• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Siarhiej Łahun

  Przeczytaj także...
  Podnoszenie ciężarów − dyscyplina ciężkiej atletyki, polegająca na podnoszeniu przez zawodnika sztangi o określonej masie.Goyang (kor. 고양시) – miasto leżące w prowincji Gyeonggi (Korea Południowa). Miasto liczy 1 073 069 mieszkańców (stan na rok 2006). Przemysł spożywczy, włókienniczy.
  77. Mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów odbyły się od 19 do 29 listopada 2009 w południowokoreańskim mieście Goyang. Kobiety wystąpiły w mistrzostwach po raz dwudziesty.

  Siarhiej Łahun białorus. Сяргей Лагун (ur. 27 maja 1988, zm. 22 kwietnia 2011 w Nowopołocku) – białoruski sztangista, wicemistrz świata.

  Startował w kategorii do 85 kg. Jego największym sukcesem był srebrny medal mistrzostw świata. Startując 26 listopada 2009 był drugi w mistrzostwach świata w Koyang z wynikiem w dwuboju 380 kg. Rok później, w Antalyi zdobył brązowy medal z wynikiem 377 kg w dwuboju (w tej samej kategorii).

  Język białoruski (biał. беларуская мова, biełaruskaja mowa) – należy do grupy języków wschodniosłowiańskich. Liczba osób posługujących się tym językiem wynosi około 9 milionów.Nowopołock (biał. Наваполацк, Navapołack ros. Новополоцк) – miasto na Białorusi, w obwodzie witebskim, nad Dźwiną, położone 20 km na zachód od Połocka. Ok. 98,2 tys. mieszkańców (2010).

  Zginął w wypadku samochodowym.

  Osiągnięcia[]

  Przypisy

  Linki zewnętrzne[]

 • Wyniki na stronie IWF
 • Mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów po raz pierwszy odbyły się w Londynie w roku 1891. Imprezę rozgrywano nieregularnie, dopiero po wojnie od 1946 roku impreza rozgrywana jest corocznie (nie odbywała się jedynie w 1967 roku). W latach olimpijskich mistrzostwa nie były organizowane, z wyjątkiem mistrzostw rozgrywanych w rywalizacji na pomoście podczas igrzysk olimpijskich w latach 1964-84. Organizatorem mistrzostw jest Międzynarodowa Federacja Podnoszenia Ciężarów (IWF).Antalya (gr. Αττάλεια – Attália, łac. Attalea) – miasto w południowo-zachodniej Turcji, nad zatoką Antalya (Morze Śródziemne) w starożytnej krainie Pamfilia, u południowych podnóży gór Taurus, ośrodek administracyjny prowincji Antalya. Około 964,9 tys. mieszkańców. Znany kurort wypoczynkowy na Riwierze Tureckiej, w szczycie sezonu turystycznego populacja miasta wzrasta nawet do 2 milionów osób.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.007 sek.