• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Sercanie  Podstrony: [1] [2] [3] [4] 5 [6]
  Przeczytaj także...
  Teemu Jyrki Juhani Sippo (ur. 20 maja 1947 w Lahti) – fiński biskup rzymskokatolicki, sercanin, biskup diecezjalny Helsinek od 2009.Wilson Tadeu Jönck (ur. 10 lipca 1951 w Vidal Ramos) – brazylijski duchowny katolicki, arcybiskup Florianópolis, od 2011.
  Przypisy[ | edytuj kod]

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Sercanie w Polsce
 • Luksemburg, Wielkie Księstwo Luksemburga (luks. Lëtzebuerg, Grousherzogdem Lëtzebuerg; niem. Luxemburg, Großherzogtum Luxemburg; fr. Luxembourg, Grand-Duché de Luxembourg) – państwo położone w Europie Zachodniej. Graniczy z Francją od południa, Niemcami od wschodu i z Belgią od zachodu i północy. Państwo członkowskie Unii Europejskiej oraz NATO.Józef Wroceński (ur. 1952) – polski duchowny katolicki, członek Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego, profesor doktor habilitowany nauk prawnych.


  Podstrony: [1] [2] [3] [4] 5 [6]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stadnikach – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Dobczyce archidiecezji krakowskiej. Mieści się we wsi Stadniki, w gminie Dobczyce. Duszpasterstwo prowadzą duchowni ze Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego (Sercanów). Zajmują się również kształceniem kleryków w Wyższym Seminarium Misyjnym.
  Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszycach Małych – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Tarnów Zachód diecezji tarnowskiej. Mieści się we wsi Koszyce Małe, w gminie Tarnów. Duszpasterstwo prowadzą duchowni ze Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego (Sercanów).
  Parafia Podwyższenia Świętego Krzyża w Sosnowcu - rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie sosnowieckim - św. Jadwigi Śląskiej, diecezji sosnowieckiej, metropolii częstochowskiej w Polsce, erygowana w 1957 roku.
  Wyższe Seminarium Misyjne Księży Sercanów w Stadnikach – seminarium duchowne kształcące kapłanów na potrzeby księży sercanów. W latach II wojny światowej rozpoczęto tworzenie struktur zakonnych w Stadnikach. 10 czerwca 1947 dokonano poświęcenia placu pod budowę domu nowicjackiego i kościoła. Jak na ciężkie czasy budowa przebiegała dobrze. 15 sierpnia 1948 odbył się ingres pierwszego rektora domu stadnickiego, ks. Adama Gąsiorka. 19 września 1948 odbyło się poświęcenia nowo wybudowanego kościoła. Papieska Akademia Teologiczna w Krakowie zawarła umowę o współpracy naukowej z seminarium.
  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.
  Finlandia, Republika Finlandii (fiń. Suomi, Suomen Tasavalta; szw. Finland, Republiken Finland) – państwo w Europie Północnej, powstałe po odłączeniu od Rosji w 1917. Członek Unii Europejskiej. Graniczy od zachodu ze Szwecją, od północy z Norwegią i od wschodu z Rosją. Od zachodu ma ponadto dostęp do Morza Bałtyckiego.
  Parafia Matki Bożej Fatimskiej w Krakowie – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Kraków-Podgórze archidiecezji krakowskiej. Mieści się w krakowskiej dzielnicy Płaszów. Duszpasterstwo prowadzą duchowni ze Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego (Sercanów).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.