• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Sister Sledge

  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Filadelfia (ang. Philadelphia wymowa: /ˌfɪləˈdɛlfiə/) – miasto na północno-wschodnim wybrzeżu USA, w stanie Pensylwania, u ujścia rzeki Delaware do Atlantyku. Największe pod względem liczby ludności miasto w Pensylwanii i szóste w kraju.
  Disco, znane także pod nazwą muzyka dyskotekowa – gatunek muzyki popularnej, głównie, choć nie wyłącznie, przeznaczony do tańca w dyskotekach. Szczególnie popularny w drugiej połowie lat siedemdziesiątych XX wieku.

  Sister Sledge – amerykański zespół muzyczny z Filadelfii w stanie Pensylwania, założony w 1972 roku. Skład zespołu tworzą cztery siostry: Kim Sledge (ur. 21 sierpnia 1958), Debbie Sledge (ur. 9 lipca 1954), Joni Sledge (ur. 13 września 1957) oraz Kathy Sledge (ur. 6 stycznia 1959).

  Willard Christopher "Will" Smith, Jr. (ur. 25 września 1968) – amerykański aktor, producent filmowy i raper. W kwietniu 2007 roku określony przez tygodnik Newsweek mianem najbardziej wpływowego aktora w Hollywood. Smith był dwukrotnie nominowany do Nagrody Akademii Filmowej, a także czterokrotnie do Złotych Globów; zdobył ponadto kilka statuetek Grammy.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.


  Przeboje[]

  Największe sukcesy zespół odnosił w 1979 roku, gdy ukazały się dwa „hymny” muzyki disco: We Are Family (nr 1 R&B, nr 2 Pop w Stanach Zjednoczonych) i He’s the Greatest Dancer (nr 1 R&B, nr 9 Pop w Stanach Zjednoczonych), wyprodukowane przez Nile’a Rodgersa i Bernarda Edwardsa z zespołu Chic. Obie piosenki zostały zawarte na składającym się z 8 utworów albumie We are family, wydanym w 1979 roku. Kolejna płyta to wydany w 1980 roku krążek Love Somebody Today, który zawierał utwory Got to Love Somebody (nr 6 R&B i nr 64 Pop w Stanach Zjednoczonych, nr 34 Pop w Wielkiej Brytanii) oraz Pretty Baby.

  Wyspy Brytyjskie (ang. The British Isles, irl. Éire agus an Bhreatain Mhór, wal. Ynysoedd Prydain; 2) – megaregion fizycznogeograficzny Europy Zachodniej. Grupa wysp w północno-wschodniej części Atlantyku, położona na północny zachód od kontynentalnej Europy, oddzielona od niej kanałem La Manche i Cieśniną Kaletańską.

  Przerzucając się na producenta Naradę Michaela Waldena w 1981 roku Sister Sledge wydał album All-American Girls, który przyniósł dwa przeboje: tytułowy utwór, który osiągnął nr 3 R&B i nr 79 Pop w Stanach Zjednoczonych i nr 41 Pop w Wielkiej Brytanii, oraz Next Time You’ll Know, który wskoczył na nr 28 R&B w USA. Siostry tworzyły i śpiewały nowe piosenki w latach 80. i 90. W 1985 roku piosenka Frankie przez 4 tygodnie była numerem 1 w Wielkiej Brytanii; niespodziewanie kolejny singel, Dancing on the Jagged Edge, nie przebił się do najlepszej 40 na wyspach, Inny album – African Eyes ukazał się w 1998 roku.

  Największe przeboje sióstr Sledge były kilka razy notowane na listach w Wielkiej Brytanii, często towarzyszyły im świeże remiksy. Utwór We are family zajął 7. miejsce w 1979 roku, natomiast w roku 1984 miejsce 33., a w roku 1993 uplasował się na 5 pozycji. Lost in Music wskoczył na miejsce 17. w roku 1979, na miejsce 4. w 1984 i był notowany na 14. pozycji w 1993 roku. Thinking of You w 1984 roku był 11. i 17. w roku 1993. Ich największy „angielski” hit wrócił na listy w 1979 roku docierając do miejsca 6., He’s the Greatest Dancer nie był więcej przebojem na wyspach w zmienionej wersji, chociaż Will Smith użył linii melodycznej z tej piosenki w swoim utworze Gettin' Jiggy Wit It, który wdrapał się na 3. miejsce brytyjskiej listy przebojów.

  Linki zewnętrzne[]

 • (ang.) http://www.sistersledge.nl



 • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.038 sek.