• Artykuły
  • Forum
  • Ciekawostki
  • Encyklopedia
  • Sexi Flexi

    Przeczytaj także...
    Funk – jest stylem muzycznym, powstałym w Ameryce w drugiej połowie lat sześćdziesiątych, kiedy to muzycy pochodzenia afroamerykańskiego połączyli muzykę soul, jazz, rhythm and blues, tworząc nowy, rytmiczny i energetyczny styl muzyczny wzbogacony o psychodeliczne brzmienie.Natalia Maria Kukulska (ur. 3 marca 1976 w Warszawie) – polska piosenkarka, autorka tekstów i producent muzyczny. Córka piosenkarki Anny Jantar i kompozytora Jarosława Kukulskiego. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.
    Sistars – polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza takich gatunków jak pop, R&B, blue eyed soul, hip-hop, funky, czy rock. Powstała w 2001 roku w Warszawie w składzie Paulina i Natalia Przybysz (śpiew), Marek Piotrowski (instrumenty klawiszowe), Bartek Królik (gitara basowa, śpiew) i Marcin Ułanowski (perkusja). Pierwszy album zespołu zatytułowany Siła sióstr ukazał się w 2003 roku. Wydany nakładem hip-hopowej oficyny - Wielkie Joł, materiał dotarł do 1. miejsca zestawienia OLiS. Ogólnopolską popularność zyskały pochodzące z płyty piosenki "Synu" i "Spadaj". Formacja otrzymała także liczne nagrody i wyróżnienia w tym dwa Fryderyki w kategoriach Nowa twarz fonografii i Album roku - hip-hop.

    Sexi Flexi – dziewiąty album studyjny polskiej piosenkarki Natalii Kukulskiej wydany 9 listopada 2007 roku. Płyta powstała we współpracy z muzykami z zespołu Sistars – Planem B (Bartek Królik i Marek Piotrowski). W utworach można usłyszeć wpływy muzyki funkowej i soulowej spod znaku wytwórni Motown, muzyki pop spod znaku D-Train i Prince'a, true-schoolowy hip-hop oraz elektronikę z lat 80. XX wieku.

    Hip-hop – miejska kultura i gatunek muzyczny, powstały w afroamerykańskich społecznościach w Nowym Jorku w latach siedemdziesiątych XX wieku.Album – wydawnictwo muzyczne zawierające nagrania muzyczne na płycie długogrającej longplay (LP) lub dysku kompaktowym (CD).

    Lista utworów[]

    Opracowano na podstawie materiału źródłowego.

    Twórcy[]

    Opracowano na podstawie materiału źródłowego.

    Sprzedaż[]

    Przypisy

    1. Sexi Flexi (pol.). www.nataliakukulska.pl. [dostęp 2010-05-18].
    2. Sexi Flexi reedycje (pol.). www.nataliakukulska.pl. [dostęp 2010-05-18].
    3. Kuba Pagiński: Sexi Flexi Recenzja (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2010-05-18].
    4. Łukasz Mijała: Sexi Flexi Recenzja (pol.). muzyka.gery.pl. [dostęp 2010-05-18].
    5. Krzysztof Grabowski: Sexi Flexi Recenzja (pol.). www.nuta.pl. [dostęp 2010-05-18].
    6. "Pól na pół" – nowy singiel z płyty Natalii Kukulskiej (pol.). www.emimusic.pl. [dostęp 2010-05-18].
    7. Sexi Flexi Singel (pol.). www.nataliakukulska.pl. [dostęp 2010-05-18].
    8. Natalia Kukulska – Sexi Flexi Charts (ang.). acharts.us. [dostęp 2010-05-17].
    9. Związek Producentów Audio-Video – złote płyty (pol.). www.zpav.pl. [dostęp 2010-05-17].

    Linki zewnętrzne[]

  • Okładka
  • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
    D. Train – afroamerykańska grupa post-disco związana z gatunkami soul i rhythm and blues, popularna na początku lat osiemdziesiątych XX wieku. Ich największy przebój to „You’re the One for Me“ (U.S. Dance #1, UK #30) z roku 1982.Soul (ang.dusza) – gatunek muzyki rozrywkowej wywodzący się z rhythm and bluesa, początkowo będąc jego częścią.    w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

    Warto wiedzieć że... beta

    Prince, właściwie Prince Rogers Nelson (ur. 7 czerwca 1958 w Minneapolis, stan Minnesota) – amerykański muzyk, przedstawiciel wielu stylów, m.in.: soul, funky, R&B, dance, rock, jazz rock. Tworzy pod inspiracją muzyki Jimiego Hendrixa. Choć najczęściej postrzegany jest jako wokalista i gitarzysta, Prince gra także na instrumentach klawiszowych i perkusji, pisze teksty, komponuje i aranżuje, jak również zajmuje się produkcją muzyczną. Zaliczany jest do największych ekscentryków rockowych. Jego zachowanie na scenie i ubiór jest postrzegane jako kontrowersyjne i czasami obsceniczne.
    Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.
    Muzyka pop – ogólnie muzyka popularna, termin ten jest jednak wieloznaczny, w najszerszym sensie oznacza każdy rodzaj muzyki rozrywkowej, niezależnie od jej charakteru.
    Bartek Królik, właśc. Bartosz Piotr Królik (ur. 19 marca 1979 w Gdańsku) – polski muzyk, wokalista, kompozytor, producent muzyczny, aranżer, basista i wiolonczelista. Wychował się w Mrągowie. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Olsztynie w klasie wiolonczeli, były student Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Współzałożyciel grupy Sistars. Współtworzy z Markiem Piotrowskim duet producencki o nazwie Plan B, a od roku 2007 jest członkiem zespołu Łąki Łan.

    Reklama

    Czas generowania strony: 0.031 sek.