• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Senit  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Stand By – piosenka włoskiej wokalistki etiopskiego pochodzenia Senit, którą zaśpiewała podczas Eurowizji 2011 w Düsseldorfie. Utwór ten to soft rockowa ballada. Był to drugi występ San Marino w Konkursie Piosenki Eurowizji. Piosenkarka zajęła w pierwszym półfinale konkursu 16. miejsce z 34 punktami, co nie pozwoliło jej awansować do finału.Erytrea, oficjalnie Państwo Erytrea (tigrinia ኤርትራ – Ertra, ሃግሬ ኤርትራ – Hagere Ertra; arab. إرتري – Iritrija, دولة إرتري – Daulat Iritrija) – państwo w Afryce Wschodniej, nad Morzem Czerwonym. Graniczy z Etiopią, Dżibuti i Sudanem.

  Senhit Zadik Zadik, znana również jako Senit (ur. 1 października 1979 w Bolonii) – włoska piosenkarka popowa.

  Reprezentantka San Marino w 56. Konkursie Piosenki Eurowizji (2011). Miała również reprezentować kraj w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji 2020 w Rotterdamie, jednak konkurs został odwołany.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Jej rodzice pochodzą z Erytrei. Karierę muzyczną rozpoczęła 1999 roku występami w musicalu Fame w reżyserii Andreasa Koeneche’a, w latach 2001–2002 grała w spektaklu Król Lew wyprodukowanym przez Walt Disney w Niemczech w reżyserii Julie Taymor.

  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  W 2005 podpisała kontrakt z wytwórnią muzyczną Panini Interactive, pod której szyldem wydała single „La mia città è cambiata”, „La cosa giusta” i „In mio potere”, a w 2006 – debiutancki album studyjny pt. Senit. W 2007 wydała drugi album pt. Un tesoro è necessariamente nascosto, którą promowała singlem „La faccia che ho”, a także wystąpiła jako support przed koncertem otwarcia trasy koncertowej Zucchero pt. Fly Tour 2007.

  Konkurs Piosenki Eurowizji 2011 - 56. edycja Konkurs Piosenki Eurowizji zorganizowana 10, 12 i 14 maja 2011 roku w ESPRIT arena w Düsseldorfie przez niemieckiego nadawcę Norddeutscher Rundfunk (NDR), dzięki zwycięstwu reprezentantki Niemiec - Leny podczas festiwalu w 2010 roku.65. Konkurs Piosenki Eurowizji zostanie zorganizowany w dniach 12, 14 i 16 maja 2020 roku w Ahoy Rotterdam w Rotterdamie. Gospodarzem konkursu będzie Holandia, która zwyciężyła w finale konkursu organizowanego w 2019. Organizatorem będzie Europejska Unia Nadawców wraz z nadawcami publicznymi: Nederlandse Publieke Omroep (NPO), Nederlandse Omroep Stitching (NOS) i AVROTROS.

  W maju 2009 wydała trzeci album studyjny pt. So High, który nagrała w Los Angeles we współpracy z perkusistą Michaelem Bakerem. W czerwcu wystąpiła podczas koncertu charytatywnego Amiche Per l’Abruzzo, w trakcie którego zaśpiewała u boku artystów, takich jak Laura Pausini, Gianna Nannini czy Fiorella Mannoia. Ponad milion euro zebrane podczas koncertu zostało przeznaczone na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Aquili. W listopadzie została prowadzącą program telewizyjny Urban Charts na kanale HipHopTV. W grudniu zrealizowała teledysk do singla „Party on the Dance Floor”, który nakręciła w Stanach Zjednoczonych razem z reżyserami Marco Bellonem i Giovannim Consonnim, fotografem George’m Lyonem i producentem Chrisem Fosterem. W 2011 została wybrana wewnętrznie przez telewizję San Marino RTV na reprezentantkę San Marino z utworem „Stand By” w 56. Konkursie Piosenki Eurowizji. 12 maja zajęła 16. miejsce w pierwszym półfinale konkursu, przez co nie awansowała do finału. W czerwcu wydała singiel „Through the Rain”, a następnie dwa kolejne utwory: „AOK” (2012) i „One Stop Shop” (2013). W 2014 była gościem programu Domenica Live, w którym zapowiedziała zmianę pseudonimu artystycznego na Senhit. W 2017 wydała singiel „Something on Your Mind”.

