• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Sheep

  Przeczytaj także...
  Animals – dziesiąty album studyjny brytyjskiej grupy rockowej Pink Floyd. Nagrany został między kwietniem a listopadem 1976, a wydany 23 stycznia 1977 w Wielkiej Brytanii i 2 lutego 1977 w Stanach Zjednoczonych. Pomimo tego, że nie odniósł takiego sukcesu komercyjnego jak dwa poprzednie albumy grupy, czyli The Dark Side of the Moon oraz Wish You Were Here, jest jednym z najbardziej charakterystycznych wydań grupy i stanowi ważny element w dyskografii zespołu.Vocoder właściwie Voice Encoder – elektroniczne urządzenie do syntezy dźwięku, w tym także mowy. Urządzenie zostało wynalezione przez amerykańskiego inżyniera Homera Dudleya pracującego dla Bell Laboratories.
  Wish You Were Here – album brytyjskiej grupy rockowej Pink Floyd. Nagrany pomiędzy styczniem a lipcem 1975, wydany 15 września tego samego roku.

  Sheep jest utworem grupy Pink Floyd pochodzącym z płyty Animals. Powstał on podczas sesji nagraniowej do poprzedniej płyty tej grupy: Wish You Were Here i jako Raving and Drooling był wykonywana podczas licznych koncertów.

  Psalm 23 – psalm, który znajduje się w Biblii, w Księdze Psalmów. W Septuagincie psalm ten nosi numer 22. Prawdopodobnie jest to najbardziej znany ze wszystkich biblijnych psalmów. Nazywany „pasterskim”, ponieważ zaczyna się od słów:Pink Floyd – angielski zespół rockowy założony w 1965 roku w Londynie. Ich twórczość, początkowo klasyfikowana jako rock psychodeliczny, w późniejszych latach nabrała cech muzyki progresywnej. Grupa znana jest z filozoficznie zabarwionych tekstów piosenek, eksperymentów z dźwiękiem, innowacyjnego podejścia do kwestii grafiki w albumach oraz rozbudowanych występów koncertowych. Sprzedali na całym świecie ponad 200 milionów albumów (z tego ok. 74,5 miliona w samych Stanach Zjednoczonych), co czyni ich jedną z najlepiej sprzedających się grup muzycznych w historii.

  Tekst mówi o ślepym podążaniu ludzi słabych za przywódcami. Wzbudził sporo kontrowersji za sprawą sarkastycznej parafrazy biblijnego Psalmu 23, który jest jednak bardzo słabo słyszalny za sprawą przepuszczenia głosu wypowiadającego tekst przez vocoder.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Echoes FAQ Ver, 4.0 - 6/10, www.pink-floyd.org [dostęp 2017-11-26].
  2. #PFCO Discography - Animals Trivia and Quotes
  3. Sheep - Pink Floyd | Song Info | AllMusic, www.allmusic.com [dostęp 2017-11-26] (ang.).
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.