• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Sky Deutschland

  Przeczytaj także...
  Radio – dziedzina techniki zajmująca się przekazywaniem informacji na odległość za pomocą fal elektromagnetycznych.Nagra – seria magnetofonów opracowanych przez firmę Stefana Kudelskiego, szwajcarskiego wynalazcy pochodzenia polskiego w Cheseaux-sur-Lausanne w Szwajcarii. Nazwa serii (i kilku firm z "Grupy Kudelski") – "Nagra" – wywodzi się od polskiego czasownika "nagrać".
  Platforma cyfrowa - marketingowe określenie systemu opartego na elektronice cyfrowej. Z technicznego punktu widzenia nie ma spójnej definicji, która odróżniałaby platformy cyfrowe od innych elektronicznych projektów, nie określanych tym mianem.

  Sky Deutschland – duża telewizyjno-radiowa satelitarna platforma cyfrowa działająca w Niemczech.

  Sky Deutschland wystartowała 28 lutego 1991 roku pod nazwą Premiere jako joint-venture trzech firm: Bertelsmann, Kirch i Canal+.

  30 września 2008 roku platforma posiadała 2,411 mln abonentów. Od 12 maja 2008 koncern mediowy News Corporation miał w platformie Premiere 25,01% udziałów. W kwietniu 2009 roku należący do Murdocha koncern News Corporation powiększył swoje udziały do blisko 40%.

  15 kwietnia 2008 roku NDS i Nagra poinformowali o wprowadzeniu w simulcrypcie systemu VideoGuard z NDS oraz o nowych kartach Nagry.

  Satelita − każde ciało niebieskie o względnie małej masie, obiegające inne ciało, o większej masie. Tor ruchu tego ciała nosi nazwę orbity.Telewizja (TV) – dziedzina telekomunikacji przekazująca ruchomy obraz oraz dźwięk na odległość. W jednym miejscu za pomocą kamery telewizyjnej i mikrofonu rejestruje się sygnał, który następnie jest transmitowany do dowolnego miejsca w zasięgu transmisji. Sygnał odbierany jest przez odbiornik telewizyjny i przetwarzany na obraz oraz dźwięk.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Warto wiedzieć że... beta

  News Corporation (popularny skrót: News Corp.) – jeden z największych na świecie konglomeratów mediowych, założony i kontrolowany przez amerykańskiego miliardera australijskiego pochodzenia Ruperta Murdocha. Przychody News Corp. w 2005 r. szacowano na 23,859 miliardów dolarów amerykańskich. Konglomerat jest notowany na New York Stock Exchange.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.586 sek.