• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Serock - gmina

  Przeczytaj także...
  Województwo warszawskie – jedno z 49 województw istniejących w latach 1975–1998. Stolicą była Warszawa. Województwo graniczyło z województwami: ciechanowskim, ostrołęckim, siedleckim, radomskim, skierniewickim, płockim.Ludwinowo Zegrzyńskie – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie legionowskim, w gminie Serock.
  Gmina miejsko-wiejska – gmina, w skład której wchodzi miasto oraz wsie. Siedzibą gminy miejsko-wiejskiej jest zazwyczaj miasto, jedynym wyjątkiem jest obecnie gmina Nowe Skalmierzyce, której siedziba mieści się we wsi Skalmierzyce.

  Serock (do 1954 gmina Zegrze) – gmina miejsko-wiejska w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie legionowskim. W latach 1975–1998 gmina administracyjnie należała do województwa warszawskiego.

  Siedziba gminy to Serock. Ogólna liczba mieszkańców miasta i gminy Serock wynosi 14 031 osób.

  Wsie w gminie: Bolesławowo, Borowa Góra, Cupel, Dębe, Dębinki, Dosin, Gąsiorowo, Guty, Izbica, Jachranka, Jadwisin, Kania Nowa, Kania Polska, Karolino, Ludwinowo Dębskie, Ludwinowo Zegrzyńskie, Łacha, Marynino, Nowa Wieś, Skubianka, Stanisławowo, Stasi Las, Szadki, Święcienica, Wierzbica, Wola Kiełpińska, Wola Smolana, Zabłocie, Zalesie Borowe, Zegrze.

  Gmina Zatory – gmina wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie pułtuskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie ostrołęckim.Serock – miasto w woj. mazowieckim, w powiecie legionowskim, nad Jeziorem Zegrzyńskim, położone naprzeciw ujścia Bugu do Narwi. Leży ono na pograniczu Kotliny Warszawskiej i Wysoczyzny Ciechanowskiej. Siedziba gminy miejsko-wiejskiej Serock. Odległość od centrum Warszawy wynosi ok. 40 km.

  Struktura powierzchni[ | edytuj kod]

  Gmina Serock zajmuje obszar 108,96 km², w tym:

 • użytki rolne: 57%
 • użytki leśne: 20%
 • Gmina stanowi 27,95% powierzchni powiatu.

  Demografia[ | edytuj kod]

  Ogólna liczba mieszkańców miasta i gminy Serock na dzień 31.12.2018 r., zameldowanych na pobyt stały, wyniosła 14 031 osób.

  W mieście było to 4 224 osoby, natomiast w pozostałych miejscowościach na terenie gminy to 9 807 osób.

  Gmina Winnica – gmina wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie pułtuskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie ciechanowskim.Powiat legionowski - powiat w Polsce (województwo mazowieckie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Legionowo. Powiat legionowski położony jest w centralnej części Niziny Mazowieckiej.


  Dane z 31 grudnia 2007:

 • Piramida wieku mieszkańców gminy Serock w 2014 roku.

 • Piramida wieku Gmina Serock.png

  Sąsiednie gminy[ | edytuj kod]

  Nasielsk, Nieporęt, Pokrzywnica, Pomiechówek, Radzymin, Somianka, Wieliszew, Winnica, Zatory

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Guty – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie legionowskim, w gminie Serock. Zamieszkuje około 100 osób.Wola Kiełpińska – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie legionowskim, w gminie Serock. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa warszawskiego.
  Warto wiedzieć że... beta

  Gmina Wieliszew (do 31 grudnia 1995 gmina Skrzeszew) – gmina wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie legionowskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie warszawskim.
  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
  Gmina Pokrzywnica – gmina wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie pułtuskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie ciechanowskim.
  Zegrze – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie legionowskim, w gminie Serock położona nad Zalewem Zegrzyńskim.
  Gmina Pomiechówek (do 1952 gmina Pomiechowo) – gmina wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie nowodworskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie warszawskim. 40 km na północ od Warszawy. Siedzibą gminy są Brody-Parcele. Gmina jest położona nad rzeką Wkrą. Znajduje się tu zabytkowy kościół w Pomiechowie, najstarszej części Pomiechówka.
  Borowa Góra – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie legionowskim, w gminie Serock. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa warszawskiego.
  Gmina (od niem. Gemeinde – komuna, społeczność) – wspólnota samorządowa osób zamieszkujących określone terytorium.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.029 sek.