• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Snooki i JWoww

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.

  Snooki i JWoww (ang. Snooki & Jwoww, czasami tłumaczone jako Snooki & JWoww lub Snooki & JWOWW) – amerykański program telewizyjny typu reality show. Premierowy odcinek został wyemitowany 21 czerwca 2012 roku na antenie MTV, zaś w Polsce pojawił się 16 września 2012 roku w MTV Polska. Jest to spin-off programu reality show Ekipa z New Jersey, w której występują Nicole "Snooki" Polizzi i Jennifer "JWoww" Farley.

  MTV Polska – muzyczno-rozrywkowa stacja telewizyjna powstała 7 lipca 2000 roku z połączenia filii MTV na Europę oraz polskiej telewizji muzycznej Atomic TV.Ekipa z New Jersey ("Jersey Shore") - amerykański program telewizyjny typu reality show. Premierowy odcinek został wyemitowany 3 grudnia 2009 roku na antenie MTV. Program opowiada o grupie 8 nieznajomych, którzy wprowadzają się do jednego domu i spędzają wspólnie wakacje na Jersey Shore. Drugi sezon opowiada to tej samej grupie, tym razem już przyjaciół, którzy w ucieczce przed zimnem spędzają wolny czas w Miami. Sezon trzeci to powrót do Jersey Shore. W czwartym sezonie, którego premiera miała miejsce 4 sierpnia 2011, Ekipa z Jersey Shore przenosi się do Włoch. Stacja MTV zapowiedziała już także emisję piątego sezonu na 2012 rok. Premiera szóstego,jak i ostatniego sezonu odbyła się w tym samym roku.

  3 sierpnia 2012 roku MTV potwierdził, że powstanie 2 sezon. Premierowy odcinek drugiego sezonu został wyemitowany 8 stycznia 2013 roku na antenie MTV i tym samym odcinki stały się dłuższe (60 minut).

  Dnia 25 kwietnia 2013 roku stacja MTV ogłosiła, że powstanie 3 sezon. Premiera trzeciego sezonu została wyemitowana 22 październiku 2013 roku i powrócono do odcinka trwającego po 30 minut.

  Dnia 24 kwietnia 2014 roku stacja MTV ogłosiła, że powstanie czwarty ostatni sezon programu. Premiera czwartego, ostatniego sezonu została wyemitowana 5 listopada 2014 roku i tym samym odcinki ponownie stały się dłuższe o 60 minut. Ostatni odcinek programu został wyemitowany 4 lutego 2015 roku.

  MTV (skrót od Music Television) to najpopularniejsza stacja muzyczna na świecie, należąca obecnie do MTV Networks, wchodzącej w skład Viacomu. Stację odbierać można za pośrednictwem telewizji satelitarnych i naziemnych oraz sieci kablowych.Reality show – typ programów telewizyjnych, w których z reguły występują osoby wcześniej niezwiązane zawodowo z telewizją. Osoby te w założeniu mają zachowywać się „naturalnie” przed kamerą w sztucznie zaaranżowanej, niekiedy ekstremalnej, sytuacji. Wiele z programów ma postać konkursu.

  Opis programu[ | edytuj kod]

  Program opowiada o Nicole "Snooki" Polizzi i Jennifer "JWoww" Farley, bohaterek znanych z programu reality show Ekipa z New Jersey, które postanowiły rozpocząć nowy etap swojego życia i skosztować dorosłości. Związek JWoww z Rogerem staje się poważniejszy, Snooki natomiast zaręczyła się, a w dodatku okazuje się, że zaszła w ciążę.

  Bohaterowie[ | edytuj kod]

  Główne[ | edytuj kod]

 • Nicole "Snooki" Polizzi
 • Jennifer "JWoww" Farley
 • Drugoplanowi[ | edytuj kod]

 • Jionni LaValle – mąż Snooki. Jionni i Snooki zaręczyli się przed wyemitowaniem pierwszego sezonu.
 • Roger Matthews – narzeczony JWoww. Roger i JWoww zaręczyli się w dziewiątym odcinku drugiego sezonu ("Taking the Plunge").
 • Lorenzo LaValle – syn Snooki i Jionni'ego.
 • Meilani Mathews – córka JWoww i Rogera.
 • Giovanna LaValle – córka Snooki i Jionni'ego.
 • Spis odcinków[ | edytuj kod]

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Kubicek, John (3 sierpnia 2012). "MTV Renews 'Snooki and Jwoww,' Sets 'Jersey Shore' Season 6 Premiere Date". BuddyTV.
  2. Kondolojy, Amanda (24 października 2012). "MTV's 'Snooki & JWOWW' Gets Ready for a Tuesday Night Takeover With the Season Two Premiere on January 8, 2013". TV By the Numbers.
  3. Kondolojy, Amanda (25 kwietnia 2013). "'Snooki & JWOWW' Renewed for Third Season + MTV Greenlights 'Scream' Pilot". Zap2it.
  4. Amanda Kondolojy: MTV's Most Outrageous Best Friend Duo in 'Snooki & JWOWW' Returns to the Network on Tuesday, October 22 at 10PM. W: TV by the Numbers [on-line]. 2013-09-12.
  5. Amanda Kondolojy: 'The Real World', 'Snooki & JWoww' & 'Girl Code' Renewed by MTV. W: TV by the Numbers [on-line]. 2014-04-24. [dostęp 2014-06-10].
  6. Lauren Cox: ‘Snooki & JWoww’: Baby Giovanna Finally Revealed In Season 4 Trailer. W: Hollywood Life [on-line]. 2014-10-08. [dostęp 2014-11-02].
  7. Snooki: Yes, I'm Pregnant and Engaged!. „Us Weekly”, 2012-03-07. [dostęp 2012-03-07]. 
  8. Snooki's fiancee and is pregnant. E! Online, 2012-03-08. [dostęp 2016-05-06].

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Snooki i JWoww w bazie IMDb (ang.)
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.713 sek.