• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Shannon Vreeland

  Przeczytaj także...
  Sztafeta pływacka 4 × 100 m stylem dowolnym - konkurencja pływacka, w której ścigają się sztafety. Sztafeta to zespół składający się z 4 zawodników, reprezentujących dany kraj. Każdy zawodnik sztafety ma do pokonania dystans liczący 100 metrów.Stambuł (tur. İstanbul) – największe i najludniejsze miasto Turcji i jej centrum kulturalne, handlowe oraz finansowe. Rozciąga się od północnego wybrzeża morza Marmara po obu stronach Bosforu, cieśniny morskiej między Morzem Śródziemnym a Morzem Czarnym. Położenie zarówno w europejskiej Tracji, jak i azjatyckiej Anatolii sprawia, że Stambuł jest jedną z dwóch (obok rosyjskiego miasta Magnitogorsk) metropolii świata znajdujących się na dwóch kontynentach.
  Styl dowolny – styl pływacki, w którym w tak określonej konkurencji zawodnik może płynąć dowolnym sposobem. Wyjątkiem od tej reguły jest konkurencja stylu zmiennego w konkurencji indywidualnej i sztafety zmiennej, kiedy to styl dowolny oznacza każdy inny sposób pływania niż styl motylkowy (delfin), styl grzbietowy lub styl klasyczny (żabka). Po przepłynięciu każdej długości pływalni i przy zakończeniu wyścigu, pływak musi dotknąć ściany dowolną częścią ciała. Część ciała pływaka przez cały czas trwania wyścigu musi "łamać" powierzchnię wody, z takim wyjątkiem, że dozwolone jest całkowite zanurzenie się pływaka w czasie nawrotu i na dystansie nie dłuższym niż 15 metrów po starcie i po każdym nawrocie. Przed tym punktem głowa musi "złamać" powierzchnię wody. Start w stylu dowolnym rozpoczyna się skokiem ze słupka.

  Shannon Vreeland (ur. 15 listopada 1991 w Saint Louis) - amerykańska pływaczka, specjalizująca się głównie w stylu dowolnym.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Pływanie na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2013 odbyły się między 28 lipca a 4 sierpnia 2013 w Palau Sant Jordi w Barcelonie.

  Mistrzyni olimpijska z Londynu (2012) w sztafecie 4 x 200 m stylem dowolnym. Dwukrotna mistrzyni świata na krótkim basenie ze Stambułu (2012) w sztafetach 4 x 100 i 4 x 200 m stylem dowolnym. Mistrzyni świata z Barcelony (2013) w sztafecie 4 × 100 m stylem dowolnym. Srebrna medalistka uniwersjady w Shenzhen (2011).

  Pływanie – metoda poruszania się w wodzie wykorzystywana przez człowieka, zwierzęta oraz maszyny. Jest popularną aktywnością rekreacyjną, szczególnie w krajach o cieplejszym klimacie i naturalnych zbiornikach wodnych. Pływanie jest też dyscypliną sportową.Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.

  Linki zewnętrzne[]

 • Profil na sports-reference.com
 • USA Swimming bio: Shannon Vreeland
 • Uniwersytet w Georgii bio: Shannon Vreeland
 • Wyniki pływaczki
 • Rekordy życiowe zawodniczki
 • Uwagi

  1. startowała tylko w eliminacjach
  (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Shenzhen (chin.: 深圳; pinyin: Shēnzhèn) – miasto w południowo-wschodnich Chinach, w prowincji Guangdong, bezpośrednio graniczące z Hongkongiem. W 2010 roku liczba mieszkańców strefy zurbanizowanej wynosiła 1 370 396. Zespół miejski w 2009 roku liczył 8 912 300 mieszkańców.Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 w Londynie rozgrywane było w Aquatics Centre. Zawody w basenie odbywały się w dniach 28 lipca–4 sierpnia, a na otwartym akwenie w dniach 9-10 sierpnia w Hyde Parku, na jeziorze Serpentine.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Sztafeta pływacka 4 × 200 m stylem dowolnym - konkurencja pływacka, w której ścigają się sztafety. Sztafeta to zespół składający się z czterech zawodników, reprezentujących dany kraj. Każdy zawodnik sztafety ma do pokonania dystans liczący 200 metrów.
  Pływanie na Letniej Uniwersjadzie 2011 zostało rozegrane w dniach 14 - 19 sierpnia 2011. Do rozdania były 42 komplety medali. Areną zmagań zawodników i zawodniczek była Natatorium of Universiade Center.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.03 sek.