• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Skye - piosenkarka

  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Duran Duran – brytyjski zespół rockowy. Zaczynał swoją działalność w momencie, gdy na brytyjskiej scenie pojawił się styl new romantic i z tym stylem jest zazwyczaj kojarzony. Utworzony w 1978 roku w Birmingham przez basistę Johna Taylora i klawiszowca Nicka Rhodesa. Obecnie działa jako kwartet.
  Blood Like Lemonade – siódmy album studyjny brytyjskiej grupy triphopowej Morcheeba wydany 7 czerwca 2010. Po siedmiu latach przerwy, bracia Godfrey nagrali płytę razem z Skye Edwards.

  Skye lub Skye Edwards (ur. 27 maja 1974 we wschodnim Londynie jako Shirley Klarise Yonavive Edwards) - brytyjska piosenkarka, autorka tekstów.

  Życie prywatne[]

  Wyszła za mąż za basistę Steve'a Gordona. Mają trójkę dzieci. Skye śpiewała na dwóch akcjach charytatywnych: Perfect Day w 1997 i Band Aid 20 w 2004.

  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.

  Kariera[]

  Morcheeba[]

  Jej kariera zaczęła się w roku 1994, kiedy ona i bracia Godfrey stworzyli zespół Morcheeba i wydali razem pięć albumów z Skye jako główną wokalistką. W tym czasie stworzyła swój pseudonim artystyczny przez połączenie wszystkich pierwszych liter z jej pełnego nazwiska. w 2003 roku opuściła zespół.

  Morcheeba – angielski zespół muzyczny grający muzykę z pogranicza pop i trip hopu. Powstał w Londynie w 1995 roku.Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.

  Mind How You Go[]

  Debiut Skye - album Mind How You Go został wydany 27 lutego 2006 roku w Europie. Pierwszy singel Love Show był hitem wśród stacji radiowych. Następnym singlem była piosenka What's Wrong With We. Zostały wydane teledyski do obu piosenek.

  Pytana o swój album odpowiadała: "People ask what this record means to me, but that's an alien question because I've been living and breathing it (...) It's not a question of what it means to me. This record is me." ("Ludzie pytają mnie co te nagrania dla mnie znaczy, ale to jest obce pytanie, ponieważ ja żyję i oddycham tym nagraniem (...) To nie pytanie co album znaczy dla mnie. Ja jestem tym nagraniem".)

  Keeping Secrets[]

  Drugi album Skye Keeping Secrets został wydany w październiku 2009 roku. Pierwszy singel I Believe został wydany równocześnie z teledyskiem do niego. Wideo razem z kilkoma nowymi piosenkami były umieszczone w serwisie MySpace.com, na jej profilu.

  Inne piosenki[]

  W 2008 roku Skye współpracowała z Marcem Collinem z grupy Nouvelle Vague. Collin skompilował album Hollywood, Mon Amour, składający się z popularnych piosenek z filmów z lat 80. XX w. Skye zaśpiewała na nim kilka piosenek między innymi utwór grupy Blondie Call Me i Duran Duran A View To A Kill.

  Skye wykonała również cover zespołu Gorillaz Feel Good Inc na żywo w radiu KCRW.

  Powrót do Morcheeby[]

  W 2010 roku wokalistka wróciła do Morcheeby. Razem z zespołem w lipcu 2010 wydała album Blood Like Lemonade.

  Dyskografia[]

 • Mind How You Go (2006)
 • Keeping Secrets (2009)
 • Back to Now (2012)
 • In A Low Light (2015)
 • Przypisy

  1. MySkySite (ang.). [dostęp 2010-04-04].
  2. Live at KCRW - Skye (ang.). [dostęp 2010-04-04].
  3. Morcheeba to be rejoined by former singer for first time since 2003 (ang.). [dostęp 2010-10-06].  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.034 sek.