• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Skinny Patrini

  Przeczytaj także...
  Galerianki – płyta z muzyką do filmu Galerianki Katarzyny Rosłaniec. Album został wyprodukowany przez rapera o pseudonimie O.S.T.R. i duet Skinny Patrini.Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
  Katarzyna Rosłaniec (ur. 23 listopada 1980 w Malborku) – reżyser filmowa. Absolwentka ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim, reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz kursu fabularnego w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy.

  Skinny Patrinipolski zespół pochodzący z Trójmiasta. Wykonują muzykę w stylu electroclash. Zespół tworzy para przyjaciół: Anna Patrini - wokalistka, oraz Michał "Skinny" Skórka - producent, wokalista i multiinstrumentalista.

  Skinny Patrini - audiowizualny duet, który tworzą producent Michał "Skinny" Skórka i wokalistka Anna Patrini. "Tworzenie muzyki we dwoje można przyrównać do dialogu między dwiema osobami (...)Jeśli pojawia się więcej osób, traci się intymność, będąc/pracując we dwójkę można naprawdę stworzyć coś niesamowitego." mówi Michał (Alternativepop.pl) Wraz z Anią tworzą parę przyjaciół ze szkoły podstawowej, która także w liceum stawiała wspólnie pierwsze sceniczne kroki. Początkiem prawdziwej współpracy były pierwsze pomysły nagrane na dyktafon w drodze powrotnej z podróży na koncert I AMX w Trencinie w 2004. Potem były już pierwsze wspólne piosenki i trasa koncertowa po Polsce, a z czasem po Europie. W 2008 roku zagrali mini trasę koncertową w Irlandii. Mają na koncie wystepy u boku Ladytron, Mylo, Tiga, Fischerspooner, Stereo Total, Adriano Canzian oraz AdamSky. Ania zaśpiewała na płycie Adriano "Metamorphosis", a on zrobił dwa remixy utworu "YSMF", które trafiły na międzynarodową EP-kę Skinny Patrini, wydaną w w 2008 nakładem niemieckiego labelu Electroleptil. W listopadzie 2008 polską premierę miał wreszcie debiutancki album duetu "Duty Free" (Antena Krzyku), na którym znalazły się starsze i najnowsze kompozycje. Gościnnie poajwili się DJ George z Galapagos Manufacture oraz Michael Provocateur. Światowa premiera cyfrowej wersji płyty odbyła się w styczniu 2009. Album jako jedno z nielicznych polskich wydawnictw dostępny jest w iTunes, Wasabi czy Beatport.

  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.Trójmiasto (kasz. Trzëgard) – policentryczny ośrodek metropolitalny, obejmujący trzy połączone miasta: Gdańsk, Gdynię i Sopot. Stanowi także śródmiejski obszar aglomeracji gdańskiej zwanej też trójmiejską. Położony w północnej Polsce, nad Zatoką Gdańską obejmuje obszar o powierzchni 414,38 km². Głównym ośrodkiem miejskim tej jednostki przestrzennej jest Gdańsk, będący także siedzibą władz województwa pomorskiego. Według danych z 31 grudnia 2010 Trójmiasto miało 742,4 tys. mieszkańców.

  2009 rok to przełom w karierze duetu - gorąco przyjęte koncerty zarówno klubowe jak i na wszystkich liczących się festiwalach w kraju (Selector, Open'er, MTV Festival, Off Festival, Castle Party), świetnie przyjęte koncerty zagraniczne (Bukareszt, Elektro-Mechanika Festival w St Petersburgu), koncert w ramach fantastycznego Orange Warsaw Festival, udział w tworzeniu ścieżki dźwiękowej do kinowego mega-hitu "Galerianki" oraz Grand Prix na Festiwalu Pepsi Vena w Łodzi to najważniejsze wydarzenia dla Skinny Patrini w roku 2009. Skinny Patrini zagrali ostatni koncert w roku 2009 w poznańskiej Cafe Mięsna, poprzedzony występem dla sopockiego Sfinksa w ramach obchodów 18tych urodzin klubu, po czym udali się na zasłużony, krótki odpoczynek. Jak sami mówią, potrzebowali chwili relaksu, po którym zabrali się za nagrywanie drugiego albumu długogrającego.

  Ścieżka dźwiękowa (z ang. soundtrack, OST – original sound track – oryginalna ścieżka dźwiękowa) – zapis motywu lub całej ścieżki dźwiękowej utworu muzycznego, która pojawia się w filmie lub grze wideo, jak również wydania płytowe złożone z kolekcji takich utworów. Dotyczy ona głównie ilustracji muzycznych, ale również jest to zapis konkretnych utworów, które zostały przygotowane specjalnie na potrzeby filmu lub gry.Galerianki – polski film fabularny w reżyserii Katarzyny Rosłaniec, która napisała także scenariusz. Za produkcję odpowiedzialni byli Włodzimierz Niderhaus oraz Anna Wojdat. W role główne nastolatek wcieliły się: Anna Karczmarczyk, Dagmara Krasowska, Dominika Gwit oraz Magdalena Ciurzyńska. Premiera filmu odbyła się 25 września 2009 roku. Okres zdjęciowy rozpoczął się 10 czerwca 2008. Plenerem filmu była Warszawa.

