• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Seo In-guk  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Jellyfish Entertainment (Hangul: 젤리피쉬 엔터테인먼트) – południowokoreańska agencja rozrywkowa i wydawnictwo muzyczne założone przez kompozytora i producenta Hwang Se-juna 17 sierpnia 2007 roku. W listopadzie 2017 roku ogłoszono, że 32% akcji zostało nabytych ponownie przez CJ E&M w sierpniu owego roku; firma stała się największym akcjonariuszem marki mając 51% akcji (19% nabytych w 2013 i 32% w 2017). Biblioteka Narodowa Korei – biblioteka narodowa Korei Południowej znajdująca się w Seulu. Powstała w 1945 roku. Jej zbiory liczą ponad 11 milionów woluminów (2018), w tym ponad milion zagranicznych książek.

  Seo In-guk (hangul: 서인국; ur. 23 października 1987 w Ulsan) – południowokoreański piosenkarz i aktor. Karierę muzyczną rozpoczął po wygraniu talent show Superstar K w 2009 roku i zadebiutował jako aktor w serialu Eungdaphara 1997 stacji tvN. Jego inne znane role telewizyjne to Słońce Pana (2013), Gogyocheosewang (2014), 38 sagidongdae (2016) oraz Król zakupów Louie (2016).

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Profilowanie kryminalne – proces określania charakterystyki indywidualnej sprawcy przestępstwa na podstawie dostępnych danych.

  Biografia[ | edytuj kod]

  Wczesne życie i edukacja[ | edytuj kod]

  Seo urodził się 23 października 1987 roku w Ulsan. Postanowił zostać piosenkarzem w wieku dziesięciu lat, zainspirowany muzykiem rockowym Kim Jung-minem. Występował na spotkaniach rodzinnych i imprezach szkolnych, ukończył studia na kierunku muzyki stosowanej w Daebul University. Podczas studiów brał udział w różnych przesłuchaniach w agencjach rozrywkowych. Po wielokrotnym odrzuceniu i argumentowanym zbyt dużą wagą, przez pewien czas zmagał się z bulimią.

  Superstar K – połodniowokoreański program typu muzyczny talent show nadawany na kanale Mnet, organizowany jest co roku. Pierwsza edycja Superstar K odbyła się w 2009 roku i wraz z kolejnymi konkurs zyskał większą uwagę. Jest jednym z pierwszych programów wyszukujących talenty w Korei Południowej. Celem Superstar K jest znalezienie kolejnej „supergwiazdy”, a zwycięzca edycji wybierany jest za pomocą łącznych ocen jurorów, głosów od widzów i głosowania na stronie online.Munhwa Broadcasting Corporation, albo MBC (kor.: 문화방송주식회사, Munhwa Bangsong Jushikhoesa) - południowokoreańska sieć radiowa i telewizyjna, założona w 1961 roku.

  2009–2012: Superstar K i Eungdapara 1997[ | edytuj kod]

  W 2009 Seo wziął udział w konkursie wokalnym stacji MnetSuperstar K, zostając zwycięzcą pierwszego sezonu.

  W roku 2012, Seo zagrał w musicalu Gwanghwamun Love Song i zadebiutował na małym ekranie z drugoplanową rolą w serialu Sarangbi. Tego samego roku zagrał swoją pierwszą główną rolę Eungdapara 1997. Seo wcielił się w nastolatka zakochanego bez wzajemności w najlepszej przyjaciółce z dzieciństwa, rola przyniosła mu pochwałę publiczności i krytyków. Nagrał również dwa utwory do ścieżki dźwiękowej serialu (oba w duecie z Jung Eun-ji), a jeden z nich, „All For You”, stał się jednym z najlepiej sprzedających się singli roku na liście Gaon Single Chart. Niedługo potem zagrał w serialu Adeulnyeoseogdeul stacji MBC.

  Lee Jong-suk (hangul: 이종석; ur. 14 września 1989 w Suwon) – południowokoreański aktor. Zadebiutował w 2005 roku jako model na pokazach mody, stając się najmłodszym modelem męskim, który zawsze uczestniczył w Seoul Fashion Week. Stał się znany dzięki roli w Haggyo 2013 (2012), grał główne role w serialach Neoui moksoriga deulryeo (2013), Doctor yibangin (2014), Pinocchio (2014) oraz W (2016).Kakao M (Hangul: 카카오M) – południowokoreańska firma rozrywkowa założona przez Min Yeong-bina w 1978 roku. Firma działa jako wydawnictwo muzyczne, agencja talentu, zajmuje się produkcją muzyki i koncertów oraz organizacją eventów.

  2013–2015: japoński debiut, występy w programach rozrywkowych i powrót do aktorstwa[ | edytuj kod]

  Seo od stycznia do czerwca 2013 roku dołączył do nowego reality show odmiany I Live Alone. Na scenę muzyczną powrócił 11 kwietnia 2013 roku z nowym singlem „With Laughter or with Tears” (kor. 웃다 울다). 24 kwietnia ukazał się debiutancki japoński singel „Fly Away”.

