• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Slash Records

  Przeczytaj także...
  London Records to wytwórnia muzyczna z siedzibą w Wielkiej Brytanii. W latach 1947 - 1979 działała w USA, Kanadzie i w Ameryce Południowej, później została niezależną wytwórnią.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  L7 – amerykański, feministyczny zespół riotowy utworzony w 1985 przez Donitę Sparks oraz Suzi Gardner. Niebawem do zespołu dołączyły Jennifer Finch oraz Dee Plakas.

  Slash Records – firma fonograficzna utworzona w 1978 w Los Angeles pierwotnie specjalizującą się w wydawnictwie miejscowych zespołów punkrockowych. Jej założycielem był Bob Biggs wydawca punkowego fanzina "Slash" (który przestał ukazywać się w 1980 roku). Firma rozpoczęła działalność od wydania pierwszego singla zespołu The Germs Forming. Następnymi jej wydawnictwami były nagrania zespołu X (płyta Los Angeles z 1980). W 1981 roku została utworzona druga firma, zależna od Slash Records – Ruby Records, która wydawała m.in. albumy zespołów: Misfits, Dream Syndicate i Gun Club. W tym czasie Slash Records wzięła także udział w produkcji filmu dokumentalnego The Decline of Western Civilization, który promował ówczesne zespoły związane z nią. W następnych latach firma zaczęła współpracować z Warner Bros. To był pierwszy przypadek w USA "kolaboracji" firmy z punkowym rodowodem dla potentata jakim jest Warner. W katalogach Slash pojawiły się albumy wykonawców takich jak: Fear, Blasters, L7 i Los Lobos.

  PolyGram – holenderska wytwórnia płytowa, powstała w 1962 w ramach firmy Philips Records, utworzonej z powołanego w końcu lat 40. XX wieku przedsiębiorstwa Philips Phonografische Industrie (PPI), należącego do koncernu Philips. Wytwórnia działała nieprzerwanie przez ponad trzydzieści lat, w tym na rynku polskim (jako PolyGram Polska), w maju 1999 została sprzedana spółce Seagram, która następnie weszła w skład Universal Music Group.The Germs – amerykańska grupa punkrockowa utworzona w 1977 roku w Los Angeles. Ich pierwszy singel Forming z 1977 roku uchodzi za pierwszy zapis tego rodzaju muzyki w Los Angeles.

  W 1986 roku Slash Records została sprzedana firmie London Records. W latach 1982-1996 wydawnictwa Slash Records były rozprowadzane w USA przez Warner Bros, a poza USA przez Mercury Records. W 2000 roku Universal Music (American Decca) nabył PolyGram, który posiadał London Records.

  Punk – gatunek muzyczny w obrębie muzyki rockowej (punk rock) lub całokształt muzyki tworzonej przez grupy nawiązujące do ideologii ruchu punk; w szerszym znaczeniu: kontrkultura młodzieżowa czy wręcz kultura alternatywna / ruch kulturowo-społeczno-polityczny, zapoczątkowany w połowie lat 70. XX w., w różnych swoich przejawach istniejący do dziś. Także nazwa, również w złożeniach, stylów w sztuce, literaturze, muzyce, modzie itp. oraz innych przejawów ludzkiej aktywności odwołujących się do pierwotnego znaczenia pojęcia.Faith No More – kalifornijski zespół z San Francisco, w swojej muzyce łączący rock, rap i metal, a także new romantic, pop, folk i inne gatunki.

