• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Sewerynka

  Przeczytaj także...
  Mławka, rzeka w północno-wschodniej Polsce, lewy dopływ Wkry o długości 43,4 km i powierzchni dorzecza 676 km². Płynie przez Wzniesienia Mławskie i Równinę Raciąską.Powiat wyszkowski - powiat w Polsce (w północno-wschodniej części województwa mazowieckiego), reaktywowany w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Wyszków.
  Gmina Długosiodło – gmina wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie wyszkowskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie ostrołęckim.
  Sewerynka, niewielka rzeka dorzecza Narwi, lewy dopływ Mławki, o długości ok. 17 km. Wypływa w powiecie mławskim, gminie Stupsk i początkowo płynie w kierunku zachodnim. Przepływa pod drogą krajową nr 7 a następnie mija miejscowości Kosiny Kapiczne i Kosiny Bartosowe, po czym zmienia kierunek na południowy. Po minięciu wsi Zalesie zmienia kierunek na zachodni, mija miejscowość Kowalewko i naprzeciwko wsi Grądek wpada do Mławki.Województwo mazowieckie – jednostka podziału administracyjnego Polski, największe pod względem powierzchni i ludności województwo, znajdujące się w środkowej i wschodniej części Polski. Obejmuje obszar o powierzchni 35 558,47 km². Według danych z 2011 r. miało 5,29 mln mieszkańców. Siedzibą władz województwa jest Warszawa. Województwo zostało utworzone 1 stycznia 1999 r.
  Warto wiedzieć że... beta

  Wieś (łac. pagus, rus) – jednostka osadnicza o zwartej, skupionej lub rozproszonej zabudowie i istniejących funkcjach rolniczych lub związanych z nimi usługowych lub turystycznych, nieposiadająca praw miejskich lub statusu miasta (art. 2 ustawy z 29 sierpnia 2003 o urzędowych nazwach miejscowości i obiektów fizjograficznych).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.007 sek.