  Sŏnjo (ur. 26 listopada 1552, zm. 16 marca 1608) – czternasty władca (wang) Korei (Chosŏn) z Dynastii Ri. Panował w okresie japońskich najazdów na Koreę. Mnet (skrót od Music Network) – południowokoreański kanał muzyczny założony przez CJ E&M, spółki zależnej CJ Group.

  W czerwcu 2013 roku został obsadzony w Słońce Pana, serialu napisanym przez siostry Hong, wcielił się w byłego żołnierza, który służył w Zaytun Division i zostaje szefem ochrony w firmie zajmującej się handlem. W październiku 2013 roku zagrał główną rolę w filmie No Breathing, o dwóch rywalach pływackich, u boku Lee Jong-suka i Kwon Yu-ri.

  Hangul, hangŭl, hangeul, hangyl (koreańskie 한글) to alfabet koreański; składa się z 24 znaków: 14 spółgłosek i 10 samogłosek. Jest jednym z niewielu alfabetów, który został stworzony sztucznie a nie wyewoluował z hieroglifów czy ideogramów, jak to się działo w przypadku większości nowoczesnych języków. Każda sylaba zapisywana jest jako blok, na polu kwadratu, składający się ze znaków alfabetu (tzw. jamo). Słowa w tym alfabecie zapisywać można poziomo lub pionowo.WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Następnie zagrał podwójną rolę w 5-odcinkowym miniserialu Eotteon annyeong, o mężczyźnie i kobiecie, którzy spotykają się w końcowym momencie ich życia i spędzają razem jeden wyjątkowy dzień. Serial został wyprodukowany przez LOEN Entertainment, premiera miała miejsce 17 lutego 2014 roku na należącym do Taekwang Group kanale kablowym Dramacube (również emitowanym na BTV i YouTube).

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. YouTube – serwis internetowy, stworzony w lutym roku 2005, który umożliwia bezpłatne umieszczanie, oglądanie filmów oraz live streaming. Używa technologii FLV do wyświetlania szerokiego wyboru filmów zamieszczonych przez użytkowników (tzw. user-generated content), takich jak zwiastuny filmowe lub telewizyjne, teledyski, jak i dzieła amatorskie: wideoblogi i krótkie własne filmy. Większość materiałów została załadowana na YouTube przez prywatne osoby, ale wiele firm (na przykład Columbia Broadcasting System, BBC, Universal Music Group, w Polsce Polska Agencja Prasowa, Grupa TVN, CD Projekt), różne instytucje i organizacje oferują część swoich materiałów przez YouTube jako część programu partnerskiego.

  15 stycznia 2014 roku Seo wydał swój pierwszy japoński album studyjny zatytułowany Everlasting, w skład którego weszły wcześniej wydane single „Fly Away” i „We Can Dance Tonight”. Seo zdobył później nagrodę Best 3 New Artists (Asia) podczas Japan Gold Disc Awards. W tym samym roku Seo uświetnił kolejną serialową komedię romantyczną Gogyocheosewang, w której zagrał licealistę i sławnego hokeistę prowadzącego podwójne życie, kiedy zmuszony został podjąć pracę starszego brata jako dyrektor wykonawczy w firmie IT. W tym samym roku Seo zagrał w swoim pierwszym serialu historycznym Wang-ui eolgul wcielając się w nieślubnego księcia Gwanghae, który zostaje rywalem swego ojca króla Seonjo w polityce i miłości. Zdobył uznanie za wspaniałą ekspresję różnych emocji.

  Oricon (jap. 株式会社オリコン, Kabushiki-gaisha Orikon) – japońska firma założona przez Sōkō Koike w 1967, która zajmuje się zbieraniem informacji na temat sprzedaży muzyki (CD i DVD), gier elektronicznych i tworzeniem tygodniowych rankingów. Tygodniowe rankingi są ogłaszane w każdy wtorek. Grupa Oricon sporządza też szacowaną listę popularności na oficjalnej stronie internetowej. Diagramy Oricon są obecnie bardzo popularne w Japonii.Haneul-eseo naerineun il-eokgaeui byeol (hangul: 하늘에서 내리는 일억개의 별) – południowokoreański serial telewizyjny emitowany na antenie MBC. Jest to remake japońskiego serialu z 2002 roku pt. Sora kara furu ichioku no hoshi. Serial był emitowany od 3 października do 22 listopada 2018 roku, w środy i czwartki o 21:30, liczy 16 odcinków. Główne role odgrywają w nim Seo In-guk, Jung So-min oraz Park Sung-woong.

  W 2015 roku, od marca do maja, był częścią do obsady programu rozrywkowego Law of the Jungle (sezon Indochiny). Następnie został obsadzony w roli genialnego profiler w policyjnym serialu Neoreul gi-eokhae, który miał swoją premierę w czerwcu 2015 roku na KBS2. Tego samego roku wziął udział, wraz z innymi artystami z Jellyfish Entertainment, w nagraniu utworu „Love In The Air” (Hangul: 사랑 난로) do albumu Jelly Christmas 2015 - 4 랑.

