• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Sherri Saum

  Przeczytaj także...
  Dayton – miasto w środkowowschodniej części Stanów Zjednoczonych, w stanie Ohio. Miasto ma 166 tys. mieszkańców, obszar metropolitalny 848 tys. mieszkańców (dane z 2000 roku).IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Czarodziejki (ang. Charmed) – amerykański serial fantasy, którego wszystkie osiem sezonów można było oglądać w telewizji The WB w USA, a w Polsce w telewizji Polsat, Hallmark, SciFi Universal i obecnie na Fox Life. Serial opowiada o najpotężniejszych na świecie dobrych czarodziejkach – siostrach Halliwell. Każda z nich posiada unikalną magiczną siłę, która dojrzewa i rozwija się w ciągu całego ich życia. Razem mieszkają w rodzinnej posiadłości i wykorzystują swe zdolności do walki z demonami i innymi siłami zła, które panoszą się na terenie San Francisco w Kalifornii.

  Sherri M. Saum (ur. 1 października 1974 w Dayton) – amerykańska aktorka nominowana do nagrody Daytime Emma.

  Kariera[ | edytuj kod]

  Początkowo pracowała jako modelka w czasie wakacji, później przeniosła się do Nowego Jorku i rozpoczęła współpracę z agencją Images Management. Szybko jednak porzuciła pracę modelki, aby poświęcić się swojej prawdziwej pasji – aktorstwu. Jej pierwszą większą rolą telewizyjną była rola Vanessi Hart w serialu Sunset Beach, którą grała przez cały czas trwania tej mydlanej opery (1997-1999). Pojawiła się w wielu serialach stacji Showtime, a także w Czarodziejkach (2001)) i Tylko jednym życiu (2001-2003). Obecnie występuje w roli Natalie w serialu stacji FX Wołanie o pomoc.

  1 października jest 274. (w latach przestępnych 275.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 91 dni.Showtime – amerykańska telewizja emitowana na kilku platformach w różnych państwach, głównie w Stanach Zjednoczonych. Wystartowała 1 czerwca 1976 w Kalifornii.

  Życie osobiste[ | edytuj kod]

  Po długoletnim związku 17 maja 2007 wyszła za Kamara de los Reyes, kolegę z planu serialu Tylko jedno życie.

  Filmografia[ | edytuj kod]

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Sherri Saum w bazie IMDb (ang.)
 • Sherri Saum w bazie Filmweb • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  FX – kanał rozrywkowy, który jest skierowany głównie do mężczyzn, produkowany przez spółkę Fox. Emituje popularne amerykańskie seriale komediowe, kryminalne, dramaty, reality-show i programy rozrywkowe. Program FX przede wszystkim wykorzystuje obszerne archiwa telewizji Fox.
  Tylko jedno życie (ang. One Life to Live, w skrócie OLTL) – amerykańska opera mydlana emitowana przez stację ABC od 15 lipca 1968 do 13 stycznia 2012 oraz w internecie od 29 kwietnia do 19 sierpnia 2013.
  Nowy Jork (ang. City of New York, również New York, New York City) – najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych, a zarazem centrum jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie. Nowy Jork wywiera znaczący wpływ na światowy biznes, finanse, media, sztukę, modę, badania naukowe, technologię, edukację oraz rozrywkę. Będąc między innymi siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych, stanowi ważne centrum spraw międzynarodowych i jest powszechnie uważany za kulturalną stolicę świata.
  Wołanie o pomoc (ang. Rescue Me) to amerykański serial telewizyjny, łączący gatunki dramatu i komedii, emitowany w USA od lipca 2004 roku na kanale FX Network, a w Polsce od kwietnia 2006 roku w telewizji AXN. Dotychczas powstało sześć sezonów serialu. Siódmy (9 odcinków) zostanie wyemitowany w 2011 r. i będzie ostatnim z serii. Serial opowiada historię nowojorskich strażaków z zastępów Ladder 62/Engine 99, kilka lat po zamachach z 11 września 2001 roku, skupiając się głównie na jednym z nich, Tommym Gavinie (Dennis Leary). Sceny dramatyczne przeplatają się płynnie ze scenami humorystycznymi.
  "Sunset Beach" – jedna z amerykańskich oper mydlanych, powstała jako koprodukcja stacji NBC oraz wytwórni Aarona Spellinga. Była emitowana w ponad 70 krajach na świecie i zdobyła ogromną popularność. Nazwa serialu została zaczerpnięta od niewielkiej plaży na południe od Seal Beach w Kalifornii.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.132 sek.