• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Sicienko - gmina  Podstrony: [1] [2] 3 [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Samsiecznie – rzymskokatolicka parafia we wsi Samsieczno, w dekanacie Mrocza diecezji bydgoskiej. Prowadzą ją Pallotyni.Gmina Sośno (dawn. gmina Wielowicz) - gmina wiejska w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie sępoleńskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie bydgoskim.
  Ochrona przyrody[]

  Rezerwaty przyrody[]

  Na terenie gminy znajduje się Rezerwat przyrody Kruszyn chroniący grąd zboczowy.

  Pomniki przyrody[]

  Na terenie gminy są zlokalizowane następujące pomniki przyrody:

  Obszary Chronionego Krajobrazu[]

  Na obszarze gminy znajdują się 2 obszary chronionego krajobrazu:

 • Obszar Chronionego Krajobrazu Rynny Jezior Byszewskich - północna część gminy
 • Obszar Chronionego Krajobrazu Zalewu Koronowskiego - fragment terenu leśnego na wschodnim krańcu gminy.
 • Obszary NATURA 2000[]

  W poszczególnych częściach gminy zlokalizowane są obszary Natura 2000:

  Gmina wiejska − gmina, która na swoim terytorium nie zawiera miasta (co nie wyklucza możliwości istnienia siedziby gminy w sąsiadującym mieście - Wśród gmin mających siedzibę w mieście, gdzie równocześnie funkcjonuje gmina miejska są zarówno niewielkie gminy jak Obrzycko (woj. wielkopolskie), które jako miasto liczy 2239 mieszkańców a gmina wiejska 4387 , Stoczek Łukowski (lubelskie) 2701 (miasto) oraz 5126 (gmina wiejska) oraz Kowal (kujawsko-pomorskie) odpowiednio 3495 oraz 4020, jak i gminy zdecydowanie większe, np. Ełk (57471, 10578) , Włocławek (117 264, 6417) oraz Tarnów (114 168, 24113)).Gmina Mrocza – gmina miejsko-wiejska w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie nakielskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie bydgoskim.
 • południowa Dolina Noteci (PLH300004) SOO
 • południowa Dolina Środkowej Noteci i Kanału Bydgoskiego (PLB300001) OSO - 1135,4 ha na obszarze gminy.
 • Demografia[]

  Dane z 30 czerwca 2008:

 • Piramida wieku mieszkańców gminy Sicienko w 2014 roku.

 • Piramida wieku Gmina Sicienko.png

  Podstrony: [1] [2] 3 [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Linia kolejowa nr 18 – linia kolejowa łącząca stację Kutno ze stacją Piła Główna. Przebiega przez obszar województwa łódzkiego, województwa kujawsko-pomorskiego i województwo wielkopolskiego, zaliczona do linii o znaczeniu państwowym.
  Parafia św. Andrzeja Boboli w Sicienku – rzymskokatolicka parafia we wsi Sicienku, w dekanacie Białe Błota diecezji bydgoskiej.
  Wojnowo (niem. Wahlstatt) – wieś w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie bydgoskim, w gminie Sicienko przy drodze wojewódzkiej nr 244.
  Pomnik przyrody – prawnie chroniony twór przyrody, szczególnie cenny ze względów naukowych, zabytkowych, kulturowych i innych.
  Gmina Nakło nad Notecią – to gmina miejsko-wiejska w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie nakielskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie bydgoskim.
  Mochle – wieś w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie bydgoskim, w gminie Sicienko przy drodze wojewódzkiej nr 244.
  Obszar specjalnej ochrony ptaków (OSO; ang. SPA - Special Protection Area) – obszar wyznaczony do ochrony populacji dziko występujących ptaków jednego lub wielu gatunków, w którego granicach ptaki mają korzystne warunki bytowania w ciągu całego życia, w dowolnym jego okresie albo stadium rozwoju.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.036 sek.