• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Skunk Anansie

  Przeczytaj także...
  Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.
  Therapy? to grupa muzyczna wykonująca nowoczesny heavy metal z wpływami indie rocka. Powstała 1989 roku w Irlandii Północnej z inicjatywy pochodzącego z Ballyclare gitarzysty i wokalisty Andyego Cairnsa oraz perkusisty Fyfe Ewinga pochodzącego z Larne, skład grupy uzupełnił ponadto basista Michael McKeegan z którym grupa w dwa lata od powstania zrealizowała debiutancki album pt. Babyteeth. Zespół występuje nieprzerwanie do dnia dzisiejszego, na przestrzeni 20 lat istnienia zespół wydał piętnaście albumów studyjnych oraz wiele singli.
  function mfTempOpenSection(id){var block=document.getElementById("mf-section-"+id);block.className+=" open-block";block.previousSibling.className+=" open-block";}

  Skunk Anansieangielska rockowa grupa muzyczna, znana dzięki wokalistce, Skin (Deborah Anne Dyer). Nazwa zespołu pochodzi od skunksa i legendarnego boga z Afryki ZachodniejAnansi. Grupa została utworzona w 1994.

  Singel (SP, singiel) – w muzyce krótkie wydawnictwo zawierające jeden lub więcej utworów zazwyczaj zapowiadające i promujące album, z którego pochodzi tytułowy utwór na singlu.Dziwne dni – amerykański film SF. Reżyseria Kathryn Bigelow, scenariusz Jay Cocks i James Cameron, zdjęcia Matthew F. Leonetti, muzyka Eric Mouquet. Premiera polska 26 kwietnia 1996.

  Skunk Anansie został zauważony w 1994 roku na swoim drugim koncercie przez Ricka Lennoxa. Po paru miesiącach zespół rozpoczął współpracę z One Little Indian Records. Ich pierwszym singlem była "Little Baby Swastikkka". Następny singel to "Selling Jesus", który dotarł do pierwszych dziesiątek brytyjskich list niezależnych i do miejsca 46 zestawienia Top100. Utwór znalazł się również na ścieżce dźwiękowej filmu Strange Days.

  MTV Europe Music Awards (MTV: EMA) – gala muzyczna tworzona przez stację telewizyjną MTV Europe i w jej europejskich oddziałach. Transmitowana jest na żywo przez MTV Europe, MTVNHD, oddziały lokalne MTV w Europie, MTV Base Africa jak i w internecie, oglądana rokrocznie przez miliard ludzi. Odbywa się od 1994 roku w różnych krajach Europy.Afryka Zachodnia – umowna nazwa określająca tereny położone w Afryce na północ od Zatoki Gwinejskiej i na południe od Sahary. Obejmuje obszary zachodniego Sahelu, zachodniego Sudanu, a także częściowo tereny podrównikowych lasów deszczowych.

  Po współpracy z Björk przy jej singlu "Army of Me", zespół, wspólnie z producentem Andym Wallacem, rozpoczął prace nad swoim pierwszym albumem, Paranoid & Sunburnt, który ukazał się we wrześniu 1995 roku. "I Can Dream", singel z tego albumu, dotarł do brytyjskiego Top 40. W tym czasie grupa koncertowała z Therapy? oraz pojawiła się w pierwszej edycji programu telewizyjnego The White Room w Channel 4.

  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.Channel 4 (nazwa oficjalna: Channel Four Television Corporation) – brytyjski nadawca telewizyjny, trzeci (pod względem wielkości udziałów i zasięgu) największy podmiot na brytyjskim rynku telewizyjnym, po BBC i ITV plc.

  W 1996 roku, zespół został nominowany do nagrody MTV Europe Music Award w kategorii debiuty. W 1997 roku uzyskał kolejne nominacje MTV – najlepsza grupa koncertowa oraz najlepsza grupa rockowa.

  Skunk Anansie zawiesili działalność w 2001 roku, powracając w 2009.

