• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Shepway  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  High Speed 1 – linia kolei dużej prędkości o długości 108 km biegnącej od Londynu, poprzez Kent do Eurotunelu. Celem budowy było uzyskanie szybkiego połączenia pasażerskiego ruchu międzynarodowego z Wielkiej Brytanii do Europy kontynentalnej, dodatkowo służy ruchowi krajowemu do i z miast w Kent. Linia poprowadzona jest przez rzeki Medway i pod Tamizą do stacji kolejowej London St Pancras. Linię otwarto 14 listopada 2007. Linia pozwala na rozwinięcie prędkości do 300 km/h, a jej budowa kosztowała 5,2 mld funtów. Na linii znajdują się stacje pośrednie: Stratford International, Ebbsfleet International i Ashford International.Eurotunel (fr. Tunnel sous la Manche, ang. Channel Tunnel, także Eurotunnel) – tunel pod kanałem La Manche o długości ok. 50 km, uruchomiony w 1994. Łączy Calais we Francji z Folkestone w Wielkiej Brytanii. Został wybudowany i jest obsługiwany przez brytyjsko-francuskie, prywatne konsorcjum Eurotunnel plc. Koszt budowy wyniósł (w cenach z 1985) 4,65 miliarda £.
  Plaże Folkstone
  Stara i nowa latarnia morska oraz elektrownia atomowa Dungeness B
  Zamek Lympne
  Port Lympne Wild Animal Park
  Kent Battle of Britain Museum

  Shepway District - dystrykt w Anglii, w południowo-wschodniej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Folkestone.

  Dover District - dystrykt w Anglii, we wschodniej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Dover.Bitwa o Anglię – kampania powietrzna głównie nad południową i centralną Anglią, toczona między niemieckim lotnictwem Luftwaffe a brytyjskim RAF w czasie II wojny światowej, w okresie od 10 lipca do 31 października 1940 roku. Określana jest też jako bitwa o Wielką Brytanię, zwłaszcza w historiografii brytyjskiej (Battle of Britain). Była to pierwsza kampania, toczona wyłącznie za pomocą lotnictwa.

  Dystrykt ma powierzchnię 356,7 km, leży nad kanałem La Manche zaś od północy graniczy z dystryktami Dover i Canterbury, od zachodu z dystryktem Ashford w hrabstwie Kent i od południa z dystryktem Rother w hrabstwie East Sussex. Zamieszkuje go 107 969 osób.

  Na terenie dystryktu znajdują się zamki Lympne i Saltwood oraz Port Lympne Wild Animal Park o powierzchni 2,4 km na terenie którego przebywa ponad 650 zwierząt. W Hawkinge znajduje się najstarsze muzeum poświęcone Bitwie o Anglię - Kent Battle of Britain Museum.

  Na przylądku Dungeness znajduje się otwarta w 1983 roku elektrownia atomowa Dungeness B (planowane zamknięcie w 2018 roku, Dungeness A została zamknięta w 2006 roku).

  Etchinghill – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Shepway. Leży 44 km na południowy wschód od miasta Maidstone i 96 km na południowy wschód od centrum Londynu.Dymchurch – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Shepway. Leży 43 km na południowy wschód od miasta Maidstone i 95 km na południowy wschód od centrum Londynu.

  Spis treści

 • 1 Podział administracyjny
 • 2 Demografia
 • 3 Transport i komunikacja
 • 4 Inne miejscowości
 • 5 Przypisy


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Saltwood – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Shepway. Leży 44 km na południowy wschód od miasta Maidstone i 97 km na południowy wschód od centrum Londynu.
  Stelling Minnis – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Shepway. Leży 39 km na wschód od miasta Maidstone i 91 km na południowy wschód od centrum Londynu.
  Sandling – osada w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Shepway. Leży 42 km na południowy wschód od miasta Maidstone i 95 km na południowy wschód od centrum Londynu.
  Southeastern - brytyjski przewoźnik kolejowy posiadający koncesję na obsługę połączeń pasażerskich w południowo-wschodniej Anglii. Okres koncesyjny rozpoczął się 1 kwietnia 2006 i potrwa do 31 marca 2014. Podobnie jak korzystająca z sąsiedniego obszaru koncesyjnego firma Southern, Southeastern jest wspólnym przedsięwzięciem dwóch grup transportowych: brytyjskiej Go-Ahead Group i francuskiej Keolis (za pośrednictwem ich spółki Govia). Pociągi przewoźnika zatrzymują się na 203 stacjach, z czego na 182 pełni on rolę administratora.
  Folkestone – angielskie miasto nad kanałem La Manche, w hrabstwie Kent, w pobliżu Dover. Liczy około 50 tys. mieszkańców.
  Chrześcijaństwo, chrystianizm (gr. Χριστιανισμóς, łac. Christianitas) – monoteistyczna religia objawienia, bazująca na nauczaniu Jezusa Chrystusa zawartym w kanonicznych ewangeliach. Jej wyznawcy uznają w nim obiecanego Mesjasza i Zbawiciela, który ustanowił Królestwo Boże poprzez swoje Zmartwychwstanie. Kanon wiary chrześcijańskiej został spisany w Nowym Testamencie i przekazywany jest przez Kościoły.
  Newchurch – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Shepway. Leży 38 km na południowy wschód od miasta Maidstone i 90 km na południowy wschód od centrum Londynu.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.082 sek.