• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Serge Poitras

  Przeczytaj także...
  Istnieją spory co do liczby papieży i antypapieży w historii. Wymienia się od 36 do 43 antypapieży. W roku 1942 kardynał Giovanni Mercati, prefekt Archiwów Watykanu, stworzył listę papieży, która od tamtej pory została oficjalnie uznana przez Kościół katolicki. Zamieszczona poniżej lista jest zgodna z listą Mercatiego.Sakrament święceń, święcenia kapłańskie, kapłaństwo, święcenia – sakrament w Kościele katolickim, także Kościołach prawosławnych, anglikańskich i starokatolickich, który nadaje władzę uświęcania, tj. udzielania innych sakramentów.
  Kongregacja ds. Biskupów (Congregatio pro Episcopis) to kongregacja Kurii Rzymskiej, która rekomenduje nowych biskupów i przedstawia nominacje do zatwierdzenia Papieżowi. Do jej zadań należy ustanawianie, dzielenie i łączenie diecezji. Kongregacja przyjmuje także raporty ordynariuszy z pracy i problemów diecezji i organizuje ich wizyty ad limina apostolorum (czyli do Watykanu), wymagane co 5 lat wobec biskupów wszystkich krajów.

  Serge Patrick Poitras (ur. 27 maja 1949 w Jonquière) – kanadyjski duchowny katolicki, biskup Timmins od 2012.

  Święcenia kapłańskie otrzymał 27 maja 1973. W latach 2010-2012 był podsekretarzem pomocniczym Kongregacji ds. Biskupów.

  10 listopada 2012 papież Benedykt XVI mianował go ordynariuszem diecezji Timmins. Sakry biskupiej udzielił mu 27 grudnia 2012 arcybiskup metropolita Ottawy Terrence Prendergast.

  Linki zewnętrzne[]

 • Serge Poitras w bazie catholic-hierarchy.org (ang.) [dostęp 2012-11-11]
 • Sakra − święcenia duchowne w kościołach chrześcijańskich, najczęściej dotyczy święceń biskupich. Niegdyś sakrę nadawano nowo wybranym królom, w formie namaszczenia na stanowisko.Diecezja Timmins – diecezja rzymskokatolicka w Kanadzie. Została erygowana w 1908 jako wikariat apostolski Temiskaming. W 1915 ustanowiona diecezją Haileybury. W 1938 otrzymała obecną nazwę.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.019 sek.