• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Sky Digital

  Przeczytaj także...
  Funt szterling (ang. pound sterling, £), nieoficjalna nazwa funt brytyjski, symbol międzynarodowy GBP – oficjalna jednostka monetarna w Wielkiej Brytanii.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.
  Radio – dziedzina techniki zajmująca się przekazywaniem informacji na odległość za pomocą fal elektromagnetycznych.

  Skytelewizyjno-radiowa satelitarna platforma cyfrowa w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Wystartowała 1 października 1998. Jest największą platformą cyfrową w Europie liczącą 10,654 mln abonentów. Przychody firmy za rok 2012 wyniosły powyżej 1,657 mln funtów.

  Antena Sky

  Oferta programowa[ | edytuj kod]

  Sky jest nadawcą wielu własnych kanałów tematycznych. Platforma korzysta głównie z satelity: Astra 2A, 2B i 2D, które nadają sygnał stacji telewizyjnych (w tym wielu w wysokiej rozdzielczości HDTV) i radiowych, oraz dane (dostęp do Internetu) do odbiorców głównie w Europie. Platforma kodowana jest w systemie NDS-Videoguard.

  Europa – część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.Platforma cyfrowa - marketingowe określenie systemu opartego na elektronice cyfrowej. Z technicznego punktu widzenia nie ma spójnej definicji, która odróżniałaby platformy cyfrowe od innych elektronicznych projektów, nie określanych tym mianem.

  Marka Sky[ | edytuj kod]

  Sky to międzynarodowa marka należąca do News Corporation. Swoje krajowe odpowiedniki posiadają również inne państwa europejskie, m.in. Niemcy – Sky Deutschland oraz Włochy Sky Italia.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

  www.sky.com

  Przypisy[ | edytuj kod]

  HDTV (ang. High Definition TV) – telewizja wysokiej rozdzielczości. Jest ogólnym określeniem sygnału telewizyjnego o rozdzielczości większej niż standardowa (PAL lub NTSC).Satelita − każde ciało niebieskie o względnie małej masie, obiegające inne ciało, o większej masie. Tor ruchu tego ciała nosi nazwę orbity.
  Warto wiedzieć że... beta

  Internet (skrótowiec od ang. inter-network, dosłownie "między-sieć") – ogólnoświatowa sieć komputerowa, określana również jako sieć sieci. W znaczeniu informatycznym Internet to przestrzeń adresów IP przydzielonych hostom i serwerom połączonym za pomocą urządzeń sieciowych, takich jak karty sieciowe, modemy i koncentratory, komunikujących się za pomocą protokołu internetowego z wykorzystaniem infrastruktury telekomunikacyjnej.
  Telewizja (TV) – dziedzina telekomunikacji przekazująca ruchomy obraz oraz dźwięk na odległość. W jednym miejscu za pomocą kamery telewizyjnej i mikrofonu rejestruje się sygnał, który następnie jest transmitowany do dowolnego miejsca w zasięgu transmisji. Sygnał odbierany jest przez odbiornik telewizyjny i przetwarzany na obraz oraz dźwięk.
  News Corporation (popularny skrót: News Corp.) – jeden z największych na świecie konglomeratów mediowych, założony i kontrolowany przez amerykańskiego miliardera australijskiego pochodzenia Ruperta Murdocha. Przychody News Corp. w 2005 r. szacowano na 23,859 miliardów dolarów amerykańskich. Konglomerat jest notowany na New York Stock Exchange.
  Sky Italia to włoska telewizyjno-radiowa satelitarna platforma cyfrowa. Jest 2 największa w Europie (po brytyjskiej Sky Digital (8 492 000). Obecnie posiada ok 5 000 000 abonentów.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.843 sek.