  Artyści związani ze Slash Records[ | edytuj kod]

 • Burning Spear
 • Dream Syndicate
 • Failure
 • Faith No More
 • Fear
 • GRADUATION DAY
 • Green on Red
 • Gun Club
 • L7
 • Los Lobos
 • Plugz
 • Rammstein
 • Soul Coughing
 • The Blasters
 • The BoDeans
 • The Germs
 • Tribe
 • The Misfits
 • Violent Femmes
 • X
 • The Misfits – amerykański zespół punkrockowy (prekursor horror punku) założony w roku 1977 w Lodi w stanie New Jersey przez wokalistę Glenna Danziga i basistę Jerry’ego Only. Fear – amerykański zespół punkrockowy. Został utworzony w 1977 roku w Los Angeles przez wokalistę/gitarzystę Lee Vinga i basistę Derfa Scratcha. Wktótce dołączyli do nich: perkusista Spit Stix i gitarzysta Philo Cramer (zastępując krótko grających: Johna Backbeata i Burta Gooda). W niedługim czasie nabrali rozgłosu i podpisali umowę z firmą Slash Records. W 1980 zespół został zaprezentowany w filmie dokumentującym początki sceny punkrockowej w Los Angeles: The Decline of Western Civilization (reż. Penelope Spheeris 1981).
  Warto wiedzieć że... beta

  Universal Music Group (UMG), wcześniej MCA Music Entertainment Group – największa grupa biznesowa oraz rodzina wytwórni płytowych w przemyśle muzycznym. Jest jedną z wielkiej czwórki wytwórni płytowych.
  Los Angeles – najludniejsze miasto amerykańskiego stanu Kalifornia, a zarazem drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Stanach Zjednoczonych (za Nowym Jorkiem), za sprawą populacji liczącej 3 792 621 mieszkańców (2010). Los Angeles zajmuje powierzchnię 1302 km² i położone jest w regionie Kalifornii Południowej. Miasto stanowi centrum aglomeracji Los Angeles-Long Beach-Santa Ana, którą w 2010 roku zamieszkiwało 12 828 837 osób, czyniąc z tego regionu 2. pod względem populacji obszar metropolitalny Stanów Zjednoczonych i jednocześnie jedną z najludniejszych metropolii świata. Los Angeles jest siedzibą hrabstwa Los Angeles, czyli najbardziej zaludnionego i jednego z najbardziej zróżnicowanych etnicznie hrabstw w Stanach Zjednoczonych. Z kolei obszar samego Los Angeles uznany został za najbardziej zróżnicowane etnicznie amerykańskie miasto. Mieszkańcy Los Angeles często określani są mianem „Angelenos”.
  Los Lobos (pol. Wilki) – amerykański zespół rockowy wykorzystujący w swojej twórczości elementy muzyki meksykańskiej.
  The Misfits – amerykański zespół punkrockowy (prekursor horror punku) założony w roku 1977 w Lodi w stanie New Jersey przez wokalistę Glenna Danziga i basistę Jerry’ego Only.
  Warner Bros. Entertainment (Warner Brothers) – amerykańska wytwórnia filmowa powstała w 1923 roku w Los Angeles. Obecnie należy do jednej z największych korporacji mediowych świata, Time Warner.
  Forming – pierwszy singel zespołu The Germs nagrany i wydany latem 1977 roku przez firmę Slash Records. Utwór 1 nagrano w garażu Pata Smeara, utwór 2 pochodzi z koncertu w klubie Roxy w Los Angeles.
  Failure – amerykański zespół rockowy (często określany mianem rocka alternatywnego i space rock) aktywny w latach 1990-1997. Grupa nagrała trzy dobrze przyjęte przez krytyków albumy studyjne. Formacja jest nierzadko porównywana do innych grup, które w owym okresie były uznawana za alternatywne, np. i Nirvana, Soundgarden i Bush, jest jednak wyróżniana ze względu na dużą uwagę przykładaną do faktury, innowacyjne używanie gitar i zastosowanie przetwarzania sygnałów, a także zauważalny rozwój brzmienia grupy na kolejnych albumach. Pomimo, że zespół nie odniósł sukcesu komercyjnego, nadal ma wielu fanów oraz jest ceniony na rynku muzycznym i środowisku związanym z rockiem alternatywnym.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.88 sek.