• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Soar - rzeka

  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Croft – wieś w Anglii, w hrabstwie Leicestershire, w dystrykcie Blaby. Leży 12 km na południowy zachód od miasta Leicester i 140 km na północny zachód od Londynu.
  Glen Parva – wieś w Anglii, w hrabstwie Leicestershire, w dystrykcie Blaby. Leży 6 km na południe od miasta Leicester i 139 km na północny zachód od Londynu.
  Rzeka Soar w Leicester
  Rzeka Soar (Leicester)
  Rzeka Soar w Parku Abbey (Leicester)

  Rzeka Soar - rzeka w Wielkiej Brytanii, prawy dopływ rzeki Trent w regionie East Midlands o długości 95 km. Rzeka przepływa przez miejscowości Croft, Narborough, Blaby, Glen Parva, Leicester, Loughborough, Kegworth.

  East Midlands – jeden z dziewięciu regionów Anglii. Stolicą jest Nottingham. Formalnie największe miasto to Leicester, ale de facto więcej mieszkańców ma aglomeracja Nottingham. Region stanowi także okręg wyborczy do Parlamentu Europejskiego, w którym wybiera się sześciu deputowanych. W miejscowości Castle Donington działa lotnisko East Midlands Airport (IATA: EMA), obsługujące cały region, a w szczególności miasta Nottingham, Leicester i Derby, wszystkie znajdujące się w promieniu 30 mil od niego.Rzeka – naturalny, powierzchniowy ciek płynący w wyżłobionym przez erozję rzeczną korycie, okresowo zalewający dolinę rzeczną. W Polsce przyjmuje się, że rzekę stanowi ciek o powierzchni dorzecza powyżej 100 km².

  Zobacz też[edytuj kod]

  Most nad rzeką Soar (Leicester)
  Żegluga na rzece Soar
 • Rzeka
 • Rzeka Trent
 • Przypisy

  Narborough – wieś w Anglii, w hrabstwie Leicestershire, w dystrykcie Blaby. Leży 9 km na południowy zachód od miasta Leicester i 140 km na północny zachód od Londynu.Blaby – wieś w Anglii, w hrabstwie Leicestershire, w dystrykcie Blaby. Leży 8 km na południe od miasta Leicester i 138 km na północny zachód od Londynu.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Kegworth – wieś w Anglii, w hrabstwie Leicestershire. Leży 25 km na północny zachód od miasta Leicester i 168 km na północny zachód od Londynu.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.042 sek.