• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Skin on Skin

  Przeczytaj także...
  Sarah Connor, właśc. Sarah Terenzi (ur. 13 czerwca 1980 w Hamburgu) – niemiecka piosenkarka amerykańskiego pochodzenia, autorka tekstów muzycznych oraz tancerka. Sławę zyskała w 2000 roku."From Sarah with Love" jest balladą soulową stworzoną przez Sarah Connor, Rob Tyger i Kay Denar na debiutancki album Connor, "Green Eyed Soul" (2001). Utwór został wyprodukowany przez duet Kay Denar i Rob Tyger oraz wydany jako trzeci singel z krążka dnia 5 listopada 2001, zdobywając pozytywne oceny od profesjonalnych krytyków.
  Belgia, Królestwo Belgii (Koninkrijk België, Royaume de Belgique, Königreich Belgien) – państwo federacyjne w zachodniej Europie w południowych Niderlandach. Belgia jest członkiem Unii Europejskiej (UE), ONZ oraz NATO.
  function mfTempOpenSection(id){var block=document.getElementById("mf-section-"+id);block.className+=" open-block";block.previousSibling.className+=" open-block";}

  "Skin on Skin" - drugi singel promujący drugi studyjny album Unbelievable, niemieckiej wokalistki Sarah Connor. Autorem tekstu utworu jak i producentem jest duet współpracujący z Connor Rob Tyger oraz Kay Denar. Kompozycja została wydana jako drugi singel, dwa miesiące od promocji pierwszego singla z albumu, One Nite Stand (4 listopada).

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.Unbelievable, drugi album studyjny wydany przez niemiecką wokalistkę pop Sarah Connor dnia 30 września 2002 w krajach niemieckojęzycznych oraz dnia 4 października 2002 w Polsce nakładem wytwórnii Sony Music.

  "Skin on Skin" jest drugą balladą wydaną przez Sarah Connor, po singlu "From Sarah with Love". Niektórzy krytycy uważali, iż balladowe piosenki nie pasują do wizerunku artystki.

  Najwyższe pozycje jakie uzyskał singel to 2. w Polsce, 5. w Niemczech i Austrii oraz 9. w Portugalii. W pozostałych krajach utwór plasował się w pierwszej dwudziestce notowań (Węgry, Szwajcaria) oraz na pozycji 24. w Belgii i 37. w Holandii.

  Reżyserem teledysku do utworu jest Daniel Lwowski, który tym klipem zapoczątkował swoją współpracę z Connor. Video zostało nagrane w 2002 roku; przedstawia wokalistkę na jednej z hiszpańskich plaż.

  Ballada – gatunek synkretyczny, łączący w sobie cechy liryki (nastrojowość, emocjonalność), epiki (fabuła, narrator) i dramatu (dialogi, akcja), którego tematem są niezwykłe wydarzenia. Jej nazwa pochodzi od włoskiego ballare (tańczyć), co wskazuje na włosko-prowansalskie początki. Romantyczna ballada nawiązuje jednak do ludowych pieśni, które między XII a XIV w. pojawiły się w Danii i Szkocji. Pod koniec XVIII w. odkryli je miłośnicy folkloru. Wkrótce ballada stała się ulubionym gatunkiem poetów. Jej romantyczna forma wyróżnia się śpiewnością wiersza, nastrojowością, tajemniczością niejasno zarysowanych zdarzeń z interwencją złowrogich sił nadzmysłowych. Uwydatnieniu sensacyjności sprzyja konstrukcja narratora – zdziwionego światem, który przedstawia.Szwajcaria, Konfederacja Szwajcarska (Confoederatio Helvetica, Schweiz, Schweizerische Eidgenossenschaft) – państwo federacyjne w Europie Zachodniej. Jest jednym z niewielu państw, w których obowiązuje demokracja bezpośrednia. Szwajcaria od kongresu wiedeńskiego w 1815 roku jest państwem neutralnym. Do Organizacji Narodów Zjednoczonych przystąpiła dopiero 10 września 2002 po przegłosowaniu tej decyzji w referendum minimalną większością 52% głosów.

  Pomimo niezadowalających pozycji na oficjalnych notowaniach, utwór stał się drugą obok From Sarah with Love, sygnaturową kompozycją wydaną przez Sarah.

  Formaty i lista utworów singla[]

  Niemiecki/Europejski CD-maxi singel
  1. "Skin On Skin" (US College Radio Version)
  2. "Skin On Skin" (Album Version)
  3. "Skin On Skin" (Kayrob Dance RMX)
  4. "En Mi Piel" (In my Heart) (Radio Version)
  5. "Skin On Skin" (Videoclip)
  Europejski dwunagraniowy CD singel
  1. "Skin On Skin" (Radio Version)
  2. "Skin On Skin" (Kayrob Dance Rmx)
  Niemiecki singel promocyjny
  1. "Skin On Skin" (Radio Version)
  2. "Skin On Skin" (US College Radio Version)
  3. "Skin On Skin" (Album Version)

  Pozycje na listach[]

  Adnotacje
 • A ^ Notowanie Airplay.
 • Przypisy

  Linki zewnętrzne[]

 • Okładka
 • Oficjalna strona internetowa artystki
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  "One Nite Stand (of Wolves and Sheep)" jest piosenką pop stworzoną przez Wyclefa Jeana (który również rapuje w utworze) na drugi, studyjny album niemieckiej piosenkarki Sarah Connor, Unbelievable (2002). Utwór został również wyprodukowany przez Wyclef Jean oraz wydany jako pierwszy singel z krążka dnia 2 września 2002.Węgry (węg. Magyarország) – państwo śródlądowe w Europie Środkowej, od 1955 członek ONZ, od 1999 członek NATO, od 2004 członek Unii Europejskiej.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.018 sek.