• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Sibigi

  Przeczytaj także...
  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.Powiat niżański – powiat w Polsce (województwo podkarpackie), odtworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Nisko.
  Wieś (łac. pagus, rus) – jednostka osadnicza o zwartej, skupionej lub rozproszonej zabudowie i istniejących funkcjach rolniczych lub związanych z nimi usługowych lub turystycznych, nieposiadająca praw miejskich lub statusu miasta (art. 2 ustawy z 29 sierpnia 2003 o urzędowych nazwach miejscowości i obiektów fizjograficznych).

  Sibigi – przysiółek wchodzący w skład wsi Groble, położony w Polsce w województwie podkarpackim, w powiecie niżańskim, w gminie Jeżowe.

  Województwo podkarpackie – jednostka podziału administracyjnego Polski, jedno z 16 województw utworzonych w 1999 roku. Powstało poprzez scalenie ziem dawnego województwa rzeszowskiego sprzed 1975 roku (z wyjątkiem powiatu gorlickiego), tj. województw przemyskiego i rzeszowskiego, oraz części krośnieńskiego, tarnobrzeskiego i tarnowskiego. Województwo zajmuje powierzchnię 17 846 km² i zajmuje 11 miejsce w kraju. Pod względem liczby mieszkańców (2 128 687 osób) znajduje się na 9 miejscu w Polsce. Jest najdalej na południe wysuniętym województwem Polski.Groble – wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie niżańskim, w gminie Jeżowe. Groble są położone we wschodniej części gminy Jeżowe, przy drodze wojewódzkiej nr 861, relacji Bojanów - Jeżowe - Kopki. Wieś zajmuje trzecie miejsce w gminie pod względem powierzchni, a drugie pod względem liczby ludności.

  Przysiółki wsi Groble: Sibigi i Zagórzany tworzą sołectwo Sibigi. Według danych na dzień 31 grudnia 2005 roku sołectwo liczyło 518 ha powierzchni i 241 mieszkańców.

  Przypisy

  1. Ludność. Gmina Jeżowe, 2008-02-12. [dostęp 2009-08-13].  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.006 sek.