• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Shannon Curfman

  Przeczytaj także...
  EP (skrót od ang. Extended Play; pot. epka) – minialbum; symbolem tym oznacza się album muzyczny, który jest zbyt długi by nazwać go zwykłym singlem czy też – ze względu na zawarty na nim materiał – nie kwalifikujący się jako maxi singel i który jest jednocześnie zbyt krótki by uznać go za pełnoprawny album długogrający.Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Shannon Marie Curfman (ur. 31 lipca 1985 w Fargo) − amerykańska blues-rockowa gitarzystka, wokalistka, autorka tekstów i kompozytor.

  Urodziła się w Fargo w Dakocie Północnej 31 lipca 1985 roku. Karierę muzyczną rozpoczęła w roku 1999, mając 14 lat. Wydała wtedy swój debiutancki album Loud Guitars, Big Suspicions, który nagrała rok wcześniej.

  W 2006 założyła własną wytwórnię, Purdy Records, która zaczęła działalność wydawniczą w lipcu tego samego roku od minialbumu Take It Like a Man.

  Biblioteka Kongresu Stanów Zjednoczonych (ang.: Library of Congress) – największa biblioteka świata. Gromadzi ponad 142 mln różnego rodzaju dokumentów, ponad 29 mln książek, 58 mln rękopisów, 4,8 mln map i atlasów, 12 mln fotografii, 6 mln mikrofilmów, 3,5 mln dokumentów muzycznych, 500.000 filmów; wszystko w ponad 460 językach. 7% zbiorów to dokumenty w językach słowiańskich, w tym największy w USA zbiór polskich książek. Całość zajmuje 856 km półek. Biblioteka dysponuje (w 3 budynkach) 22 czytelniami ogólnymi, 3 wydzielonymi czytelniami dla kongresmenów oraz biblioteką sztuki (John F. Kennedy Center). Zatrudnia 5 tysięcy pracowników. Wyposażona jest w system komputerowy o pojemności 13 mln rekordów oraz w 3000 terminali. Pełni funkcję biblioteki narodowej.Fargo – miasto w Stanach Zjednoczonych, położone we wschodniej części stanu Dakota Północna, nad rzeką Red River. Fargo jest największym pod względem liczby mieszkańców miastem w Dakocie Północnej. W roku 2010 mieszkało w nim 105 549 osób, a w obszarze metropolitalnym 208 777 osób.

  Dyskografia[]

 • Loud Guitars, Big Suspicions (1999)
 • Take It Like a Man (2006, EP)
 • Fast Lane Addiction (2007)
 • What You're Getting Into (2010)
 • Przypisy

  Fast Lane Addiction – album Shannon Curfman z 2007 roku, trzeci w jej karierze album i drugi wydany przez jej własną wytwórnię płytową, Purdy Records.Take It Like a Man – minialbum Shannon Curfman z 2006 roku, drugi w jej karierze album i pierwszy wydany przez jej własną wytwórnię płytową, Purdy Records.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Gitara – instrument muzyczny z grupy strunowych szarpanych z pudłem rezonansowym, gryfem i progami na podstrunnicy. Przeważnie ma sześć strun, lecz można spotkać również gitary z czterema, pięcioma, siedmioma, ośmioma, dziesięcioma oraz dwunastoma strunami. Instrument ten odgrywa ważną rolę w muzyce bluesowej, country, flamenco, rockowej oraz w wielu formach popu.
  Blues rock – styl w muzyce rockowej, powstały z połączenia elementów bluesa z rocka. Blues rock narodził się w połowie lat 60. XX wieku w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Pierwszymi artystami grającymi blues rocka byli Alexis Korner, John Mayall oraz Paul Butterfield.
  Loud gitaras, Big Suspicions – pierwszy autorski album muzyczny Shannon Curfman z 1999 roku wydany przez wytwórnię płytową Arista Records.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.021 sek.