  Ulsan – jest miastem na prawach metropolii w południowo-wschodniej części Korei Południowej. Położone jest nad brzegiem Morza Wschodniego (Morze Japońskie), 70 km na północ od Pusan.Talent show – typ telewizyjnych programów rozrywkowych, w których z reguły występują osoby wcześniej niezwiązane zawodowo z telewizją. Najczęściej programy takie polegają na tym, że uczestnicy przez pewien czas ćwiczą pod okiem specjalistów swoje talenty, aby pokazać je następnie w wersji udoskonalonej publiczności. Programy takie mają postać konkursu. Najczęściej istotą programu jest postawienie widza w roli jurora. Z reguły talent show nadawane są na żywo.

  Od 2016[ | edytuj kod]

  W 2016 roku Seo po raz drugi wystąpił w programie Law of the Jungle, w sezonie w Mongolii. Wystąpił także w serialu stacji OCN 38 sagidongdae. Serial najwyższą oglądalność spośród seriali OCN, a Seo zdobył nagrodę specjalną za swoją rolę na 11. Asian TV Drama Conference. Następnie wcielił się główną rolę w komedii romantycznej Król zakupów Louie.

  KBS2 – drugi kanał stacji Korean Broadcasting System, emitujący głównie programy rozrywkowe i seriale koreańskie. Powstanie stacji telewizyjnej jest wynikiem wymuszonego połączenia z Tongyang Broadcasting Company z KBS w 1980 roku.tvN (Total Variety Network) – południowokoreańska stacja telewizyjna, założona 9 października 2006 roku przez CJ E&M, dostępna jako telewizja kablowa, satelitarna oraz IPTV.

  W lutym 2017 roku ogłoszono, że Seo otrzymał oficjalną datę rekrutacji do wojska – 28 marca. Doniesiono, że rozpocznie służbę bez relacji w mediach. Zamiast tego Seo wydał teledysk do autorskiej piosenki „Better Together”, skierowanej do jego fanów. Film został wydany na YouTube 26 marca. Jednak z powodu złamanej kostki został zwolniony z obowiązkowej służby wojskowej zaledwie cztery dni po wstąpieniu do wojska i został skierowany na ponowne badanie lekarskie w celu ustalenia, czy jest on zdolny do powrotu do służby. Jego agencja opublikowała wyniki ponownego badania ujawniając, że u artysty zdiagnozowano chorobę Königa. W rezultacie został zwolniony z obowiązków wojskowych.

  Oddzielająca martwica kostno-chrzęstna (choroba Königa, łac. osteochondrosis dissecans) – choroba z grupy jałowych martwic kości, w której objawy wynikają ze zmian patologicznych zlokalizowanych w chrząstkach stawowych i warstwie podchrzęstnej kości, przede wszystkim w kłykciach kości udowej, w stawie łokciowym i skokowym.Republika Korei (kor. 대한민국, hancha 大韓民國, lat. Daehan Minguk/Taehan Minguk, skr. 한국; 韓國; Hanguk, Korea Południowa, wysłuchaj oryginalnej wymowy) – państwo w Azji, południowej części Półwyspu Koreańskiego powstałe po II wojnie światowej na terenach zajętych przez wojska USA. Republika Korei oficjalnie rości sobie pretensje do całego terytorium Korei.

  4 sierpnia 2017 roku potwierdzono, że kontrakt Seo z Jellyfish Entertainment wygasła i że nie przedłuży swojej umowy. 7 sierpnia ogłoszono, że Seo podpisał umowę z BS Company.

  W 2018 roku zagrał w serialu Haneul-eseo naerineun il-eokgaeui byeol będącym remakiem japońskiego serialu Sora kara furu ichioku no hoshi z 2002 roku. W 2019 roku został obsadzony w thrillerze kryminalnym Pipeline, którego premiera odbędzie się w 2020 roku.

  Orion Cinema Network (skrót OCN) – południowokoreańska stacja telewizyjna, założona przez CJ E&M, dostępna jako telewizja kablowa.Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Naver – popularny portal internetowy w Korei Południowej, posiadający co najmniej 70% udziałów w Koreańskim rynku od 2011 roku. Uruchomiony w czerwcu 1999 roku przez byłych pracowników Samsunga, zadebiutował jako pierwszy portal w Korei Południowej który wykorzystał własne algorytmy przeszukiwania.
  Gaon Chart – południowokoreańska lista przebojów sporządzana i publikowana przez organizację Korea Music Content Industry Association, sponsorowana przez krajowe Ministerstwo Kultury Sportu i Turystyki. Charakter listy bazuje na notowaniach amerykańskiego Billboardu oraz japońskiego Oriconu. Zestawienia Gaon Chart istnieją od 2009 i dzielą się na dwie grupy: dotyczące singli i albumów muzycznych.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.955 sek.