• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Shibuya - Tokio

  Przeczytaj także...
  Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.Język japoński (jap. 日本語 nihongo lub nippongo) – język używany przez ok. 130 mln mieszkańców Japonii oraz japońskich emigrantów na wszystkich kontynentach.
  Bunkamura (jap. 文化村, Bunkamura) - wielkie centrum kultury w tokijskiej dzielnicy Shibuya. Znajdują się w nim: teatr Cocoon, sala widowiskowo-koncertowa Orchard Hall na 2150 miejsc, kino z dwoma salami (Le Cinema 1 i Le Cinema 2), galeria sztuki, muzeum, sklepy, restauracje, kawiarnie. Kompleks został otwarty w 1989 roku.
  Lokalizacja Shibui w Tokio

  Shibuya (jap. 渋谷区 Shibuya-ku) - jeden z 23 specjalnych okręgów (dzielnic) japońskiej stolicy Tokio. Dzielnica o charakterze handlowym i rozrywkowym. Jednym z ważniejszych obiektów jest centrum Bunkamura. Dzielnice otacza także jedną z najbardziej ruchliwych stacji kolejowych w Tokio, Shibuya Station (渋谷駅, Shibuya-eki). Obszar ten znany jest jako jeden z ośrodków mody w Japonii, zwłaszcza dla młodych. Na stacji Shibuya, pies Hachikō czekał na swojego pana przez 10 lat. Historia ta ukazana jest w filmie Mój przyjaciel Hachikō.

  Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalna strona dzielnicy Shibuya • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.022 sek.