• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • So Emotional - utwór Christiny Aguilery  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Funk – jest stylem muzycznym, powstałym w Ameryce w drugiej połowie lat sześćdziesiątych, kiedy to muzycy pochodzenia afroamerykańskiego połączyli muzykę soul, jazz, rhythm and blues, tworząc nowy, rytmiczny i energetyczny styl muzyczny wzbogacony o psychodeliczne brzmienie.Miksowanie muzyki - mieszanie, połączenie w jeden strumień kilku sygnałów dzwiękowych, z których każdy jest nośnikiem informacji muzycznej.
  Franne Golde, współautorka utworu "So Emotional".

  "So Emotional" to piosenka R&B/pop pochodząca z pierwszego studyjnego albumu amerykańskiej wokalistki Christiny Aguilery zatytułowanego, po prostu, Christina Aguilera (1999). Utwór napisany został przez Franne Golde i Toma Snowa oraz wyprodukowany przez Rona Harrisa.

  Bęben – instrument muzyczny z grupy membranofonów. Składa się z walcowatego korpusu rezonansowego i 1 lub 2 membran. Dźwięk wydobywa się uderzając w membranę bębna pałkami, specjalnymi szczoteczkami, dłonią lub palcami, a także w wyniku jej pocierania. Bęben pochodzi z epoki neolitycznej i należy do najstarszych instrumentów świata.Rolling Stone Magazine – czasopismo założone w 1967 r. w San Francisco przez Janna Wennera i Ralpha J. Gleasona, jako organ ideowy kultury, a przede wszystkim muzyki hippisowskiej.

  Piosenka miała zostać wydana na singlu, lecz zastąpiono ją utworem "What a Girl Wants", uznanym za bardziej przebojowy. Krytycy muzyczni pozytywnie ocenili "So Emotional", jako jej zaletę wskazując rozbieżność gatunkową. Inni opiniodawcy chwalili relaksujący ton utworu oraz kołyszącą melodię.

  Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.En Vogue - amerykańska żeńska grupa R&B założona w 1990 w Oakland w Kalifornii. Tworzą ją: Terry Ellis, Cindy Herron, Maxine Jones i Rhona Bennett. Zespół powstał z inicjatywy 2 producentów muzycznych: Denzila Fostera i Thomasa McElroya. Formacja wydała 5 albumów studyjnych.

  Spis treści

 • 1 Informacje o utworze
 • 2 Opinie
 • 2.1 Recenzje
 • 3 Teledysk
 • 4 Promocja i wykonania koncertowe
 • 5 Twórcy
 • 6 Linki zewnętrzne
 • 7 Przypisy
 • Informacje o utworze[]

  "So Emotional" jest utworem wielogatunkowym, czerpiącym między innymi z R&B oraz muzyki pop. Początkowo RCA Records rozważało publikację piosenki w postaci drugiego singla promującego debiutancki album Aguilery. Wytwórnia promowała ten utwór, angażując wokalistkę w występy z nim podczas telewizyjnych programów muzycznych. Decyzję zmieniono, gdy wykonawczyni zasugerowała, że "So Emotional" nie powtórzy sukcesu inauguracyjnego singla z jej pierwszego krążka, "Genie in a Bottle". Wówczas na singlu opublikowano utwór "What a Girl Wants", uznany za bardziej przebojowy. Powstała także hiszpańskojęzyczna wersja utworu, zatytułowana "Tan Emocional". Piosenka została nagrana na album Mi Reflejo (2000), lecz odrzucono ją z finalnej tracklisty. Promocyjne, darmowe kopie utworu zostały wydane w Tajlandii.

  Soul (ang.dusza) – gatunek muzyki rozrywkowej wywodzący się z rhythm and bluesa, początkowo będąc jego częścią.Back to Basics – trzeci anglojęzyczny album studyjny amerykańskiej wokalistki Christiny Aguilery, wydany w sierpniu 2006 roku. Jest to wydanie dwupłytowe, na którym znalazły się łącznie dwadzieścia dwie piosenki.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  "What a Girl Wants" to piosenka popowa stworzona na pierwszy album studyjny amerykańskiej piosenkarki Christiny Aguilery zatytułowany, po prostu, Christina Aguilera (1999). Wyprodukowany przez Guya Roche, utwór wydany został jako drugi singel promujący krążek dnia 28 grudnia 1999 roku. W 2001 kompozycja została nominowana do nagrody Grammy w kategorii najlepszy żeński występ pop.
  Keyboard (pol. klawiatura), aranżer – elektryczny lub elektroniczny instrument klawiszowy, pozwalający grającemu na grę z automatycznym akompaniamentem. Nowoczesne keyboardy wykorzystują system MIDI.
  Bow Wow, właśc. Shad Gregory Moss (ur. 9 marca 1987) – amerykański raper oraz aktor. Został umieszczony w Księdze Rekordów Guinnessa jako "najmłodszy raper występujący solo, który zdobył pierwsze miejsca na amerykańskich listach przebojów".
  Entertainment Weekly (czasem skracany do EW) to amerykański magazyn wydawany przez główną filię medialną Time Inc. w Stanach Zjednoczonych od 1990 roku.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Total Request Live (znane jako TRL) to program emitowany w stacji muzycznej MTV, prezentujący 10 najpopularniejszych teledysków dnia. Gośćmi programu na żywo są popularni muzycy, aktorzy i osobistości show-biznesu. Program jest przeznaczony dla nastoletniej widowni.
  Inżynier dźwięku - inżynier wyspecjalizowany w technice nagrywania dźwięku. Dysponuje wiedzą z zakresu generowania, propagacji, rejestrowania, odtwarzania i percepcji dźwięku oraz cyfrowej obróbki sygnału a także estetyki muzycznej. Ma umiejętność budowania modeli obiektów akustycznych, symulacji warunków odsłuchowych w obiektach fizycznych i wirtualnych, a także sterowania parametrami źródeł sygnałów.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.033 sek.