• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Simonetta Stefanelli  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Francis Ford Coppola (ur. 7 kwietnia 1939 w Detroit) − reżyser i scenarzysta, również kompozytor, producent filmowy i aktor amerykański.Hollywood – dzielnica miasta Los Angeles w Stanach Zjednoczonych i najważniejszy ośrodek amerykańskiej kinematografii. Słowo Hollywood jest używane jako skrótowa, popularna nazwa dla amerykańskiego przemysłu filmowo-telewizyjnego.

  Simonetta Stefanelli (ur. 30 listopada 1954 w Rzymie) – włoska aktorka filmowa i telewizyjna, jedna z największych gwiazd kina włoskiego.

  Spis treści

 • 1 Kariera
 • 2 Filmografia
 • 2.1 Film
 • 2.2 Seriale
 • 3 Projektantka mody
 • 4 Życie prywatne
 • 5 Ciekawostki
 • 6 Przypisy
 • 7 Linki zewnętrzne
 • Kariera[]

  Simonetta Stefanelli na wielkim ekranie zadebiutowała w 1968 roku w filmie pt. Japońska Żona w reżyserii Gian Luigiego Polidoro. W 1971 roku zagrała w filmach pt. Homo Eroticus (reż. Marco Vicario), Non commettere atti impuri (reż. Giulio Petroni), W imieniu narodu włoskiego (reż. Dino Risi). W 1972 roku zadebiutowała na małym ekranie w niemieckim serialu telewizyjnym pt. Die Sonne angreifen w reżyserii Petera Lilienthala.

  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.Ojciec chrzestny (ang. The Godfather) – dramat gangsterski nakręcony w 1972 roku. Fabuła filmu oparta jest na książce amerykańskiego pisarza włoskiego pochodzenia Maria Puzo o tym samym tytule. Reżyserem filmu był Francis Ford Coppola, a scenariusz napisali wspólnie Puzo i Coppola. Aktorzy występujący w filmie to m.in. Marlon Brando, Al Pacino, Robert Duvall, Diane Keaton oraz James Caan. Film opowiada o historii rodziny mafijnej Corleone w latach 1945-1955. Dalsze losy rodziny Corleone zostały ukazane w Ojcu chrzestnym II oraz Ojcu chrzestnym III.

  Jednak znana stała się dzięki roli w 1972 roku Apollonii Vitelli-Corleone, żony Michaela Corleone w filmie w reżyserii Francisa Ford Coppoli pt. Ojciec chrzestny, gdzie grała obok takich gwiazd jak m.in.: Marlon Brando, Al Pacino, Robert Duvall, James Caan i Diane Keaton. W 1977 roku zagrała w telewizyjnej produkcji pt. The Godfather: A Novel for Television w reżyserii Francisa Ford Coppoli.

  Burt Lancaster; właściwie Burton Stephen Lancaster (ur. 2 listopada 1913 w Nowym Jorku, zm. 20 października 1994 w Los Angeles) – amerykański aktor filmowy. Laureat Oscara dla najlepszego aktora pierwszoplanowego za rolę w filmie Elmer Gantry (1960; reż. Richard Brooks).Włosi – naród zamieszkujący Włochy. We Włoszech jest ich około 56 mln, z czego prawie połowa wszystkich osób pochodzenia włoskiego mieszka poza Włochami, a najwięcej w Brazylii, Argentynie i w USA. Mówią językiem włoskim. Religią większości Włochów jest katolicyzm.

  Stefanelli odmówiła zarobienia kariery w Hollywood w celu uniknięcia typecastu (ciągłego grania podobnej roli) i postanowiła kontynuować karierę we Włoszech. W 1973 roku zagrała w hiszpańskiej produkcji pt. El mejor alcalde, el rey w reżyserii Rafaela Gila oraz w miniserialu pt. Mojżesz Prawodawca (reż. Gianfranco De Bosio) grając razem z m.in.: Burtem Lancasterem, Anthonym Quaylem i Ingrid Thulin.

  Michele Placido (ur. 19 maja 1946 roku w Ascoli Satriano, w regionie Foggia, w prowincji Apulia) – włoski aktor, scenarzysta i reżyser telewizyjny, filmowy i teatralny.Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  Potem grała w wielu filmach włoskich m.in. w 1975 roku w dramacie erotycznym w reżyserii Bruno Gaburro pt. Rodzinne grzechy, gdzie grała wraz z przyszłym mężem Michelem Placido, Trzej Bracia (1981 - reż. Francesco Rosi), Il falco e la colomba (1981 - reż. Fabrizio Lori), Ars Amandi - L'arte di amare (1984 - reż. Walerian Borowczyk), Wielkie magazyny (1986 - reż. Franco Castellano i Giuseppe Moccia), Ojciec chrzestny III (1990 - reż. Francis Ford Coppola).

  Michael Corleone (ur. 15 października 1920, zm. 9 maja 1997) – postać fikcyjna z książek Maria Puzo Ojciec chrzestny oraz Sycylijczyk. Postać rozwinięta w późniejszych latach w filmowej trylogii pod tym samym tytułem, wyreżyserowanej przez Francisa Forda Coppolę. W filmie w rolę Michaela wcielił się Al Pacino.Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.

  W 1992 roku po roli w filmie w reżyserii męża Michela Placido pt. Przyjaciółki od serca postanowiła zakończyć karierę aktorską, jednak w 2003 roku wystąpiła gościnnie w serialu pt. Il maresciallo Rocca.

  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Violante Placido (ur. 1 maja 1976 r. w Rzymie) – włoska aktorka i piosenkarka. Zagrała Marię Pomorską w filmie Karol. Człowiek, który został papieżem, a także Nadyę w filmie Ghost Rider 2. Jej ojcem jest aktor Michele Placido.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Walerian Borowczyk (ur. 2 września 1923 w Kwilczu, zm. 3 lutego 2006 w Paryżu) – artysta plastyk, scenarzysta i reżyser filmów animowanych oraz pełnometrażowych filmów aktorskich. Scenograf, autor zdjęć i pisarz.
  Stopklatka.pl to pierwszy i zarazem najstarszy, polski internetowy portal filmowy , który zawiera informacje o filmach, serialach i aktorach. Serwis powstał w sierpniu 1996 (17 lat temu) jednak jego historia rozpoczęła się dużo wcześniej, bo w październiku 1986 roku (blisko 27 lat temu), kiedy to wyemitowano pierwszą audycję radiową o nazwie "Stopklatka" .
  John Anthony Quayle (ur. 7 września 1913 w Ainsdale w hrabstwie Lancashire, Wielka Brytania, zm. 20 października 1989 w Londynie) – brytyjski aktor filmowy i teatralny nominowany w 1970 do Oscara za drugoplanową rolę w filmie Anna tysiąca dni (1969; reż. Charles Jarrott).
  Al Pacino, właśc. Alfredo James Pacino (ur. 25 kwietnia 1940 we Wschodnim Harlemie, w Nowym Jorku) – amerykański aktor.
  James Langston Edmund Caan (ur. 26 marca 1940 roku w Bronksie w Nowym Jorku) – amerykański aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, nominowany do nagrody Oscara, Emmy oraz pięciokrotnie do Złotego Globu.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.