  Pandemia COVID-19 – pandemia zakaźnej choroby COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2. Epidemia rozpoczęła się 17 listopada 2019 w mieście Wuhan, w prowincji Hubei w środkowych Chinach, a 11 marca 2020 została uznana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) za pandemię. 1 października jest 274. (w latach przestępnych 275.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 91 dni.

  6 marca 2020 została ogłoszona reprezentantką San Marino w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji organizowanym w Rotterdamie. 18 marca poinformowano o odwołaniu konkursu z powodu pandemii koronawirusa. W maju tego samego roku wystąpiła w projekcie Eurovision Home Concerts, w którym wykonał „Freaky” i cover kompozycji „L’essenzialewłoskiego piosenkarza Marco Mengoniego.

  Włosi – naród zamieszkujący Włochy. We Włoszech jest ich około 56 mln, z czego prawie połowa wszystkich osób pochodzenia włoskiego mieszka poza Włochami, a najwięcej w Brazylii, Argentynie i w USA. Mówią językiem włoskim. Religią większości Włochów jest katolicyzm.L’essenziale – singel włoskiego piosenkarza Marco Mengoniego, napisany przez niego samego we współpracy z Roberto Casalinim i Francesco De Benedettisem oraz wydany na drugiej płycie artysty zatytułowanej #Prontoacorrere z 2013 roku.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Król Lew – broadwayowski musical powstały na podstawie filmu Disneya o tej samej nazwie, zdobywca Tony Awards. Przedstawienie zostało wyreżyserowane przez Julie Taymor, a jego premiera odbyła się 31 lipca 1997 w Minneapolis.
  Europejska Unia Nadawców (ang. European Broadcasting Union, w skrócie EBU), (franc. Union européenne de radio-télévision, w skrócie UER), nazywana także Eurowizją, powstała w 1950 roku jako organizacja skupiająca publiczne (niekomercyjne) stacje radiowe i telewizyjne Europy Zachodniej w celu wymiany realizowanych programów i wspólnej produkcji audycji dla widzów w wielu krajach. W socjalistycznej Europie Wschodniej powstała kilkanaście lat później konkurencyjna instytucja - Międzynarodowa Organizacja Radia i Telewizji (Interwizja). Polskie Radio i Telewizja należały do Interwizji. W latach 70. XX wieku Festiwal w Sopocie miał nawet formułę "Festiwalu Interwizji", odpowiednika Konkursu Piosenki Eurowizji.
  Walter Elias „Walt” Disney (ur. 5 grudnia 1901 w Chicago, zm. 15 grudnia 1966 w Los Angeles) – amerykański producent filmowy, reżyser, scenarzysta, aktor dubbingowy, animator, przedsiębiorca, wizjoner i filantrop. Jeden z największych twórców przemysłu rozrywkowego w historii, legenda animacji i filmu. Zdobył rekordową liczbę 59 nominacji do Oscarów, z czego zdobył również rekordową liczbę 22 statuetek, siedmiokrotny zdobywca Nagrody Emmy. Wraz z bratem, Royem Oliverem Disneyem, założyli wspólnie przedsiębiorstwo Walt Disney Productions, znaną obecnie pod nazwą The Walt Disney Company, największą korporację mediową świata.
  Support (ang. wsparcie) – pojęcie określające zespoły lub solowych artystów występujących przed koncertem właściwej gwiazdy, „rozgrzewające” widownię oraz niejako wypełniające czas pozostały do głównego występu.
  San Marino bierze udział w Konkursie Piosenki Eurowizji w od 2008 roku. Od czasu debiutu konkursem w kraju zajmuje się nadawca Radiotelevisione della Repubblica di San Marino (San Marino RTV).
  Musical – forma teatralna, łącząca muzykę, piosenki, dialogi mówione i taniec. Ładunek emocjonalny dzieła – humor, patos, miłość, gniew – podobnie jak sama opowieść, jest wyrażany poprzez słowa, muzykę, ruch i aspekty techniczne przedstawienia, tworząc jedną, spójną całość. Od początków XX wieku produkcje teatru muzycznego są nazywane po prostu "musicalami". Wcześniejszą podobną do musicalu formą widowiska była extravaganza.
  Rotterdam – miasto w zachodniej Holandii, w prowincji Holandia Południowa. W 2012 roku liczyło ok. 617 tys. mieszkańców. Miasto stanowi południową część Randstadu, szóstego największego obszaru metropolitalnego w Europie, który zamieszkuje ok. 6,7 miliona ludzi.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.83 sek.