• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Sioux City

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Katedra Objawienia Pańskiego w Sioux City (ang. Cathedral of the Epiphany in Sioux City) jest kościołem biskupim diecezji Sioux City w Stanach Zjednoczonych. Świątynia została zbudowana w stylu neogotyk w latach 1902-1904. Mieści się przy 1000 Douglas Street. Pełni również funkcje kościoła parafialnego.
  Miasto (od prasłow. „местьце", „mě́sto"–„miejsce”) – historycznie ukształtowana jednostka osadnicza charakteryzująca się dużą intensywnością zabudowy, małą ilością terenów rolniczych, ludnością pracującą poza rolnictwem (w przemyśle lub w usługach) prowadzącą specyficzny miejski styl życia.

  Sioux Citymiasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Iowa, przy ujściu rzeki Big Sioux do Missouri, siedziba administracyjna hrabstwa Woodbury. Około 85 tys. mieszkańców.

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  Zobacz też[ | edytuj kod]

 • Katastrofa lotu United Airlines 232
 • Katedra Objawienia Pańskiego w Sioux City
 • Tramwaje w Sioux City
 • Katastrofa lotu United Airlines 232, awaryjne lądowanie w Sioux City – katastrofa lotnicza, która wydarzyła się 19 lipca 1989 w Sioux City. McDonnell Douglas DC-10-10 należący do linii United Airlines rozbił się w czasie awaryjnego lądowania na lotnisku w Sioux City w stanie Iowa. W katastrofie zginęło 111 osób, a 185 osób zostało rannych.Big Sioux (ang. Big Sioux River) – rzeka w Stanach Zjednoczonych, w stanie Dakota Południowa, w dolnym biegu wyznaczająca granicę między nim a stanem Iowa, dopływ rzeki Missouri. Długość rzeki wynosi 674 km.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Missouri – rzeka w Stanach Zjednoczonych, dopływ rzeki Missisipi. Wraz z rzeką Missisipi stanowią najdłuższy system rzeczny Ameryki Północnej o długości ok. 5970 km.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Hrabstwo – tym mianem określa się jednostkę podziału administracyjnego, najczęściej odpowiadającą polskiemu powiatowi. Podział terytorialny na hrabstwa przetrwał do dziś w krajach anglosaskich (ang. shire); m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Stanach Zjednoczonych i na Węgrzech (komitat – węg. megye).
  Tramwaje w Sioux City − zlikwidowany system komunikacji tramwajowej w Sioux City w Stanach Zjednoczonych, działający w latach 1884−1948.
  Hrabstwo Woodbury (ang. Woodbury County) – hrabstwo w stanie Iowa w Stanach Zjednoczonych. Hrabstwo zajmuje powierzchnię lądową 2 260,00 km². Według szacunków US Census Bureau w roku 2006 liczyło 102 972 mieszkańców. Siedzibą hrabstwa jest miasto Sioux City.
  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.01 sek.