Sipke Ernst

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Sipke Ernst (ur. 8 stycznia 1979 w Damwoude) – holenderski szachista, arcymistrz od 2007 roku.

Wijk aan Zee – miejscowość turystyczna w Holandii, na wybrzeżu Morza Północnego, w gminie Beverwijk, 20 km od Amsterdamu.Siemion Dwojris, ros. Семён Исаакович Двойрис (ur. 2 listopada 1958 w Czelabińsku) – rosyjski szachista, arcymistrz od 1990 roku.

Kariera szachowa[ | edytuj kod]

W roku 1998 zadebiutował w finale indywidualnych mistrzostw Holandii, zajmując w Rotterdamie IX miejsce. W 2000 triumfował w turnieju mistrzowskim w Lichfield oraz podzielił III miejsce (za Władimirem Jepiszynem i Siemonem Dwojrisem) w otwartym turnieju w Hoogeveen. W następnym roku zwyciężył w turnieju SO-ON Groningen oraz podzielił II miejsce (za Siemonem Dwojrisem) w Dieren. W 2002 roku zajął IV miejsce w mistrzostwach kraju oraz wystąpił w narodowej reprezentacji na szachowej olimpiadzie w Bled. Podzielił także II miejsce (za Szuchratem Safinem) w Dieren. W 2004 zajął II miejsce (za Magnusem Carlsenem) w turnieju C festiwalu Corus w Wijk aan Zee. W 2005 zwyciężył w kołowym turnieju w Groningen, w 2006 w mieście tym zwyciężył w dwóch kolejnych turniejach. W 2007 podzielił I m. (wspólnie z m.in. Ahmedem Adly i Steliosem Chalkiasem) w Groningen. W latach 2010, 2011 i 2014 trzykrotnie zdobył brązowe medale indywidualnych mistrzostw Holandii.

Ranking szachowy (elo) – metoda obliczania relatywnej siły gry szachistów w punktacji elo. Nazwa "elo" pochodzi od nazwiska Arpada Elo – amerykańskiego naukowca węgierskiego pochodzenia, którego prace ukształtowały szachowy system rankingowy oparty na naukowych podstawach.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

Najwyższy ranking w dotychczasowej karierze osiągnął 1 stycznia 2012, z wynikiem 2606 punktów zajmował wówczas 7. miejsce wśród holenderskich szachistów.

Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Magnus Øen Carlsen (ur. 30 listopada 1990 w Tønsbergu) – norweski szachista, arcymistrz od 2004, mistrz świata od 2013 roku.
Olimpiada szachowa – międzynarodowy drużynowy turniej szachowy organizowany przez Międzynarodową Federację Szachową (FIDE) w cyklu dwuletnim od 1927 roku. W turnieju uczestniczą reprezentacje narodowe, nominowane przez narodowe związki szachowe zrzeszone w FIDE.
WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
Szuchrat Safin, ros. Шухрат Марсович Сафин, uzb. Shuhrat Safin (ur. 3 kwietnia 1970 w Samarkandzie, zm. 20 września 2009 w Samarkandzie) – uzbecki szachista, arcymistrz od 1999 roku.
Dieren – miasto w Holandii, w gminie Rheden (prowincja Geldria), położone ok. 90 km na południowy wschód od Amsterdamu. Populacja: 14.842 (1 stycznia 2008).
Rotterdam – miasto w zachodniej Holandii, w prowincji Holandia Południowa. W 2012 roku liczyło ok. 617 tys. mieszkańców. Miasto stanowi południową część Randstadu, szóstego największego obszaru metropolitalnego w Europie, który zamieszkuje ok. 6,7 miliona ludzi.

Reklama