• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Siódme niebo - film 1927

  Przeczytaj także...
  Nagroda Akademii za najlepszy film (The Academy Award for Best Motion Picture) to jedna z Nagród Akademii Filmowej (Oscarów). Kategoria za najlepszy film jest jedyną kategorią Oscarów, w której uprawnienia do głosu posiada każdy członek Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.National Film Registry – lista filmów budujących dziedzictwo kulturalne USA, wybranych przez National Film Preservation Board do przechowywania w Bibliotece Kongresu Stanów Zjednoczonych. National Film Preservation Board powstał w 1988 roku, na mocy ustawy National Film Preservation Act, którą zatwierdzano następnymi ustawami z 1992, 1996, 2005 i 2008 roku. W myśl ustawy z 1996 roku utworzono także organizację typu non-profit National Film Preservation Foundation, która jest stowarzyszona z National Film Preservation Board, ale uzyskuje fundusze z prywatnego sektora.
  Melodramat (gr.) – gatunek literacki lub filmowy o sensacyjnej fabule, zwykle miłosnej, nasyconej patetyczno-sentymentalnymi efektami i kończącej się z reguły pomyślnie dla bohaterów szlachetnych, a źle dla tzw. "czarnych charakterów". Początki melodramatu sięgają XVIII wieku, kiedy był to utwór dramatyczny opatrzony muzyką. Schemat miłości w melodramacie: miłość + przeszkoda nie do pokonania = cierpienie. Melodramat zatem to film o miłości trudnej lub niemożliwej do zrealizowania.

  Siódme niebo (ang. 7th Heaven, 1927) − amerykański niemy, czarno-biały melodramat wojenny w reżyserii Franka Borzage'a. Adaptacja sztuki teatralnej autorstwa Austina Stronga.

  Obraz podczas 1. ceremonii wręczenia Oscarów otrzymał pięć nominacjii, w tym dla najlepszego filmu. Ostatecznie film otrzymał trzy nagrody, m.in. dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej − Janet Gaynor. Ciekawostką jest fakt, że Gaynor otrzymała nagrodę za rolę w trzech filmach − pozostałe dwa to Anioł ulicy oraz Wschód słońca.

  Oscar za najlepszą reżyserię (The Academy Award for Directing) – jedna z nagród przyznawanych reżyserom, pracującym w przemyśle filmowym, przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej; nominacje są przyznawane przez członków Akademii pracujących w branży reżyserskiej. Zwycięzcy są wybierani przez wszystkich członków Akademii.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  W 1995 roku, film został wybrany do zachowania w Bibliotece Kongresu przez National Film Registry jako "kulturowo, historycznie lub estetycznie znaczący".

  Obsada[]

 • Janet Gaynor jako Diane
 • Charles Farrell jako Chico
 • Ben Bard jako Pułkownik Brissac
 • Albert Gran jako Boul
 • David Butler jako Gobin
 • Marie Mosquini jako Madame Gobin
 • Gladys Brockwell jako Nana
 • Emile Chautard jako Ojciec Chevillon
 • Jessie Haslett jako Ciocia Valentine
 • Brandon Hurst jako Wuj George
 • George E. Stone jako Szczurołap
 • Lillian West jako Arlette
 • i inni

  Laura Augusta Gainor (ur. 6 października 1906 w Filadelfii, zm. 14 września 1984 w Palm Springs) − amerykańska aktorka filmowa, pierwsza aktorka nagrodzona Oscarem za role pierwszoplanowe w trzech filmach Siódme niebo, Anioł ulicy i Wschód słońca w 1929 roku. Gaynor również była nominowana do nagrody w 1938 roku za rolę w filmie Narodziny gwiazdy.Film wojenny (dramat wojenny) − gatunek filmowy dotyczący wojny − zwykle skoncentrowany na bitwach lądowych, morskich lub powietrznych, czasem skupiający się także na losach jeńców wojennych, tajnych operacjach wojskowych, treningu adeptów oraz innych tematach powiązanych. Filmy wojenne ogniskują się również na życiu codziennym żołnierzy lub cywili w czasie wojny, bez ukazania obrazu bitwy. Wątki przedstawione w kinie wojennym mogą być fikcyjne, oparte na kanwie wydarzeń historycznych lub biograficzne.

  Nagrody Akademii Filmowej[]

  1. ceremonia wręczenia Oscarów
 • najlepszy reżyserFrank Borzage
 • najlepszy scenariusz adaptowany − Benjamin Glazer
 • najlepsza aktorka pierwszoplanowaJanet Gaynor
 • nominacja: najlepszy film
 • nominacja: najlepsza scenografia − Harry Oliver
 • Linki zewnętrzne[]

 • Siódme niebo w bazie Internet Movie Database (IMDb) (ang.)
 • Siódme niebo w bazie filmweb.pl
 • Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).Biblioteka Kongresu Stanów Zjednoczonych (ang.: Library of Congress) – największa biblioteka świata. Gromadzi ponad 142 mln różnego rodzaju dokumentów, ponad 29 mln książek, 58 mln rękopisów, 4,8 mln map i atlasów, 12 mln fotografii, 6 mln mikrofilmów, 3,5 mln dokumentów muzycznych, 500.000 filmów; wszystko w ponad 460 językach. 7% zbiorów to dokumenty w językach słowiańskich, w tym największy w USA zbiór polskich książek. Całość zajmuje 856 km półek. Biblioteka dysponuje (w 3 budynkach) 22 czytelniami ogólnymi, 3 wydzielonymi czytelniami dla kongresmenów oraz biblioteką sztuki (John F. Kennedy Center). Zatrudnia 5 tysięcy pracowników. Wyposażona jest w system komputerowy o pojemności 13 mln rekordów oraz w 3000 terminali. Pełni funkcję biblioteki narodowej.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  David Butler (ur. 17 grudnia 1894 w San Francisco, zm. 14 czerwca 1979 w Arcadii) – amerykański reżyser,aktor, scenarzysta i producent filmowy.
  1. uroczystość wręczenia Oscarów odbyła się 16 maja 1929 roku na prywatnym przyjęciu w hotelu Roosevelt przy Hollywood Boulevard w Los Angeles. Bilety kosztowały 10 dolarów, a uroczystość oglądało poniżej 250 widzów. Cała ceremonia trwała około 15 minut. W przeciwieństwie do kolejnych ceremonii ogłoszenie zwycięzców miało miejsce miesiąc przed samą ceremonią. Samo rozdanie nagród nie było transmitowane w żaden sposób.
  George E. Stone (ur. 18 maja 1903 w Łodzi, zm. 26 maja 1967 w Woodland) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny pochodzenia polskiego.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Oscar dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej (The Academy Award for Best Actress) jest jedną z nagród przyznawanych aktorkom, pracującym w przemyśle filmowym, przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej; nominacje są przyznawane przez aktorów i aktorki − członków Akademii. Zwycięzcy również są wybierani przez członków Akademii.
  Charles Farrell (ur. 9 sierpnia 1901, zm. 6 maja 1990) – amerykański aktor, którego kariera rozpoczęła się w czasach kina niemego. Zmarł na niewydolność serca.
  Frank Borzage (ur. 23 kwietnia 1893 w Salt Lake City, stan Utah - zm. 19 czerwca 1962 w Los Angeles, stan Kalifornia) - amerykański reżyser i producent filmowy, a także aktor.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.