• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Solomon - raper

  Przeczytaj także...
  EP (skrót od ang. Extended Play; pot. epka) – minialbum; symbolem tym oznacza się album muzyczny, który jest zbyt długi by nazwać go zwykłym singlem czy też – ze względu na zawarty na nim materiał – nie kwalifikujący się jako maxi singel i który jest jednocześnie zbyt krótki by uznać go za pełnoprawny album długogrający.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Raper, MC – muzyk wykonujący muzykę rap. Muzyka ta jest elementem kultury hip-hop. Pierwsi raperzy zaczęli pojawiać się już w latach siedemdziesiątych w Nowym Jorku, USA. Pionierem gatunku jest DJ pochodzący z Jamajki Clive Campbell znany też jako Kool Herc.

  Solomon Raymond Barnett, znany jako Solomon (ur. 5 stycznia 1987 r. w San Diego w stanie Kalifornia, USA) – amerykański raper, producent muzyczny.

  Został odkryty przez wytwórnię płytową SolRay Records. Początkowo zajmował się freestyle'em.

  Jest otwartym gejem.

  Coming out (of the closet) (od ang. to come out of the closet - wyjść z szafy) – proces samodzielnego ujawniania własnej orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej (posiadanej przez mniejszość w społeczeństwie) przed innymi ludźmi (np. rodziną, przyjaciółmi, znajomymi czy współpracownikami). Proces ten zawiera w sobie fakt uświadomienia sobie własnej, odmiennej od heteroseksualnej, orientacji seksualnej oraz naukę samoakceptacji jako geja, lesbijki lub osoby biseksualnej (coming out przed samym sobą).Album – wydawnictwo muzyczne zawierające nagrania muzyczne na płycie długogrającej longplay (LP) lub dysku kompaktowym (CD).

  Dyskografia[]

 • 2008: Rhyting Rhymes Vol. 1
 • 2008: Rhyting Rhymes Vol. 2
 • 2009: Shades of Black – EP
 • Rhyting Rhymes Vol. 1 i Vol. 2[]

  Album Rhyting Rhymes Vol. 1 nagrywany był od stycznia do kwietnia 2008 roku. Solomon za cel swoich nagrań obrał popularne utwory muzyczne – m.in. "Pretty Boy" girlsbandu Danity Kane – które następnie poddał parodystycznej obróbce. Ostatecznie na płycie znalazło się dwadzieścia osiem piosenek. Po promocji albumu, raper został nakłoniony do stworzenia jego kontynuacji. Krążek Rhyting Rhymes Vol. 2 stworzono jeszcze tego samego roku; jego realizacja rozpoczęła się w maju, a zakończyła w lipcu. Na drugim studyjnym albumie Solomona zawarto dwadzieścia siedem utworów, w tym cover słynnego "How Many Licks?" raperki Lil' Kim.

  Girlsband - grupa wokalna muzyki pop, składająca się z młodych kobiet. Utwory wykonywane przez girlsbandy są skierowane do nastoletniej młodzieży. Girlsbandy przeważnie tworzone są od podstaw przez producentów wybierających kandydatów pośród setek lub nawet tysięcy młodych ludzi w czasie przesłuchań (casting, auditing). Nazwa grupy jak i prawa autorskie do piosenek zwykle należą do producenta. Na sukces takich grup pracuje cały sztab fachowców: kompozytorów, autorów tekstów, projektantów mody, choreografów, stylistów itp. oraz specjalistów z dziedziny public relations i marketingu. Członkom grup często tworzy się fikcyjne osobowości. Wymaga się też od nich dyscypliny i pełnego podporządkowania producentom. Praca w tego typu grupach jest bardzo intensywna - zwykle jest to napięty program koncertów, oraz wiele innych wydarzeń medialnych, w uczestnictwie których idole mają obowiązek brać udział - wszystko nastawione na osiągnięcie maksymalnej popularności i sprzedaży płyt w celu osiągnięcia jak największych zysków.Parodia – odmiana parafrazy, która spełnia funkcję humorystyczną (rodzaj zabawy literackiej), bądź satyryczną (używana jako element polemiki).

  Shades of Black[]

  Trzeci album Solomona, którego nagrywanie rozpoczęto w październiku roku 2008, wydano jako EP. Początkowo jego premiera miała mieć miejsce 6 stycznia 2009 roku, ostatecznie jednak odbyła się ona latem tegoż roku. Singlem promującym płytę został utwór "Hallucination".

  Cover – nowa aranżacja, interpretacja istniejącego utworu muzycznego odtwarzana przez wykonawcę, który nie jest jego pierwotnym, znanym wykonawcą.Singel (SP, singiel) – w muzyce krótkie wydawnictwo zawierające jeden lub więcej utworów zazwyczaj zapowiadające i promujące album, z którego pochodzi tytułowy utwór na singlu.

  Przypisy

  1. "Rapper Solomon changing the face of Hip Hop". Spanglish Magazine, lipiec 2008 r. Dostęp 2009-05-01 (ang.)
  2. "Solomon Working on EP, “Shades of Black”". OutHipHop.com, październik 2008 r. Dostęp 2009-05-01 (ang.)
  3. "Introducing Solomon". ElectroQueer.com.com, luty 2009 r. Dostęp 2009-05-01 (ang.)
  (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.04 sek.