• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Sithowie  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Sithowie – fikcyjne, humanoidalne istoty zamieszkujące uniwersum Gwiezdnych wojen. Charakteryzowały sie ciemnoczerwoną skórą oraz kostnymi naroślami na czaszce. Od nazwy tej rasy pochodzi kasta Mrocznych Jedi zwanych Sithami.Revan to fikcyjna postać z uniwersum Gwiezdnych wojen. Odgrywa on ważną rolę w grach Knights of the Old Republic i Knights of the Old Republic II: The Sith Lords.

  Sithowie - w świecie Gwiezdnych wojen wyznawcy Ciemnej Strony Mocy oraz czerpiący z dorobku i tradycji rasy Sithów. Byli oni opozycją w stosunku do Zakonu Jedi i Republiki, kilkakrotnie podejmując próby opanowania Galaktyki. Najczęściej posługiwali się mieczami świetlnymi o czerwonym ostrzu. Kolor broni miał związek z użytym w tym celu kryształem, dzięki praktykowanej przez nich alchemii potrafili wyhodować kryształy o takiej właśnie barwie. Nowe imiona Sithów z reguły poprzedzał tytuł Dartha, co sugerowało wysoką pozycję.

  Imperator Palpatine (wcześniej senator Republiki Galaktycznej, Wielki Kanclerz) – postać fikcyjna, jeden z bohaterów Gwiezdnych wojen. Znany też jako Darth Sidious, Mroczny Lord Sithów.Magia, czary, czarostwo – ogół wierzeń i praktyk opartych na przekonaniu o istnieniu sił nadprzyrodzonych, które można opanować za pomocą odpowiednich zaklęć i czynności.

  Ideologia Sithów[ | edytuj kod]

  Sithowie korzystają z Ciemnej Strony Mocy. Nawiązują do sposobów jej kontrolowania zaczerpniętych od Sithów z czasów ich pierwszego Imperium. W przeciwieństwie do Jedi wierzyli, że silne emocje są naturalne i pomagają w osiągnięciu prawdziwej potęgi. Podczas gdy Mroczny Jedi to każdy Jedi, który przeszedł na Ciemną Stronę, Sithowie dodatkowo świadomie nawiązują do tradycji łączącej się z ich mianem. Od czasu wprowadzenia przez Dartha Bane'a „Zasady Dwóch”, mogło być tylko dwóch Sithów – mistrz i uczeń. Jeden miał posiadać całą potęgę Ciemnej Strony, a drugi zaś jej pożądać. Kiedy uczeń czuł się wystarczająco silny wyzywał swojego mistrza na pojedynek i zabijał go, bądź sam ginął z jego ręki.

  Anakin Skywalker (41 BBY – 4 ABY) – postać fikcyjna, jedna z głównych postaci sagi filmowej Gwiezdne wojny. Ojciec Luke’a Skywalkera oraz Lei.Rytuał – zespół specyficznych dla danej kultury symbolicznych sekwencji sformalizowanych czynów i wypowiedzi, wykonywanych w celu osiągnięcia pożądanego skutku, który jednakże może być znacznie oderwany od pozornie oczywistego celu funkcjonalnego.

  Code of the Sith napisany przez Sorzus Syn:

  Spokój to kłamstwo – Jest tylko pasja;
  Dzięki pasji osiągam siłę;
  Dzięki sile osiągam potęgę;
  Dzięki potędze osiągam zwycięstwo;
  Dzięki zwycięstwu zrywam łańcuchy.
  Moc mnie uwolni.  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Moc (ang. the Force, dosł. "siła") to fantastyczna, mistyczna więź, łącząca wszystkie żywe istoty świata Gwiezdnych wojen.
  Darth Bane – fikcyjna postać ze świata Gwiezdnych wojen, Lord Sithów i twórca ich nowej tradycji. Używał miecza świetlnego o zakrzywionej rękojeści i czerwonym ostrzu.
  Naboo (fikcyjne miejsce z sagi filmowej Gwiezdne wojny) to znacznie oddalona od centrum galaktyki rodzinna planeta senator Padmé Amidali, która została jej królową w wieku 14 lat. Naboo to planeta słabo zaludniona, posiadająca niewielkie siły zbrojne, których trzon to pewna liczba pięknych, ale słabo wyposażonych kosmicznych myśliwców, ochotnicza straż wyposażona w krótką broń ręczną, dysponująca niewielką ilością nieopancerzonych pojazdów wsparcia. Pomimo wielkich walorów przyrodniczych i kulturowych (mieszkańcy Naboo słynęli z wyrobu wspaniałych ornamentów i pięknych konstrukcji z kamienia, metalu i tworzyw sztucznych, czego przykładem są choćby ich statki kosmiczne), Naboo stała się areną krwawych bitew z wojskami chciwej Federacji Handlowej, kierowanej przez podstępnych Sithów.
  Mroczny Jedi – w fikcyjnym świecie Gwiezdnych wojen Jedi, który przeszedł na Ciemną Stronę Mocy. Poddany jej wpływowi, posługuje się Mocą przeważnie dla osiągnięcia własnych korzyści, w tym najczęściej dla zdobywania coraz większej władzy i poszerzania swoich zdolności, nawet kosztem innych istot. Poddawanie się Ciemnej Stronie sprawia, że wielu Mrocznych Jedi balansuje na granicy szaleństwa, a czasem ją przekracza, choć najpotężniejsi potrafią opanować Ciemną Stronę Mocy
  Wookieepedia, the Star Wars Wiki – angielskojęzyczna encyklopedia internetowa oparta na systemie Wiki, zawierająca informacje o galaktyce Gwiezdnych wojen zarówno z filmów, jak i Expanded Universe (czyli książek, komiksów, gier itd.).
  Stara Republika (znana też jako pierwsza Republika Galaktyczna) to fikcyjne państwo występujące w serii filmów science fiction Gwiezdne wojny.
  Hrabia Dooku – postać z uniwersum Gwiezdnych wojen. Mistrz Jedi, opuścił Zakon, by stać się w końcu Lordem Sithów znanym pod imieniem Darth Tyranus, a także przywódcą Konfederacji Niezależnych Systemów.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.