• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Soft rock  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Jerry Lee Lewis (ur. 29 września 1935 w Ferriday, Luizjana) - amerykański piosenkarz i pianista związany z wczesnym rock and rollem.Perfect Symmetry jest trzecim studyjnym albumem angielskiej grupy grającej piano-rock - Keane. Został zrealizowany 13 października 2008 w Wielkiej Brytanii. Tytuł albumu został podany publicznie 31 lipca 2008 r. Grupa całkowicie zmieniła swój wizerunek, przez co nowy album okazał się zaskoczeniem.

  Soft rock (także light rock, easy rock, mellow rock) – termin używany do określenia stylu muzyki rockowej, który bazuje głównie na fortepianie oraz instrumentach z nim powiązanych.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Współczesny soft rock
 • 3 Soft rockowi artyści
 • 4 Nagrody soft rockowych muzyków
 • 4.1 Juno Awards
 • 4.2 Nagrody Grammy
 • 4.3 ARIA Music Awards
 • 4.4 Brit Awards
 • 5 Bibliografia
 • The Hardest Part – utwór rockowej grupy Coldplay, pochodzący z jej wydanego w 2005 roku albumu, X&Y. 3 kwietnia 2006 roku miał swoją premierę w brytyjskich radiach oraz stał się dostępny cyfrowo. Z kolei w maju i kwietniu tego samego roku został wydany jako międzynarodowy singel na CD w Europie, Kanadzie, Japonii i Australii.Fiona Apple, właśc. Fiona Apple Murphy Maggart (ur. 13 września 1977 w Nowym Jorku) – amerykańska wokalistka, kompozytorka, oraz autorka tekstów, tworząca muzykę z pogranicza piano rocka, swingu oraz jazz.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  The Scientist – utwór rockowej grupy Coldplay, pochodzący z jej drugiego albumu, A Rush of Blood to the Head. Regionalne wydania singla dostępne były w Wielkiej Brytanii, Europie, Holandii, Niemczech i Kanadzie, z kolei wydania promo CD ukazały się w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.
  Daniel Powter (ur. 25 lutego 1971 roku w Vernon) - kanadyjski muzyk, grający piano rock, indie pop i jazz. Dorastał w Vernon.
  Elton Hercules John (ur. 25 marca 1947 jako Reginald Kenneth Dwight w Londynie w dzielnicy Pinner) – brytyjski piosenkarz, kompozytor, pianista i okazjonalnie aktor. Współpracuje z tekściarzem Bernie Taupinem od 1967r. Do tej pory są autorami 30 albumów.
  The Fray – amerykański zespół rockowy, powstały w 2002 roku. Liczy 4 członków i wywodzi się z Denver. Został założony przez szkolnych przyjaciół, Isaaca Slade’a i Joe Kinga. W 2005 roku ukazał się debiutancki album grupy, How to Save a Life, który pokrył się podwójną platyną w Stanach Zjednoczonych oraz platyną w Australii i Nowej Zelandii. Piosenka „How to Save a Life” z tej właśnie płyty przyniosła The Fray niespodziewanie duży sukces, plasując się w czołowej trójce Billboard Hot 100, a także w pierwszej piątce w Kanadzie, Australii, Szwecji, Irlandii oraz Wielkiej Brytanii. Kolejny sukces przyniósł zespołowi utwór „Over My Head (Cable Car)”, który przez kilka tygodni utrzymywał się w czołowej dziesiątce notowań w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W 2008 roku The Fray został ambasadorem założonej przez VH1 fundacji Save the Music.
  Nagroda w kategorii Record of the Year jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród Grammy, przyznawanych co roku. Jest przyznawana od 1959. Nagroda była przyznawana:
  A Rush of Blood to the Head – drugi studyjny album brytyjskiego zespołu Coldplay. Wydany nakładem Parlophone w sierpniu 2002 roku. Według krytyków płyta znacznie dojrzalsza od debiutanckiego Parachutes.
  Queen – brytyjski zespół rockowy utworzony w 1970 w Londynie przez Briana Maya, Rogera Taylora i Freddiego Mercury’ego. Basista John Deacon dołączył do grupy rok później.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.028 sek.