• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Sedgemoor

  Przeczytaj także...
  Somerset (IPA /ˈsʌmɚˌsɛt/) – hrabstwo niemetropolitalne w południowo-zachodniej Anglii, składające się z pięciu dystryktów, a jako hrabstwo ceremonialne obejmujące dodatkowo dwie jednolite jednostki administracyjne. Ośrodkiem administracyjnym jest Taunton.Axbridge – niewielkie miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii w hrabstwie Somerset (dystrykt Sedgemoor), u podnóża wzgórz Mendip, niedaleko Cheddar.
  Stockland Bristol – wieś w Anglii, w hrabstwie Somerset, w dystrykcie Sedgemoor. Leży 46 km na południowy zachód od miasta Bristol i 209 km na zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 172 mieszkańców.

  Sedgemoor – dystrykt w Anglii, w hrabstwie Somerset, ze stolicą w Bridgwater. Powierzchnia – 584 km, 114 588 mieszkańców. Utworzony 1 kwietnia 1974. W dystrykcie znajduje się jedna z najstarszych dróg w Europie, prowadząca przez bagna – The Sweet Track, a także znana atrakcja Cheddar Gorge.

  Greinton – wieś w Anglii, w hrabstwie Somerset, w dystrykcie Sedgemoor. Leży 41 km na południowy zachód od miasta Bristol i 194 km na zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 71 mieszkańców.Combwich – wieś w Anglii, w hrabstwie Somerset, w dystrykcie Sedgemoor. Leży 46 km na południowy zachód od miasta Bristol i 208 km na zachód od Londynu.

  Miasta[]

 • Axbridge
 • Bridgwater
 • Burnham-on-Sea
 • Highbridge
 • North Petherton
 • Inne miejscowości[]

  Ashcott, Athenley, Badgworth, Bawdrip, Berrow, Brean, Bridgwater Without, Broomfield, Burnham Without, Burtle, Cannington, Catcott, Chapel Allerton, Cheddar, Chedzoy, Chilton Polden, Chilton Trinity, Combwich, Compton Bishop, Cossington, Dunball, Durleigh, East Brent, Edington, Enmore, Fiddington, Goathurst, Greinton, Huntspill, Huntworth, Lympsham, Lyng, Mark, Middlezoy, Moorlinch, Nether Stowey, Northmoor Green, Othery, Otterhampton, Over Stowey, Pawlett, Puriton, Rowberrow, Shapwick, Shipham, Spaxton, Stawell, Stockland Bristol, Thurloxton, Weare, Wedmore, Wembdon, Westonzoyland, Woolavington.

  Bawdrip – wieś w Anglii, w hrabstwie Somerset, w dystrykcie Sedgemoor. Leży 42 km na południowy zachód od miasta Bristol i 200 km na zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 498 mieszkańców.Cheddar – duża wieś w Wielkiej Brytanii, w Anglii w hrabstwie Somerset. Położona u podgórza wzgórz Mendip. Wieś dała nazwę gatunkowi wytwarzanych tu serów cheddar – najpopularniejszego gatunku w Wielkiej Brytanii i szeroko znanego w Europie. I choć nazwa ma znaczenie ogólnoświatowe, w miejscowości znajduje się tylko jeden zakład serowarski.

  Ważniejsze rzeki[]

 • Parrett
 • Brue
 • Huntspill
 • Przypisy

  1. Area: Sedgemoor (Local Authority) (ang.). Neighbourhood Statistics (ONS). [dostęp 2016-04-25].  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Othery – wieś w Anglii, w hrabstwie Somerset, w dystrykcie Sedgemoor. Leży 47 km na południowy zachód od miasta Bristol i 198 km na zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 567 mieszkańców.
  Woolavington – wieś w Anglii, w hrabstwie Somerset, w dystrykcie Sedgemoor. Leży 40 km na południowy zachód od miasta Bristol i 199 km na zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 2256 mieszkańców.
  Wembdon – wieś w Anglii, w hrabstwie Somerset, w dystrykcie Sedgemoor. Leży 47 km na południowy zachód od miasta Bristol i 206 km na zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 1887 mieszkańców.
  Brean – wieś w Anglii, w hrabstwie Somerset, w dystrykcie Sedgemoor. Leży 35 km na południowy zachód od miasta Bristol i 202 km na zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 682 mieszkańców.
  East Brent – wieś w Anglii, w hrabstwie Somerset, w dystrykcie Sedgemoor. Leży 33 km na południowy zachód od miasta Bristol i 197 km na zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 1261 mieszkańców.
  Berrow – wieś w Anglii, w hrabstwie Somerset, w dystrykcie Sedgemoor. Leży 37 km na południowy zachód od miasta Bristol i 203 km na zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 1766 mieszkańców.
  Rowberrow – wieś w Anglii, w hrabstwie Somerset, w dystrykcie Sedgemoor. Leży 21 km na południowy zachód od miasta Bristol i 186 km na zachód od Londynu.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.108 sek.