• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Sid Taberlay

  Przeczytaj także...
  Kolarstwo przełajowe – rodzaj kolarstwa uprawianego na rowerach o konstrukcji zbliżonej do rowerów szosowych, a więc na kołach o rozmiarze 28 cali, lecz rozgrywanego na dość trudnych trasach terenowych obfitujących w liczne przeszkody, które zmuszają zawodnika do schodzenia z roweru i przenoszenia go.12. Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Górskim – zawody sportowe, które odbyły się w dniach 8 września - 16 września 2001 roku w Vail w USA. Rozegrano dwanaście konkurencji: cross-country, cross-country juniorów, downhill, downhill juniorów i dual, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn oraz cross-country mężczyzn U-23 i sztafetę cross-country.
  Kolarstwo górskie (MTB — z ang. mountain biking) — forma kolarstwa uprawianego za pomocą rowerów górskich, których konstrukcja umożliwia poruszanie się w trudnym terenie.
  .mw-parser-output .infobox td>.kariera td{padding:2px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(1){min-width:61px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(2){width:100%}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(3){text-align:right}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(4){text-align:right}

  Sidney "Sid" Taberlay (ur. 22 stycznia 1980 w Hobart) – australijski kolarz górski, przełajowy i szosowy, srebrny medalista mistrzostw świata MTB.

  Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.Alison Mary Grigson (ur. 23 czerwca 1971 w Wellington) – australijska kolarka górska pochodzenia nowozelandzkiego, srebrna medalistka mistrzostw świata.

  Kariera[ | edytuj kod]

  Największy sukces w karierze Sid Taberlay osiągnął w 2001 roku, kiedy reprezentacja Australii w składzie: Sid Taberlay, Mary Grigson, Trent Lowe i Cadel Evans zdobyła srebrny medal w sztafecie cross-country podczas mistrzostw świata w Vail. Trzy lata później Australijczyk wziął udział w igrzyskach olimpijskich w Atenach, gdzie rywalizację w cross-country ukończył na 23. pozycji. Kilkakrotnie zdobywał medale na igrzyskach Oceanii, w tym indywidualnie złoty w cross-country w 2004 roku. W 2012 roku, podczas kontynentalnych mistrzostw Oceanii zdobył złoty medal w cross-country eliminator. Jest także pięciokrotnym mistrzem kraju w różnych kategoriach wiekowych. Startował ponadto w kolarstwie przełajowym i szosowym, ale bez większych sukcesów.

  Hobart (wym. [ˈhoʊbɑrt]) – miasto w Australii, stolica Tasmanii. Założone zostało (jako kolonia karna) w 1804 i było drugim po Sydney miastem na tym kontynencie. Hobart prawa miejskie posiada od 1842 i jest centrum finansowym i administracyjnym Tasmanii. W 2006 roku liczyło 205 566 mieszkańców. Cadel Lee Evans (ur. 14 lutego 1977 w Katherine) – australijski kolarz szosowy i górski, złoty medalista szosowych mistrzostw świata, zwycięzca UCI ProTour oraz pierwszy zwycięzca Tour de France (2011) pochodzący z Australii.

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Profil na cyclingarchives.com (ang.)
 • Profil na sports-reference.com (ang.)
 • Kolarstwo szosowe – najstarsza i najbardziej tradycyjna odmiana kolarstwa polegająca na ściganiu się na rowerach szosowych spełniających normy UCI po zwykłych drogach publicznych.XXVIII Letnie Igrzyska Olimpijskie rozgrywane były w Atenach (Grecja) w dniach 13-29 sierpnia 2004. Uczestniczyło w nich ponad 10 500 sportowców z 202 państw. Rozdanych zostało 301 kompletów medali w 28 dyscyplinach olimpijskich.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Trent Lowe (ur. 8 października 1984 w Melbourne) – australijski kolarz górski i szosowy, srebrny medalista mistrzostw świata MTB.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.023 sek.