• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Sieglinde Hofmann

  Przeczytaj także...
  Frakcja Czerwonej Armii (niem. Rote Armee Fraktion, w skrócie RAF), zwana też Grupą Baader-Meinhof – zachodnioniemiecka, skrajnie lewicowa organizacja terrorystyczna, ideologicznie odwołująca się do maoizmu, marksizmu i nowej lewicy. Działała od początku lat 70. do 1998 roku, kiedy to ogłosiła swoje samorozwiązanie.Heidelberg – miasto na prawach powiatu w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Karlsruhe, w regionie Rhein-Neckar, nad Neckarem. Siedziba powiatu Rhein-Neckar, jednak do niego nie należy. Liczba mieszkańców wynosi 147 312 (31 grudnia 2010), a powierzchnia miasta 108,83 km².
  Karlsruhe – miasto na prawach powiatu w południowo zachodnich Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia. Siedziba rejencji Karlsruhe, regionu Mittlerer Oberrhein oraz powiatu Karlsruhe do którego miasto jednak nie należy. Leży na Nizinie Górnoreńskiej, nad rzekami Alb i Pfinz, na wysokości 115 m.

  Sieglinde Hofmann (ur. 14 marca 1945 w Bad Königshofen im Grabfeld w Niemczech) – lewicowa terrorystka, członkini RAF.

  Po skończeniu katolickiej szkoły dla dziewcząt pracowała jako pielęgniarka. Po ukończeniu szkoły dla pracowników społecznych w Heidelbergu została zatrudniona w pomocy społecznej. Zajmowała się narkomanią. Działała w Sozialistischen Patientenkollektiv. Po stopniowej radykalizacji poglądów przyłączyła się do RAF.

  Bad Königshofen im Grabfeld, Bad Königshofen i.Grabfeld – miasto uzdrowiskowe w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Dolna Frankonia, w regionie Main-Rhön, w powiecie Rhön-Grabfeld, siedziba wspólnoty administracyjnej Bad Königshofen im Grabfeld do której miasto jednak nie należy. Leży w Grabfeldzie, ok. 18 km na wschód od Bad Neustadt an der Saale, nad rzeką Soława Frankońska, przy drodze B279 i linii kolejowej Bad Königshofen im Grabfeld – Bad Neustadt an der Saale.Hanns Martin Schleyer (ur. 1 maja 1915 w Offenburgu, zm. 19 października 1977 koło Miluzy, Francja) – niemiecki menedżer i przemysłowiec, członek partii CDU i prezydent Niemieckiego Związku Pracodawców. Był dalekim kuzynem Johanna Martina Schleyera.

  Brała udział w zamachu na Hannsa Martina Schleyera, Jürgena Ponto, generała Alexandra Haiga oraz w ataku na siedzibę prokuratury federalnej w Karlsruhe. Została aresztowana w 1980 w Paryżu i skazana na karę więzienia. Zakład karny opuściła w 1999.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • http://www.rafinfo.de/bio/g-l/hofmann.php
 • http://www.tagesspiegel.de/medien/cme1,230487.html
 • http://www.jura.uni-sb.de/Entscheidungen/pressem96/BGH/strafrecht/law_1.html
 • http://www.spiegel.de/politik/deutschland/0,1518,465941,00.html
 • Warto wiedzieć że... beta

  Alexander Haig (ur. 2 grudnia 1924 w Filadelfii, zm. 20 lutego 2010 w Baltimore) – amerykański dowódca wojskowy, generał United States Army, naczelny dowódca Połączonych Sił Zbrojnych NATO w Europie (1974–1979), polityk, szef personelu Białego Domu w administracji prezydentów Richarda Nixona i Geralda Forda, sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych za prezydentury Ronalda Reagana (1981–1982). Uchodził za polityka umiarkowanego oraz zwolennika odprężenia i według wielu z tego powodu musiał odejść ze stanowiska sekretarza.
  Paryż (fr. Paris) – stolica i największa aglomeracja Francji, położona w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną (La Seine). Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju. Znajdują się tu liczne zabytki i atrakcje turystyczne, co powoduje, że Paryż jest co roku odwiedzany przez ok. 30 milionów turystów.
  Jürgen Ponto (ur. 17 grudnia 1923 w Bad Nauheim, zm. 30 lipca 1977 we Frankfurcie nad Menem) – prezes zarządu Dresdner Banku, zamordowany przez lewicowych terrorystów z Frakcji Czerwonej Armii (RAF).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.599 sek.