  Co przyniosły pierwsze miesiące roku 2010? Wspaniale przyjęte koncerty w najważniejszych klubach w całym kraju (Wrocław, Warszawa, Poznań, Bydgoszcz). Świetnie przyjęty koncert podczas wieczoru polskiego na EXPO 2010 w Szanghaju oraz niesamowity koncert podczas festiwalu INSPIRACJE 2010 (Szczecin).

  2011 to premiera singla 'THE WIND', który bardzo dobrze poradził sobie (mimo braku wsparcia jakiejkolwiek firmy fonograficznej) na listach (pierwsze miejsce nawww.uwolnijmuzykę.pl; przez 10 tygodni utwór utrzymywał się w pierwszej siódemce Trójmiejskiej Listy Przebojów Gazety Wyborczej) oraz trasa THE WIND TOUR 2011 obejmująca 8 świetnie przyjętych koncertów klubowych w największych miastach w Polsce (Sopot, Warszawa, Kraków, Kielce, Katowice, Krosno, Poznań i Wrocław) oraz dwa koncerty w Bydgoszczy w ramach festiwali ARTPOP oraz CAMERIMAGE. Skinny Patrini zagrali również 30minutowy koncert podczas Targów Muzycznych DON'T PANIC, WE'RE FROM POLAND, zbierając bardzo dobre recenzje od promotorów zagranicznych.

  W maju 2012 Skinny Patrini zakończyli prace nad swoim drugim dzieckiem. Album powstawał od 2009 roku w domowym studio zespołu, prace zostały wznowione w lutym i marcu 2010 roku w pracowni Adama Hryniewickiego, a po ponad półrocznej przerwie w działalności zespołu, od stycznia 2011 do maja 2012 zespół nagrywał w gdańskim studio Krystiana Wołowskiego, Dickie Dreams, gdzie wykonany został również mix i mastering całości.

  Owocem tej pracy jest album, który jest skokiem jakościowym jeśli chodzi o muzykę zespołu. Utwory i ich brzmienie jest bardzo dopracowane, Skinny Patrini poszli w stronę uwodzicielskiego electro popu, nie tracąc przy tym swojej zadziorności. Skala głosu Anny Patrini, czyli element rozpoznawczy zespołu, na płycie brzmi czysto i jest w pełni wykorzystany. Producentem oraz autorem warstwy muzycznej jest Michał Skórka, który znacznie rozwinął brzmienie zespołu, urozmaicając je aranżacyjnie. Płyta zawiera świetnie przyjmowane na koncertach zespołu utwory, m.in. singlowe "The Wind", "Call Me" oraz "Life/Time", który już świetnie radzi sobie na listach przebojów będąc trzecim utworem promującym płytę.

  Po wydaniu dwóch płyt, "Duty Free" i "Sex", zespół zakończył działalność grając ostatni koncert w dotychczasowej karierze na szczecińskim festiwalu digit_alia 26/01/2013.

  Dyskografia[]

 • Duty Free (2008)
 • Galerianki (ścieżka dźwiękowa, 2009)
 • Sex (2012)
 • SINGLE:

 • YSMF (2008) - zawierał remixy cenionego włoskiego DJa Adriano Canzian, utwór w wersji albumowej posłużył jako motyw przewodni oraz tło muzyczne w trailerze do filmu Galerianki Katarzyny Rosłaniec
 • SWITCH OFF (2008) - singiel promocyjny, wydany na CD, zawierał jeden utwór, wykorzystany w filmie Galerianki
 • DELICIOUS (2009) - wykorzystany w filmie Galerianki
 • LITTLE HELL (2011) - wykorzystany w filmie Bodo Koxa Opera z Mydła
 • THE WIND (2011) - 1. miejsce na liście www.uwolnijmuzyke.pl, 4. miejsce na Trójmiejskiej Liście Przebojów
 • LIFE/TIME (2012) - 1. miejsce na liście Radio Łódź, 10. miejsce na Złotej Trzydziestce Radia Koszalin, 6. miejsce na Liście Przebojów Radio Merkury Poznań, utwór znalazł się również w propozycjach do Listy Przebojów radiowej Trójki.
 • Przypisy

  1. Skinny Patrini – Duty Free (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2012-03-16].
  2. O.S.T.R. & Skinny Patrini – Galerianki Soundtrack (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2012-03-16].
  3. "Sex" Skinny Patrini (pol.). www.cgm.pl. [dostęp 2012-05-18].  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.