  Dyskografia[]

  Albumy Single

  Przypisy

  1. Steve Huey: Skunk Anansie Biography (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2012-03-18].
  2. Skunk Anansie UK Chart (ang.). www.chartstats.com. [dostęp 2012-03-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-01-02)].
  3. Skunk Anansie/Longplay-Chartverfolgung (niem.). www.musicline.de. [dostęp 2012-09-25].
  4. Skunk Anansie French Albums Chart (ang.). lescharts.com. [dostęp 2012-09-25].
  5. Skunk Anansie Norwegian Albums Chart (ang.). norwegiancharts.com. [dostęp 2012-09-25].
  6. Skunk Anansie Swedish Albums Chart (ang.). swedishcharts.com. [dostęp 2012-09-25].
  7. Skunk Anansie Finnish Albums Chart (ang.). finnishcharts.com. [dostęp 2012-09-25].
  8. Skunk Anansie Dutch Albums Chart (ang.). dutchcharts.nl. [dostęp 2012-09-25].
  9. Skunk Anansie Australian Albums Chart (ang.). charts.org.nz. [dostęp 2015-12-04].
  10. Skunk Anansie Swiss Albums Chart (niem.). hitparade.ch. [dostęp 2012-09-25].
  11. Skunk Anansie Austrian Albums Chart (ang.). austriancharts.at. [dostęp 2012-09-25].
  12. Skunk Anansie New Zealand Albums Chart (ang.). charts.org.nz. [dostęp 2012-09-25].
  13. OLiS - sprzedaż w okresie 25.10.2010 - 01.11.2010 (pol.). olis.onyx.pl. [dostęp 2012-09-25].
   OLiS - sprzedaż w okresie 23.11.2009 - 29.11.2009 (pol.). olis.onyx.pl. [dostęp 2012-09-25].
   OLiS - sprzedaż w okresie od 17.09.12 - 01.10.12 (pol.). olis.onyx.pl. [dostęp 2012-09-27].
  14. BPI: Skunk Anansie (search for Skunk Anansie) (ang.). www.bpi.co.uk. [dostęp 2012-03-18].
  15. Archiwum Listy Przebojów Programu Trzeciego (pol.). lp3.pl. [dostęp 2011-08-16].
  16. Archiwum Szczecińskiej Listy Przebojów (pol.). radio.szczecin.pl. [dostęp 2011-08-16].

  Linki zewnętrzne[]

 • Strona internetowa Skunk Anansie
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Skunksowate (Mephitidae) – rodzina ssaków z rzędu drapieżnych, zaliczana do psokształtnych. Obejmuje skunksy i surillo, ssaki wyróżniające się specyficzną strategią obronną polegającą na wytryskiwaniu w stronę napastnika cuchnącej cieczy wytwarzanej przez gruczoły odbytowe. Skunksy atakują ule pszczele, zwykle gdy są niepłoszone koncentrują się na jednym i szybko osłabiają rodzinę pszczelą aż do zupłenego zaniku. Są odporne na użądlenia pszczół, a nawet jad grzechotnika..Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Ścieżka dźwiękowa (z ang. soundtrack, OST – original sound track – oryginalna ścieżka dźwiękowa) – zapis motywu lub całej ścieżki dźwiękowej utworu muzycznego, która pojawia się w filmie lub grze wideo, jak również wydania płytowe złożone z kolekcji takich utworów. Dotyczy ona głównie ilustracji muzycznych, ale również jest to zapis konkretnych utworów, które zostały przygotowane specjalnie na potrzeby filmu lub gry.
  Deborah Anne Dyer znana jako Skin (ur. 3 sierpnia 1967 w Brixton w Londynie) - angielska wokalista i autorka tekstów, a także modelka. Deborah Dyer znana jest przede wszystkim z wieloletnich występów w grupie muzycznej Skunk Anansie. Wraz zespołem nagrała m.in. sześć albumów studyjnych Paranoid and Sunburnt (1994), Stoosh (1996), Post Orgasmic Chill (1999), Smashes and Trashes (2009), Wonderlustre (2010) oraz Black Traffic (2012).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.03 sek.