• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Sibyl Buck

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Emanuel Ungaro (ur. 1933 w Aix-en-Provence) - francuski projektant mody, założyciel domu mody i firmy kosmetycznej Ungaro.
  Sonia Rykiel (ur. 25 maja 1930 roku w Paryżu, we Francji) – francuska projektantka, aktorka oraz pisarka. Założycielka domu mody sygnowanego jej imieniem i nazwiskiem.

  Sibyl Buck (ur. 27 maja 1972 w Wersalu) – amerykańska gitarzystka basowa i była modelka francuskiego pochodzenia.

  Jedna z najwyższych modelek w branży (180 cm wzrostu). Rozpoczęła karierę jako modelka w Stanach Zjednoczonych w 1992 roku. Pierwszym zleceniem jakie otrzymała, była sesja zdjęciowa dla francuskiego wydania Marie Claire. Na międzynarodowym wybiegu zadebiutowała w Paryżu w kolekcji Thierry'ego Muglera. W ciągu kolejnych kilku lat pojawiała się na wybiegach u: Chanel, Givenchy, Yves Sainta Laurenta, Chloé, Karla Lagerferda, Johna Galliano, Emanuel Ungaro, Sonii Rykiel, Vivienne Westwood, Jean-Paul Gaultiera, Alexandra McQueena, Hervé Leger, Issey Miyake. Przez wiele lat była główną modelką na pokazach Rifata Ozbeka.

  Model (mężczyzna), modelka (kobieta) − osoba zawodowo zajmująca się pozowaniem artyście (fotografowi, malarzowi, rzeźbiarzowi) lub demonstrowaniem strojów podczas pokazów mody.Alexander McQueen (właśc. Lee McQueen) (ur. 17 marca 1969 w East End, zm. 11 lutego 2010 w West End) – angielski projektant mody.

  Początkowo jej image był raczej zachowawczy, Sybil nosiła długie brązowe włosy. Niedługo potem ufarbowała włosy na rudy i przekłuła sobie uszy i nos licznymi kolczykami. Na pewien czas ogoliła też głowę.

  Po zakończeniu kariery modelki w 1998 urodziła dziecko. Potem zaczęła grać na gitarze basowej w kilku grupach rockowych, w Champions of Sound z Chrisem Traynorem (Orange 9mm, Helmet) i w Quicksand. Obecnie gra w zespole Josepha Arthura The Lonely Astronauts.

  Sybil zagrała sekretarkę Jeana-Baptiste'a Emanuela Zorga w filmie Piąty element.

  Givenchy – francuskie przedsiębiorstwo kosmetyczne i dom mody założony w roku 1952 przez projektanta Huberta de Givenchy.Piąty element (poprawnie: Piąty żywioł, tyt. oryg. The Fifth Element) – film science-fiction produkcji francuskiej 1997 r. w reżyserii Luca Bessona.

  Przypisy

  (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Gitara basowa − instrument strunowy szarpany, najczęściej elektryczny, z progami na podstrunnicy (gryfie); stosuje się także gitary basowe bezprogowe (fretles, z ang. fretless). Gitara basowa — podobnie jak kontrabas — transponuje o oktawę w dół. Tradycyjne gitary basowe mają cztery struny E1, A1, D, G, czyli wydają dźwięki odpowiednio: 41,2 Hz, 55 Hz, 73,4 Hz i 98 Hz. Łączna skala gitary basowej obejmuje dźwięki (w brzmieniu) od E1 do g, jest więc identyczna ze skalą kontrabasu 4-strunowego. Oprócz tradycyjnego stroju EADG, głównie w muzyce cięższej stosuje się strój obniżony, gdzie o ton niżej stroi się całą gitarę (DGCF) lub tylko najniższą strunę (DADG). Oprócz czterostrunowych, istnieją także modele pięciostrunowe (z dodatkową dolną struną H2 lub C1) (jak kontrabas 5-strunowy, orkiestrowy), sześciostrunowe (jak pięciostrunowy plus górna struna C), ośmiostrunowe (gdzie dla każdej struny, takiej jak w gitarze czterostrunowej jest dodana druga strojona o oktawę wyżej) oraz dwunastostrunowe, spokrewnione z Chapman stickami. Firma Modulus wyprodukowała w latach 80 XX w. osiemnastostrunową gitarę basową (jej szyjka ma 6 cali szerokości). Osoba grająca na gitarze basowej to basista. Gitara basowa zazwyczaj należy do sekcji rytmicznej zespołu muzycznego w muzyce rozrywkowej, jednak obecnie jest często wykorzystywana jako instrument solowy.Thierry Mugler (ur. 21 grudnia 1948 w Strasburgu, we Francji) – francuski projektant mody oraz fotograf, założyciel firmy sygnowanej jego nazwiskiem.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Paryż (fr. Paris) – stolica i największa aglomeracja Francji, położona w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną (La Seine). Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju. Znajdują się tu liczne zabytki i atrakcje turystyczne, co powoduje, że Paryż jest co roku odwiedzany przez ok. 30 milionów turystów.
  Karl Lagerfeld (ur. 1933 w Hamburgu jako Karl Otto Lagerfeldt) – niemiecki projektant mody, artysta oraz fotograf osiadły w Paryżu. Pracował nad wieloma projektami modowymi i artystycznymi związanymi z modą. Dyrektor artystyczny domu mody Chanel. Kreuje markę modową oznaczoną swoim imieniem i nazwiskiem. Kieruje włoskim domem mody Fendi.
  Yves Henri Donat Mathieu Saint Laurent (ur. 1 sierpnia 1936 w Oranie w Algierii, zm. 1 czerwca 2008 w Paryżu) – francuski projektant mody, współtwórca domu mody Yves Saint Laurent.
  Dame Vivienne Isabel Westwood (ur. 8 kwietnia 1941 w Tintwistle, w Anglii) – brytyjska projektantka mody oraz businesswoman.
  Quicksand - amerykański zespół rockowy powstały po koniec lat 80. w Nowym Jorku. W skład zespołu wchodzili: Walter Schriefels (gitara/wokal), Sergio Vega (gitara basowa), Tom Capone (gitara) i Alan Cage (perkusja).
  Joseph Arthur (ur. 28 września 1971) - współczesny wokalista i piosenkarz grający rock alternatywny, znany ze swoich melodyjnych utworów z bardzo urozmaiconym chórem. Pochodzi z Akron, w Ohio. Został odkryty przez Petera Gabriela w połowie lat 90. i zaczął karierę w wytwórni Real World.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.022 sek.