• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Siemiatycze-Stacja

  Przeczytaj także...
  Siemiatycze (biał. Сямятычы) – miasto i gmina w województwie podlaskim, w powiecie siemiatyckim, położone na Wysoczyźnie Drohiczyńskiej, nad rzeką Kamionką (prawy dopływ Bugu).Województwo białostockie – jedno z 49 województw istniejących w latach 1975–1998, położone w północno-wschodniej Polsce.
  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.

  Siemiatycze-Stacjaosada w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie siemiatyckim, w gminie Siemiatycze.

  W latach 1944–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa białostockiego.

  Przez miejscowość przebiega linia kolejowa Siedlce – Hajnówka oraz znajduje się stacja Siemiatycze.

  We wsi mieści się rzymskokatolicka parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Siemiatyczach Stacji, należąca do dekanatu Siemiatycze.

  Linia kolejowa nr 31 Siedlce – Siemianówka – linia kolejowa we wschodniej Polsce o długości 154 km, łączaca Siedlce w województwie mazowieckim z Siemianówką w województwie podlaskim, i dalej z Białorusią przez znajdujące się w Siemianówce kolejowe przejście graniczne.Powiat siemiatycki – powiat w Polsce (województwo podlaskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Siemiatycze. Powiat położony jest na południu województwa podlaskiego. Graniczy z Białorusią, podlaskimi powiatami hajnowskim, bielskim i wysokomazowieckim, lubelskim powiatem bialskim, mazowieckimi powiatami łosickim, siedleckim i sokołowskim. Południową granicę powiatu, z województwami lubelskim i mazowieckim wyznacza rzeka Bug.

  Zobacz też[ | edytuj kod]

 • Siemiatycze
 • Warto wiedzieć że... beta

  Województwo podlaskie – jednostka podziału administracyjnego Polski, jedno z 16 województw. Położone jest w północno-wschodniej części kraju, w geograficznym środku Europy. Przez jego środek przepływa Narew. Stolicą jest Białystok.
  Siemiatycze – stacja kolejowa w Siemiatyczach-Stacji, w województwie podlaskim, w Polsce. Według klasyfikacji PKP ma kategorię dworca lokalnego.
  Gmina Siemiatycze (1952-54 gmina Baciki Średnie ) - gmina wiejska w województwie podlaskim, w powiecie siemiatyckim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie białostockim.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.007 sek.