. W przeciwieństwie do amerykańskich zestawień statystyki radiowe i telewizyjne nie są brane pod uwagę przy tworzeniu notowań.
  These Days – siódmy album studyjny grupy Bon Jovi, wydany w 1995 roku. Sprzedany w liczbie około 9 milionów kopii na całym świecie. Według krytyków muzycznych jest to najlepsze pod względem muzycznym dzieło grupy. Znajduje się na nim wiele ballad, a także hard rockowe piosenki, takie jak Hey God, czy Damned.

  Something for the Pain – singel zespołu Bon Jovi wydany w 1995 za pośrednictwem wytwórni Mercury Records, promujący album These Days. Do utworu wydany został w 1995 teledysk, jego reżyserem był Marty Collner. Utwór znalazł się na spisie utworów trasy koncertowej promującej album These Days, a także został umieszczony na liście utworów trasy koncertowej promującej album The Circle (w wersji akustycznej).

  Bon Jovi – amerykański zespół rockowy założony w 1983 roku przez Johna Bongioviego (później Jon Bon Jovi) w Sayreville w New Jersey. W 2018 wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. You Give Love a Bad Name – singel zespołu Bon Jovi wydany w 1986 za pośrednictwem wytwórni Mercury Records, pierwszy singel promujący album Slippery When Wet. Singel uplasował się na 1. miejscu listy przebojów Billboard Hot 100 29 listopada 1986. Utwór został sklasyfikowany na 20. miejscu listy 100 najlepszych hardrockowych piosenek wszech czasów według VH1. Teledysk do utworu jest kompilacją kolorowych wycinków materiałów koncertowych zespołu.

  Singel uplasował się na 39. miejscu listy Mainstream Rock Tracks i 8. UK Singles Chart.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  Sporządzono na podstawie materiału źródłowego.

  1. „Something For The Pain” (LP Version) (4:46)
  2. This Ain't a Love Song” (Live) (6:26)
  3. You Give Love a Bad Name” (Live) (3:51)
  4. „Wild In The Streets” (Live) (4:59)

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Bon Jovi – Something For The Pain (ang.). discogs.com. [dostęp 2010-04-05].
  2. Przykładowa lista utworów z koncertu w Kurytybie (1995): Bon Jovi – Dry County – Archive: Tour Reviews
  3. Bon Jovi – Charts and Awards – Billboard Singles (ang.). AllMusic. [dostęp 2010-04-05].
  4. Chart Stats – Bon Jovi (ang.). chartstats.com. [dostęp 2010-05-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-05-30)].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Okładka
 • Koncert (łac. concerto – spieram się, walczę, współzawodniczę) – występ artysty muzyka (bądź grupy muzyków) na żywo przed publicznością. Jeśli muzyk występuje solo, określa się to mianem recitalu, w przypadku występu grupy muzyków, może występować orkiestra, chór, bądź grupa muzyczna. Mogą to być także występy mieszane, np. solista z towarzyszeniem chóru czy orkiestry.Kurytyba (port. Curitiba) – miasto położone na południu Brazylii, na Wyżynie Brazylijskiej. Stolica stanu Paraná. W pobliżu Kurytyby znajdują się źródła rzeki Iguaçu. 2 uniwersytety; ważny węzeł komunikacyjny - w pobliżu port lotniczy, połączenie z portem morskim (awanportem) o nazwie Paranaguá. Działa tam również polski konsulat generalny.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.007 sek.