• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Solid body

  Przeczytaj także...
  Ibanez – marka gitar gitary elektryczne, akustyczne, klasyczne i basowe oraz sprzętu muzycznego (wzmacniacze, efekty, akcesoria), należąca do korporacji Hoshino Gakki Group. Siedziba firmy znajduje się w Nagoi w Japonii.Pudło rezonansowe – część instrumentu muzycznego, która współgra z wibratorem (np. ze strunami w gitarze, skrzypcach) i powoduje wzmocnienie dźwięku.
  Szkło akrylowe (szkło organiczne; inaczej pleksi, pleksiglas, metapleks) – przezroczyste tworzywo sztuczne, którego głównym składnikiem jest polimer – poli(metakrylan metylu) (PMMA). Niektóre rodzaje pleksiglasu zawierają też pewne ilości innych polimerów i kopolimerów poliakrylowych.

  Solid Body – to lity drewniany korpus gitary elektrycznej całkowicie zastępujący pudło rezonansowe.

  Gitara elektryczna – gitara, w której drgania stalowej struny umieszczonej w polu magnetycznym są przekształcane w zmiany napięcia elektrycznego za pomocą przetwornika elektromagnetycznego.Włókno węglowe (włókno karbonizowane) – włókno powstające w wyniku kontrolowanej pirolizy poliakrylonitrylu i innych polimerów organicznych, składające się prawie wyłącznie z rozciągniętych struktur węglowych podobnych chemicznie do grafitu.

  W latach 80. i 90. XX w. firmy: Ibanez, B.C. Rich i Steinberger wprowadziły akryl (B.C. Rich, Ibanez) lub włókna węglowe (Ibanez, Steinberger), jednak rozwiązania te nie cieszą się popularnością, a sam materiał jest ciężki i sprawia dyskomfort muzykowi. Większość muzyków woli drewno – przede wszystkim ze względu na walory brzmieniowe i lepsze przenoszenie dźwięków.

  B.C. Rich Guitars - amerykański producent gitar elektrycznych i basowych rozpoznawanych po charakterystycznych "heavymetalowych" kształtach korpusu i główki.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.032 sek.